Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. chenta

    chenta Aktivista

    Kad ti je neko malo dalje nemozes ni drugacije nego zoom in pa pucati, znaci cuvas desni klik a pucas na lijevi. Jer na crosshair tj. hip fire neces ni kucu pogoditi :) Meni su granate na F a na srednji klik mi je prone.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nemam ja nekih key bindova

    kod mene je sve standardno, a sto se tice tog nisanjenja, navikavaj se, nije Battlefield toliko brza igra kao CoD recimo, nekad treba polako i pazljivo igrati
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa ne koristim bas hip fire...

    koliko sam razumio, kada stisnes samo lijevi klik puska sama ide u aim, ne moras stisnuti desni pa lijevi, samo lijevi.

    Postoji li neki nacin ili kretanje da imam brzi aim puke, desni klik sporo reaguje ili fasujem recoil ?
     
  4. chenta

    chenta Aktivista

    Ako stisnes samo lijevi klik onda pucas hip fire i to je za close kombat tj. kad neko izleti ispred tebe, i u tom slucaju ciljas na crosshair (bijeli krstic) koji imas na ekranu uvijek kad nosis pusku. Ako je neko malo dalje medium-long distance moras cuvati desni klik (gledati kroz optiku puske) i na lijevi klik pucati duge ili kratke rafale, jer ako to ne radis tako prevelik je spread (rasipanje metaka) i neces biti efikasan.

    E sad ima jedna stvar vezana za bf3 a to je vec "pro tip", kada stisnes desni klik (nisaneci metu) i pocnes pucati prvi metak ili dva (sa zoom in) i ujedno pustis desni klik nastavljajuci pucati (hip fire) bez prekidanja rafala, tada je hip fire daleko ucinkovitiji i ako probas to uraditi vidjeces kako se crosshair smanji sto znaci vecu preciznost, a to je specificno za bf3. Ali prvo se uvjezbaj normalno pucati.

    Sto se tice recoila, kada pucas, blago povlaci mis prema sebi tj. unazad i tako kompenziras recoil.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Pionir - Ne mozes tako druze. Prvo masa mapa trazi hip fire. Ako ga nemas, gotov si u 50% situacija.

    Druga stvar, kako misliš koristiti burst fire i tap fire ako je sve na jednom dugmetu ? Sa full auto ces ubiti lika ako je na 5m. Ako samo cuvas dugme da nekoga ubijes, zato i gines.

    Radi manjeg zamora, stavis toggle zoom. Kada kliknes on zumira. Ne moras drzati desni klik. Pogledaj u opcijama. Te tehnike pucanja moras nauciti sam. Levelcap na youtubeu ima dosta tutorijala ali ne znam valjajuli jer nisam gledao. Znam da ga ljudi uzimaju kao referencu.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad stignes do 50lvl, otkljucas perk quick aim i jugernaut, to koristi i nema zime
     
  7. chenta

    chenta Aktivista

    Prvi put cujem za to, je li to mozda za BC2 ?
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma zajebavam se ba :D
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, veceras sam igrao i bio 6 u timu :) nije lose, ali nije bas ni sjajno jer imam ukupno oko 1:2 omjer, 1:1 je odlican skor ili bar 1:1,5 :)

    Sto se tice tap fire imam ovaj belaj (puska ne zadrzi polozaj) : http://www.youtube.com/watch?v=ZS1i5Vnw3ts

    U dosta slucajeva ispucam 15-30 metaka dok nekog upucam i poginem kod repetiranja, a nisam nikad imao 3 killa sa jednim sanzerom :|

    Najvise smrti sam imao u arenama (DM), ali sam otljucao par spravica...jos imam morala, ali nekad mi pravo puna kapa nepravde kao npr kako mene neko vidi, a ja njega ne ili se uopste ne pojavi na mini mapi i upuca me ili me rokne iz tenka ili ima neku posebnu moc kada je otporan na M60E4 :? ... jedan drug mi kaze da to ima veze sa ping ili bolji hardware :|
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ti druze sa GTX275 nabio preko 500 sati. U 95% slucajeva koristim tap fire. U BF4 vise burst fire.

    Puška sa kojom najviše imam killova je F2000 a pogledaj kada je dobijes koliki je kick na njoj.

    Ukratko, ostaje ti da vježbas. Takmiciš se sa ljudima koji igraju 3 godine i kojima to nije prvi BF.

    A znam kako ti je jer sam ja BC2 poceo sa ljudima koji su bili lvl 50 (kojeg ni sada nisam dosegao u BC2) i koji igraju klanski. Nisam znao gdje se nalazim a poceo sam igrati sa igracima koji su prekucali igru. BC2 mi nije prvi FPS niti prvi BF ali jeste prvi koji sam ozbiljnije zaigrao. Ako ubijem 7 ljudi, odlicno! A mozes misliti kako sam gleoa na tipove sa 30 killova, u to vrijeme, zelenog.

    Treba ti prakse i iskustva. To je sve. Tapfire/burst fire na vece distance, full auto na krace i to je to. Drzi se zaklona.. hehe..
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da, veceras sam igrao sa nekim jakim igracima, omjer oko 2:8 heheheee

    hajd bar sam dva puta ja njih koknuo :)

    imam tu pusku :wink: dobra je, ali nemam nisan-reflex za nju :|
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    M416 i M16A3. Kada njih savladas, idi dalje.

    Dodaci: foregrip, flash supp i optika neka od: RED DOT, holo ili kobra.

    I deri..
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda mu ne leze auto puske? ... Nek proba AN94, A4 ili M16A4, koje su burst fire puske. Mozda mu legnu, jer je sa njima lakse biti precizan i dosta su stabilnije.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    njemu treba sati igranja i nista vise
    skill dolazi s vremenom, a ne preko noci
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Patton2410 - Ne funkcionisu te puske na PC-u. Ni u BF3 ni u BF4. Zapinju i dan danas. U BC2, AN94, ubica.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u BC2 je F2000 isto ubica, ja sam dosta tukao na daljinu s njom na heavy metal mapi

    samo treba znati sa puskama, u BF3 mozes namjestati kako ces pucati preko tipke V
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam sada otkljucano dosta toga...rucku koja ide ispod puske i tako to :)

    imam reflex za F2000 i najmanje trza ... ne ostaje nisan na mjestu, to je najveci problem.

    Nema veze ako zapinje, bitno je da je ubica 8)

    Koja ima veci kalibar ? :)

    Ej, zasto neku raju ne mogu dodati kao prijatelje, Colins se zakljucao :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    EL NINO CFC - I u BC2 imaam najvise killova sa F2000. Poceo sam je i u BF4 koristiti ali nije igra izdržala.

    Pionir - Optika ne utice na recoil. Naravno, veci zum veci vizualni recoil ali je jednak rezultat.

    Sto se kalibra tice, 90% pusaka pravi isti demage. Prosjek 25 dmg na medium daljinu u tijelo. 50 dmg u u glavu. Puske poput scar h koje prave 30 dmg ako se dobro sjecam, imaju max 200 metaka u jednom šanžeru itd.

    A ovo ne razumijem, kako misliš ne ostaje nišan na mjestu ?
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad sam probao i skuzio o cemu govoris ali mi i dalje nije jasno zasto imas s tim problem. Eto, nakon 1000+ sati nisam na to obracao paznju niti sam primjetio kroz tranziciju sa BF3 na BF4.

    Puska ima tendenciju da se vrati na mjesto gdje je zapocela:



    Prvi dio je bez kontrole, drugi dio je sa kontrolom. I zato pada ali ne vidim razlok kako ti smeta.

    Ali sa tapfire ne bi trebao imati toliki problema ako pucas dovoljno sporo da ne povlacis mis na dole:



    Kakao sma ti gore rekao. Treba prakse, iskustva, sati igranja, savladavanja mehanike igre i pusaka. Nista tebi ne bi bolje bilo sa BF4 sto se rezultata tice.

    A nakon toga bi tetrebalo biti na sve strane, nesto ovako:



    hehe
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017