Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Crysis je napravljen baš za personal computer 8)
     
  2. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    E da vidimo sta ce Pasha reci na ovo :p
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija



    Nagradno pitanje glasi ; '' šta si naumio* pokloniti našem Marku ? ''. Našem Marku naumio* sam pokloniti životinjsko carstvo.

    * -Namjena, namjeniti, namjenjen.

    Hvala Stojadine, tvoja nagrada je ;


    [​IMG]
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ajd da promjenimo tok rasprave,interesuje me a nisam guglao odmah da kazem,da li PC,PS3 i XboX gameri BF3 igraju zajedno na istim serverima i u toku jedne runde ima igraca sa svih platformi ili su odvojeni?
     
  5. crazyjoeno1

    crazyjoeno1 Aktivista

    Odvojeno igraju svi :( a ja se bas nahrustio da sa svog personalnog kompa urokam ove konzolase :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne bi bilo fer kad igraju gamepadom, ne bi imali sanse :D
     
  7. rama

    rama Aktivista

    Ako nekom nije problem, nek mi objasni zašto je bilo kojem igraču toliko bitna grafika u nekoj multiplayer igri? Pogotovo u FPS igrama u kojima ima dosta akcije i brzine. Sumnjam da sad neko igra i stane i gleda mapu i divi se pogledu. Pa i da uradi to jednom, uredu. Ali da stalno to radi i da kuka oko toga kako mu i nije neka grafika...

    I zašto je bilo kojem PC igraču bitno kakva će biti grafika na konzoli (i obratno)?

    Kad malo razmislim, ja obično smanjujem grafiku na minimum, jer kao što neko reče, imam više fps, a samim tim je i ugodnije igranje. Pa onaj Team Fortress 2 ima poprilično bezveznu grafiku, ali je nevjerovatno igriva, i zato će mi još dugo vremena biti jedna od najboljih investicija kad su igre u pitanju. Vjerujem da je i BF3 u multiplayeru podjednako igriv (nisam probo :D), a to bi valjda trebalo biti najvažnije...
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Svaka platforma ima svoju zasebnu mrežu.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    znao sam, kad sam igrao betu ovo mi se isto pojavilo, i kad sam postao na forum sto ide se preko battleloga. svi mi govorili da igram preko gamepada

    [​IMG]
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj bogati, svi znamo da je Pasha konzolas. :mrgreen:
    A sto se tice ono o resursima sto je Tale spominjao, tu se potpuno slazem, PS3 i Xbox 360 su udarile u hw wall.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Što je s jedne strane i dobro za PC jer čim dođu nove konzole bit će i HW jače pa će i developeri praviti zahtjevnije igre koje traže i jači PC hardware.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma samo nek oni navala na zahtjevnost, ja sam spreman. :D
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta ce ostalih 90% bosanskih PC gamera? :D
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Jasta je neg port

    DICE exec Karl-Magnus Troedsson:

     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da, i konacno i pravi directx11 :D
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne znači to da je port, nego da su se više bazirali na verziju za konzole. Ne moram valjda tebi govoriti šta je port ? :D Uradili su oni PC verziju, ali su je izgleda smrljavili. To što PC nije ostao vodeća platforma, ne znači da su čitav kod prenijeli na PC. I nema smisla izgubiti vrijeme radeći za PC, da bi se nakon određenog perioda prešaltali na konzole.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta reci nakon svega ovoga. Jos jednom se potvrdilo da su dx10 i dx11 velika prevara kojom nas tjeraju da kupujemo novi hardver i prelazimo na win7. PS3 i X360 imaju dx9 graficku a grafika je gotovo identicna kao na PCu, toliko o novim dx11 ficerima.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ficeri su tu (primjer 3d mark-a) samo ih niko jos ne implementira u igre jer sam dx9 je dovoljan za potrebe danasnjeg gaminga.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    BF3 je na Frostbite 2 enginu koji podrzava samo dx10 i dx11, inace bi se igra mogla igrati i na winXP.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Frostbite_(game_engine)
     
  20. extibo

    extibo Komšija

    Za potrebe danasnjih ovaca.