Battlefield 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Feb 4, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Često mi se desi da mi se u pola frke zatvori BF3 i moram ga ponovo pokrenuti...
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam to imao cijelu betu. Problem sa memory leakingom.
    To sam rijesio instaliranjem x64 bitnog os-a
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jbg lakse je uloziti malo novca u vec postojece stvari i prodat loj pod bubrege uz pomoc reklama i brandinga.
    Rijetki su oni koji su ulozili trud u razvoj nekog engine-a kao recimo Unreal 3 engine koji je po meni vrh vrhova sto se tice odnosa perfomanse/izgled dok sama igra Unreal 3 i nije nešto.
    Mogu se na prste nabrojati dobri engine-ovi danas, ostalo je falš.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako je vec bilo govora, kada se spusti rezolucija, fps bude 30.. logicno da konzola gura a da nije velika razlika (konzola vs PC) a na konzoli igras na jel.. 30fps sto na PC-u nije igrivo ali nikako.

    Vec sam postavljao a vidim da i ostali znaju, konzole vrte low postavke a kao sto Vedo rece, low vs ultra.. razlika u par postotaka.

    Ono sto konzole imaju a sto ja nisam primjetio u beti na low jeste ona transformacija detalja u odnosu na blizinu (veze nemam kako se zove). Ali mislim na ovo:

    [​IMG]


    Slike su iz onog videa x360 vs PC.



    Objekti koji su dalji imaju lošiju grafiku i izgledaju gadnije. Na WOT, tenkićima je bio jedan mod gdje ovo radi i igra draaaasticno bolje ide. To isto ima i na BFBC2 cak i na nekim medium detaljima:

    [​IMG]


    Da li je sada na PC-u na low u finalnoj BF3 igri isti slucaj, na znam ali kao sto sam rekao, tu transformaciju nisam primjetio u beti.

    Koliko god to izgledalo mizerno, mnogo olaksava rendanje igre i kao sto se vidi, ipak nisu toliko male razlike konzola vs PC osim kod nekih efekata sjaja, sjena itd itd.. koji izgledaju identicno.


    -----------------

    Rasprava tipa.. konzola je bolja.. ne PC je bolji, stvarno nema smila. Bar ne na ovo m forumu jer je ista prica kao i intel vs amd ili nvidia vs ATi...

    Svako svoje.. i ja sam odrastao na konzolama kao kid ali ne postoji stvar koju konzola ima a da PC nema. Dok PC ima gomilu prednosti, od kvalitete izgleda igre do lakseg i ugodnijeg igranja. Kome se svidja gamepad na konzoli, kupi isti i udri.

    Igre koje izlaze za konzole a ne za PC.. to nema veze sa gameplayom. RO2 je izasla samo za PC pa kakve to veze ima ali znam da su konzole matore i da ce iduca generacija, po mom misljenju, imati miš a siguran sam u to 99%.

    I da, nema sanse da se isplati nekoj kompaniji da radi odvojeno za svaku platformu ali isto tako ne mora znaciti da je port sa konzola jer mogu koristiti iste teksture i proces ali ne i da bude portovano. To sto pise da pritisnes L1, R1 u PC beti.. ne znaci da je portovano vec je mozda samo slićica/tekstura proletila koja je trebala ici za konzolu.

    Budite sigurni da je veca okupacija oko konzola nego oko PC-a kada se izradjuje jedna igra za sve platforme a to je zato sto su konzole prestare i moraju prilagodjavati njima u prvom planu. Mejdutim, postavlja se pitanje zasto tako treba zahtjevna gimila hardwera da bi girali istu igru i onda dolazimo sigurno do neoptimizacije za PC a neko se moze hvatati i za teoriju zavjere da se pokupuje novi hardwer.

    No, ako i dalje mislite da je sve isto i da je portovano, evo jos jedan dokaz da nije... ehehehheh

    [​IMG]
     
  5. ibran

    ibran Aktivista

  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Igra ali na 20fps i to na indoor scenama, bolje da ne zamisljam kakvo je outdoor.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo stavio sinoć low tačno BF3 progledao 70 fps@1920*1200 kako gdje i tačno je lakše igrati. High i ultra samo za SP odsad za mene.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije to igrivo.
     
  9. ibran

    ibran Aktivista

    Najvjerovatnije da nije ali eto da se vidi da ljudi pokušavaju i na tim grafičkim igrati naj novije igre.
    Kod mene je 9600.GT i ne pokušavam ako nije preporučena,spalitču je pa nisam nigdje dospio.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehe.. neces spaliti. Klokao sam svoju 8800GT dok nije blokirala slika pa joj nista ne fali ali beta nije bila igriva ni tada sa istom i ako se navodi kao minimum. Mozda je finalna optimiziranija i mozda se da igrati na low & 1280x1024 ali hajde baci 50KM ako ne bude moglo.

    Ako neko ima voljan posuditi kljuc da se proba za 10KM bujrum. hehehhehehe..

    Mada mislim da je daaaleko 8800GT od BF3. Pokusavao sam ja i u beti riktat onaj settings fajl ali nije islo. Ili beta nije prihvatala. Ima i ona aplikacija za riktanje grafike mada nije ni ona radila tada. No... ni guglajuci nisam nasao 8800GT vlasnike koji uredno guraju igru i ako ima nekakvih klipova na youtubeo ali ko zna na koliko slika to ide.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako konzola gura mora i 8800GT ako nista bar na 1280/720p
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    To mi je prvo palo na pamet. Kako reko ne idw kada konzole imaju slicnu kartu. Ali eto.. nije ferceralo pa hajd'. Opet kazem, mozda bi sada i islo sa novijim driverima i finalnom igrom ali hajde baci 50-60KM.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa majka mu stara pa probaj SP narodnu verziju al odigraj do kraja.Ja sam primjetio da na pocetku ide glat 50-60fps na ultra+2AA dok je vec pri kraju lagano spada na 40-50 pa na mjestima i ispod 40. Isto tako neke mape u MP imaju dosta bolje bolje performanse od drugih,Caspian border daleko najzahtjevnija.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    ..mogne SP i sta onda ? Znas i sam kakav je razlika SP vs MP. Nije mi to na zalost mjerilo. Da ja mogu prodati CD kao CD pa hajd'. Ali kljuc koji se veze za origin profil, pa mozda praviti novi pa kao takvog prodati (ako ne mogne) ali vjerujem da bi i u toj preprodaji izgubioo 50% novca od samog kljuca.

    Zato kazem, ako ima neko voljan posuditi za cenera, neka se javi.

    Da ja nisam nedavno dao 110KM za ovu kartu, bila bi neka grafa za BF3 u planu.. al' hajde sad opet preprodaji ovu sa slabim ostecenim defaultnim hladnjakom. A sa svojim i onom m rupom tesko da dobijem 80KM (8800GT + S1). Sve u svemu, ni tamo ni vamo.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije neka razlika izmedju SP i MP na nekim mapama imam bolji fps na MP nego na SP. a na nekim opet obratno a kako ti rekoh ako izguras citav SP bez beda moci ces igrati i MP.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. ako je takvo stanje ..nije velika razlika, onda je to najlakse rjesenje. Skontat cu.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hhahah e moj Dino mislio sam cijelo vrijeme dok si govorio da si los hajde sta ima veze,ali tek kad sam sad vidio ti si brate pretjerao :smt005 :smt005 izvini ali zar neko moze imati 100kill-ova i 250 death-ova,pod hitno na obuku :lol: :smt003
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Neznas ti sta znaci igrati za raju i zanemarivati taktiku :lol:
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dobro je pa nije u Vratniku :smt003
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zato ja ne kupujem kljuc. Cini mi se da sam u beti imo k/d 10/100 :D