Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. rama

    rama Aktivista

    Počeli se furat na CoD. :lol:
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako mislis poceli se furati na cod?

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  3. gilla

    gilla Aktivista

    Naredna godina, vidiš gore da beta dolazi tek krajem naredne godine.

    Dovoljna je oficijelna najava na e3 naredne godine a izlazak da bude krajem.
    http://www.develop-online.net/news/38916/Sony-studios-begin-PlayStation-4-projects

    Epic također ima pre alpha kitove za novi box, ako sami ne lažu.

    @ torres

    Pa i jesu uzeli "fazon" coda, a i očito im dobro ide.
    Cod dolazi svake godine, dok ea fura moh/bf da se smjenjuju.
    Evo počeli su sa ovim premiumom, kao onaj elit, već imaju 1 million korisnika*50eura(- marže distributera) , opet ogromne pare.

    Evo gledam najaviše ovaj armored kill dlc za jesen, više ne znam ni koliko ih imaju. Života mi da ga upalim, ne znam bi li bilo raje na onim stock mapama. Još uveli da platiš pa otključaš sve kitove, ma krava muzara za ea.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Aaaa lolčina, ja mislio krajem ove godine, my bad :lol: Konzole bi mogle doci za bozic naredne godine, a opet ne vjerujem da ce EA rizikovati sa izdavanjem velikog naslova na samom launchu konzola. Tu ce biti par ekskluziva, neki prosjecni naslovi i onda susa 6 mjeseci dok se ne proda dovoljno konzola :D
     
  5. xman

    xman Komšija

    BF4 ce biti BF3 sa novim mapama. Isti engine,ista grafika,isti bugovi,iste platforme. Znaci postojeca generacija konzola primarno. A i da izadje na novoj generaciji konzola razlika bi bila samo u grafici jer su kupci vec navikli na istu gameplay mehaniku kod svakog konzolaskog FPS-a a to developeri nemaju namjeru mijenjati.
    Negdje sam citao da ce nova generacija konzola biti oko 20 puta slabija od najjace konfe koja se trenutno moze sastaviti.
    Mislim da je neozbiljno ocekivati da ce BF4 napraviti neki pomak u odnosu na BF3. A onome ko voli BF3 to nece smetati sve dok nove mape budu velike i zanimljive.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa activision izbacuje cod svake godine dok ea bf svake druge
    dlc.ova je uvjek bilo
    premium je za one koji zele sve mape i jos su dodali oruzja i kamuflazu za oruzje

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  7. senad_986

    senad_986 Komšija

    Activision izbaci jedne godine Modern Warfare, naredne godine Black Ops i tako ukrug, a EA fura BF i MoH, znaci svake godine svedski akcioni pod pokroviteljstvom Activisiona i EA-a. :)
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma MOH-a manje više. Ne vidim zašto ove 2 igre poistovjećujete. Pa evo ja prvi šutao BFBC2 i evo sada BF3 a MOH-u nisam igrao sve skupa 5-6h. Nemojmo biti smiješni. Ja sam prvi bio COD fanboj prije svega COD2 i COD4 ali smiješno je uopšte porediti nove COD-ove sa BF3 ma koliki god fanboj bio. Ponavljam ako bude prema najavama da BF4 izlazi u Oktobru 2013. bit će to ravno 2 godine razlike između trice i četvorke i sasvim dovoljno da se BF3 prekuca a da se ispegla FB2 i ubace nove mape i novi fazoni u četvorku. Tako da tu zaista ne vidim nikakav problem iako se trudim da ga vidim. Još ako bude novi engine a ipak se nadam da neće radi sistemskih zahtjeva i ako preko ruskih stranica BF4 bude 30eur nema nikakvih problema. Kada se na cigare dnevno potroši 3KM i na grafičke par stoja godišnje može se i za to iskesati nešto para. Jedino sam ubijeđen da će novi BF biti zahtjevniji što se hardware-a tiče. Bila je priča na početku BF3 isto težak ko i BFBC2 pa smo vidjeli kako je to završilo iako je riječ o sasvim novim engine-ima.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i modern warfare i black ops su ti Call OF Duty serijal, Battlefield i Medal Of Honor su dva razlicita, a i dva razlicita razvojna tima ih pravve, BF pravi dice, dok MoH Danger Close
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa i CoD ima dva tima... Mislim da je trenutno Sledgehammer i Treyarch. Prvi rade na Modern Warfare, drugi na Black Ops.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cod ima 10 timova, al opet svake godine izbacuju istu igru

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  12. rama

    rama Aktivista

    Baš me zanima šta će to oni toliko specijalno napraviti u četvrtom dijelu, a da već nije viđeno i da se to isto ne može dodati nekim DLC ili ekspanzijom u BF3.

    Problem kod CoDa je u tom što prave igre iako nema potrebe za istim. CoD2 i CoD4 su i više nego očigledna razlika. Ali CoD MW, MW2 i MW3 su haman pa isti. Čini mi se da je ista stvar i ovdje biti.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    EDIT: Nemojte da se jos jedna tema prrtvori sa COD diskusiom, igrom koja nema nikakvih dodirnih tacaka sa BF serijalom osim sto se radi o FPS žanru i sto je AE ubacio manje mape.

    COD sebi BF sebi. Izbacivanje igara svake godine ili svake druge, je sasvim normalno kod pipularnih naslova. Pogledajte: fifu, pes, F1 itd.. nisu samo COD i BF u pitanju.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    EA je izjavio da ce BF4 izaci izmedju aprila 2013 i marta 2014. Ogroman okvir i vjerovatno treba uzeti sredinu ali ujedno moze znaciti da BF4 moze izaci odmah poslije End Game ili cemo se sa druge strane debelo nacekati na BF4 sto i ne bi bilo lose obzirom da bi tada vjerovatno isao na next gen konzolama.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Tuesday during a Q1 2013 earnings relations call, EA Labels president Frank Gibeau announced the expected release window for Battlefield 4, saying the game will arrive on the PlayStation 3, Xbox 360 and Windows PC during its 2014 fiscal year. That means fans won't get their hands on the final game until sometime between April 2013 and March 2014.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    http://www.battlefieldo.com/threads/bf4 ... ting.7320/
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Jesu tamašćeri,samo bi da zgrću lovu,ja kontam da obnovim ovo moje malo zagorijelo kućište sa čime boljim.Oov je ostišlo sve dovraga,najbolje je bilo dok se vrtio stari BF2,e to su bila vremena...
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to je nemoguce, bar meni, navikao se na destrukciju, nema sanse da sta drugo igram osim bc2, i bf3, rijetko koje krenem i odmah prestanem