Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da li je izasla igra ?

    Bilo je govora o 04.10.2013 ili jos koristite beta?
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to je Open Beta, za sve dostupna, od 1. su igrali samo gazde

    igra izlazi nekad krajem ovog mjeseca
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    jel ovo fakat ovako?
     
  4. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    http://battlelog.battlefield.com/bf4/so ... 352205/pc/

    Ne znam ko je gori, on ili DICE/Punkbuster, platio bih samo da mu svezem jedan samar. Ipak je DICE vise kriv, ovo je BF3 hack koji jos uvijek radi i na BF4.
    Nazalost nisu svi glupi i ofirni kao ovaj, vecina ce sakrivati. U igri u kojoj je single player nebitan znaci sve se svodi na multiplayer, ne bi niko trebao kupiti premium dok ne stanu varanju u kraj.

    Win8, I5 2400, 8 GB RAM i 7950 sve na default clock. Sve BF4 Beta postavke na maksimum, @1440 fps, u konzoli ukljucio fps counter i naravno stalno je u crvenom. Minimum 20fps, penje se na 25 ako iskljucim MSAA, inace se vrti oko 38 u toku igre, mracni hodnici i unutar vozila ide do 50fps maksimum. CPU je zakljucan ali iz GPU se moze jos nekih 300 MHz komotno izvuci (http://www.3dmark.com/3dm11/4108168) mozda ce Mantle pomoci, da minimum ne pada ispod 30 bio bih prezadovoljan.
     
  5. bug

    bug Aktivista

    Kretanje je malo sporije, ne mnogo ali je sada blize recimo BC2. DICE se odlucio u BF4 da kad krenes u sprint ne postizes odmah max. brzinu za razliku od BF3.
    E sada jos samo da vrate damage model iz alpha verzije ili da dodaju jos recoila tj. da povecaju malo TTK (time to kill), i igra bi bila odlicna, moje misljenje.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Hoce li biti druga mapa u beti, da nije vertikalna? Ova mi je katastrofa... Daj nesto ko Caspian.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jeste. Ali normalno da ce tako izgledati kad su na konzolama u beti sve poiskljucivali. Nije bez razloga Beta samo 1.6GB. Jos je uporedba sa current gen. star 8 godina i high end PC. Nigdje veze. Treba raditi uporedbu sa next gen. kad izadje.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Besmisleno je onda uopste igrati ovu igru na xb360. Pa na toj slici nedostaje pola mape.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Stavili da raja proba malo hehehe
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Beta je u pitanju. Na konzoloma uvijek bude derasticno reducirana u performansama. Isto se sjecam da je bilo ovako i sa BC2 i BF Beta-ma kad sam igrao. Razlika izmedju Beta-e i full prozivoda na konzolama je derasticna.

    Nije mi nikad bilo vazno kako sad izgleda. Vazno mi je da oni dobro iskoriste ovaj Beta period, i da saznaju sve sto se treba saznati sto im moze pomoci da naprave odlican end proizvod.
     
  11. bug

    bug Aktivista

    Na ovoj gore slici, na PC-u fali cini mi se ona prasina jer je zgrada srusena, dok je na Xbox-u 360 prasina prisutna. Rijec je o bugu na PC verziji, Pelikan je stavio par postova prije sliku (http://imgur.com/a/Re0GG) i DICE zna o cemu je rijec
    Evo ovdje usporedba izmedju PC-a na low i Xbox-a 360, PC i na low izgleda odlicno.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, na xbox slici je smoke koji se vrti dosta vremena nakon pada nebodera. PRilicno gust bude, i ne vidis preko one vode sa bilo koje strane neboder zastave (kad se srusi).

    Opet neki ne svataju izgleda da PC i konzolaska Beta nisu 2 ista proizvoda. Vama je u Beti pusteno daleko vise nego nama. U nas je Beta minimum minimuma. Sve su poskidali sto se moze poskidati, i dali nam da se igramo sa tim. :D

    Ali ne svatam poentu u opste ovog svega, i koja je vaznost? ... Jel to neko ocekivao/tvrdio da ce mozda na konzolama izgledati bolje? Uporedba kao sto rekoh sa current gen. je nigdje veze.

    Meni nikad i nije bilo vazno kako to sve izgleda, jer da jeste igrao bi na PCu koji mi moze gurati BF3 bez problema, a sigurno i BF4. Meni je draz daleko veca igranja na konzolama.

    Na PS4 ce biti amazing. Jadva cekam taj 15. novembar. :)
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nevjerovatno ! Iste postavke, CPU clockan na 3.4 GHz i GPU pofino clockan,isti ili čak i manji FPS !
     
  14. ibran

    ibran Aktivista

    Imam neki system problem pri pokretanju BF4 beta znali netko što je u pitanju.
    http://imm.io/1hIJ8
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    rjesenje
     
  16. ibran

    ibran Aktivista

    Hvala na pomoći Anel007!
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo nije beta, ovo je alpha, ne mogu se deployat.

    Evo uđe nekako, performans nisu lose, ali igra previse trza, po meni vizualni kvalitet ne opravdava zahtijevnost.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koja ti je konfa sena
     
  19. bug

    bug Aktivista

    Znao sam da su opet napravili neku pi*dariju u beti, opet se desava da iz nekog razloga 1 metak napravi 100% damage, u BF3 beti je bio bug koji je svaki pogodak u tijelo na igracu u sprintu registrovao greskom kao headshot, Demize99 je odgledao ovo ali nije direktno komentirao vec je skrenuo temu na onaj glitch u tenku koji nikad nisu popravili u BF3 a navodno su ispravili u BF4.
    http://www.reddit.com/r/battlefield_4/c ... tantly_in/

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iz potpisa.