Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bf4 je za mene totalno neigriva. Znaci sta god da sam uradio totalno sranje sa FPS.
    Toliko je frustrirajuce da cu cancel preorder. Sta mi uradise sa jedinom igrom koju volim i igram.

    Nemam rijeci nego totalni promasaj
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemam problema sa FPS, ali je lag nepodnosljiv na svakom serveru. I opet se ne vidi ping...
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :smt005 :smt005 :smt005 neigrivo totalno,ne moze 3m hodati da ne zasteka..

    konfa je iz signa samo sto je sve na stocku,sve na low,ono sto moze je i off..

    katastrofa..a min req je dual core i 8800gt

    vidjecemo poslije oca kakva ce biti situacija..
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja nemam tih fps dropova, min 27 fps, jos sa novim driverima ide i bolje.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    27je shit. 40je igrivo.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prelose. Pored novih problema, i dalje hit detekcija kasni, samo sto sad odem i 10 metera iza coska. Smor igrati.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Maloprije testirao 51 fps prosjek čitava partija.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja tek sad vidjeh da imaju posebni beta driveri, bas se i meni testira, a mrsko mi drivere micat.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    zab sam reci da sam upravo prije igranja updateovao drajvere koji su preporuceni par stranica prije..

    da je meni 27fpsa..imao sam 7fpsa "od oka"..
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sa kojom grafom?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    fazon sa bf4 je sto i kad ide 40+ fpsa imas osjecaj da ide 20 i koji. tek iznad 50-60 prestaje trzanje.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto sa tom grafom u potpisu, texture, lightning i postproces na high, ostalo medium, 1080p reza. Da je idealno, nije, ali se moze igrati. Valjda kasnije jos stvari ispeglaju ipak beta je.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Fog se moze skroz iskljuciti ako se iskljuci antialising deffered: http://imgur.com/a/Re0GG

    Broken lol

    I jel ovo finalna tekstura za prasinu? Kao da je i nema...
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    eo sad sve isto,ali sada dostaa dostaa manje laga i stopanja,cca 35 avg fps.. bez oc-a..
     
  16. xman

    xman Komšija

    Mozda nije pravo vrijeme da pitam jer ocigledno muku mucite sa frejmovima nevezano za konfe,sto znaci da je do igre i ajmo pretpostaviti da ce to srediti i da ce realni i normalni hardverski zahtjevi biti identicni ili malo veci nego u BF3... Znaci ono sto me zanima je sta konkretno bi trebao pojacati u konfi (Asus M4A88TD-V EVO/USB3 ,GTX560 Ti,AMD Phenom II x6 1055T 2.80 Ghz. 4 gige DDR3)? Jos rama ne bi skodilo definitivno... Ostatak je ja mislim taman za normalno igranje BF4?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj procesor kloknes na 3,5GHz i jos 4GB rama. Beta uzme oko 6GB rama.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Nisam vican tom klokanju,nekako bi se i snasao da nije 6 jezgri u pitanju. Al ima valjda ona opcija da 2 jezgre iskljucim i klokam ostale 4? Koliko sam upucen vrlo malo aplikacija (niti jedna igra ne koristi) vise od 4 jezgre...
     
  19. bug

    bug Aktivista

    Koristi BF3 a i BF4 i uskoro mozes ocekivati, kako budu izlazile igre za nove konzole, da ce sve igre iskoristavati 8 jezgri, u tvom slucaju je overclock obavezan.

    BF4 beta je po meni vrlo solidna, bugova ima ali ni priblizno kao beta BF3, tako da sam oprezno optimistican za BF4. Nemojte zaboraviti da je beta stara vise od mjesec dana, zbog konzola i procesa certificiranja.
    PC verzija je istina nesto novija, ali su vec rekli da je rijec o istoj osnovnoj verziji kao na konzolama samo sa nesto ispravljenih bugova.
    Performanse ce doci na svoje u finalnoj verziji, naravno ne ocekujte cuda, sa starim hardverom.

    Vec sam stavio ovaj link kad sam napisao da u beti nece biti commandera i fino pise crvenim slovima
    https://help.ea.com/uk/article/battlefi ... nformation

    Mene generalno samo interesuje mehanika igre i tu sam djelomicno zadovoljan. Malo sporija igra je po meni plus (mozda se nece svidjeti onima sto su igrali samo BF3 od Battlefielda), na recoilu i TTK-u treba jos poraditi (Demize99 je poznat da voli stalno da cacka oko tih stvari, tako da cemo znati na cemu smo tek par mjeseci poslije izlaska igre), a minus je, napisao sam vec u prvom osvrtu, netcode, vec poznati delay, iskreno nisam ni ocekivao neke pomake na tom polju kad su potvrdili da ce opet koristiti client side hitreg.
     
  20. xman

    xman Komšija

    Meni je BF3 jedini BF pa ne razumijem kako je sporija igra od BF3? Velicina mape i udaljenost objektiva pa se rjedje puskara ili sta?