Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. xman

    xman Komšija

    Gledam ova videa po YT i nekako imam dojam da je assault klasa sad jos dominantnija? Ili su ljudi nekako manji ili puske primjetno brze ubijaju nego u BF3 na prilicno velikim udaljenostima? Gledam vidao Russianbadgera gdje i sam to komentarise i sa krova zgrade sa 2 kratka rafala skide dole lika i to je uradio jos 3-4 puta dok kako i sam kaze u BF3 to ne bi ni pokusao,izuzev ako ne igra rush kao defender pa da ih malo suppresa...
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Konzolitis klasični. Nije to samo do te klase nego je sad generalno lakše ubiti nekoga iz puške. Npr. kod inžinjera onaj karabin je premoćan ubi puru. Puške nemaju recoila, hitbox je ogroman kada gađaš pješadiju... Sve u svemu puno lakše je sad ubijati nego na bf3. Sad s pola snage ubijem dvojcu jednim okvirom a na BF3 ako bi promašio prvih par metaka gotov si. Valjda na taj način žele privući još više njubara da zarade još više para.

    Maloprije lik leži ja ga tenkom sa 3m pogodim direkt i ne ubijem ga i tako jedno 30x dosada a generalno se mitraljez pregrije dok ubiješ nekoga. RPG nema vertical dropa skoro ni malo u odnosu na tenkovsku granatu. Sa onog mosta između D i C zastavice RPG-om gađam snajperiste na krovu zgrade na C i dobijem hitbox a tenom ko da praćkom gađam jedva most prebaci. Kako je moguće da RPG može samonavodećim projektilima gađati laserski označene mete? Smiješno.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  4. bug

    bug Aktivista

    Hitbox je isti kao u BF3, to je neko provalio na bug forumu a ti brze bolje prepisao, inace citav post je sukus diskusije par likova (znam o kome je rijec, svi odreda uletili u BF3 pravo iz COD-a (MW2) i sad vajnaju o sporosti igre i cemu sve ne) sa bug foruma.
    Recoil je opceniti isti kao u BF3 a i damage model, a zasto je lakse ubiti sa puskom- ocigledno nema suppressiona koji je uspjesno maskirao low TTK BF3 + ovaj random bug/glitch koji damage oruzja cini nekonzistentnim.
    Ali slazem se ja da je recoil premal i damage previsok, to su stvari koje su meni najvise smetale u BF3 i ona sumanuta brzina sprinta i los client side netcode.
    Mislim da su tu stvari jednostavne ako igra ima veliki damage oruzja(low TTK) mora imati puno recoila (CS) ili ako je damage manji (high TTK) onda moze i manje recoila (BF BC2).
    Veliki damage+mali recoil= svi COD-ovi poslije COD4 i hardcore mode BF3.

    Meni licno su tenkovi sasvim OK, u beti je ogranicen izbor unlockova za vozila, tako da ne bih trcao pred rudu i preuranjeno pricao o balansu.

    Nadam se da ce Demize99 popraviti ove stvari, iako vise ne znam sta ocekivati od njega jer je radio na damage modelu na BF2142, BFBC2(oba dobro) i BF3 (imho manje uspjesan).
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Update od 60ak mb, ne vidim nigdje da su napisali sta je u pitanju, al po probanom, nista :)
     
  6. chenta

    chenta Aktivista

    Meni se bas cinilo da treba duze pucati u nekoga da ga oboris nego u bf3 tj. da je manji damage
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    :lol:
    Šta sam ja prepisao živ bio? Da je konzolitis i da je hitbox veći? Kakva diskusija kojih likova? Sporost gdje sam ja to spomenuo? Meni paše da je sporo jer je realnije.
    Ja ti kažem da je meni generalno lakše sad puškom igrati nego prije. Do čega je ne znam jer nisam stručnjak za igre. Ajde u BF3 uzmi supporta i deri sa njim. Recoil je toliki da ako ne legneš i bipod nećeš ništa pogoditi.
    I zaboravio sam taj suppresion. Sad ga nema samo čuješ da te snajper gađa npr. i to je to. Iz jedne krajnosti u drugu idu ali hajde to će se već tweakati patchevima.
    Što se tenkova tiče sigurno je da će se mijenjati ali sad zasad ima fakat gluposti koje mi smetaju.

    I na kraju valjda će ovo optimizirati jer kada sve sagledam i nije grafika nešto puno bolja od BF3.
     
  9. bug

    bug Aktivista

    Da, to za konzolitis i hitbox a nisi validno obrazlozio.
    Ovo si napisao
    Kazes ogroman hitbox i nepostojeci recoil u odnosu na BF3 a za ubit dvojicu u BF4 ti treba jedan okvir!? i jos analiziras da si u BF3 gotov ako promasis prvih par metaka. Upravo suprotno u BF3 zbog suppressiona mozes promasiti( samo ako promasujes stvaras suppression, ako pogadjas ne- DICE logic!) i drugi igrac ti tesko moze uzvratiti zbog ogromnog random deviationa (meci lete na sve strane) a upravo je to mehanika napravljena za kako kazes "njubare".
    U BF4 suppression ne utice na napucavanje kao u BF3 i ovdje ako neko zapuca prvi po tebi a nije precizan mozes uzvratiti i rijesiti stvar u svoju korist.
    Iskljuci suppression na BF3 i dobio bi isti rezultat kao sada u BF4, i napisao sam ja, slazem se da treba ici ili recoil gore ili damage dole, a sto se mene tice moze i oboje, jer se mora uzeti u obzir cinjenica da nema vise random deviationa zbog suppressiona a i inace je bolje za napucavanje.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tenk je bezveze, mitraljez haman ne radi damage. Jebo tenk ako ga se ne plasis :D
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni se TTK cini isti, samo nedostatak suppressiona to cini da izgleda brze i lakse u vecini slucajeva. Daleko veca razlika je bila izmedju BC2 i BF3 po pitanju TTK.

    Da ne bude da pocnemo kukati kako nema suppressiona, pa zato ginemo prebrzo. :D

    Tenk zaista ima minimum splash damage na pjesadiju, pa pucanje pod noge skoro i da nema efekta.

    Ali opet na kraju, kad izadje full proizvod ne mora znaciti da ce biti uopste ovako kako je sada.
     
  12. bug

    bug Aktivista

  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa zasto sve ne vrate kao kod BC2 i mirna raja, u BC2 mi je predobro bilo

    inace, pepeljara je sinoc izdominirao tenkom, iako mi vecinom pobjegne dok sam izlazio iz tenka nije se dao :smt005

    tenk je smijesan, ko da praćkom pucas
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma


    Vala bas, tenkovi ko igracke. A inace, se povucem par metara a ti ostanes..Mislim da smo dobru partiju tu imali :D jos nanizali helice, ljudstvo :D hahahaha
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Otkazao pre-order na Toys r' us, sto je bila mi za 52$, i uzeo na Newegg za 48$. :D

    Samo nek nastave ovako po malo i nadam se da ce doci do 40$. :D
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    jel samo igra il igra i premium ?
    '
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Druze, ovo je za PS4. Pardon, trebao sam naglasiti to. A u pitanju je samo igra + CR DLC.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    inace poslije ovog updatea nemam vise laga kao prije, kao da nesto bolje ide

    ako moze jos neko da kaze kako ide sad nakon ovog updatea sa zadnjim driverima od nvidie
    nesto razmisljam da probam sad s tim zadnjim driverima opet, al dosadilo vise mjenjati drivere
     
  19. bug

    bug Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma