BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Razumijem. Ali sta se onda uopste smatra pod kvalitetnim spojem u ovim tipovima mreza? U razvodnoj kutiji ima spojnica sa sarafima, ali je ja nisam nikad koristio. Tacno je da se s njom brze spoje kablovi, ali za kvalitet spoja nisam siguran.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nisam imao mnogo kontakta sa ADSL-om, zato kazem da mozda Stihi bolje poznaje materiju.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sva teorija sa kvalitetnim spojnicama pada u vodu nakon cca 6 mjeseci vanjskih uslova.
    U momentu stavljanja neke fancy spojnice jest bolji signal, jest manje slabljenje nego direktno "uvrtanje".
    6 mjeseci kasnije je u 90% slučajeva bolji direktni spoj sa izolirkom.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo lijepih pogodnosti za moja tv korisnike.

    Konacno upload povecanje i mogucnost doplate za brzni net.

    Nije loše al uvijek ta famozna tehnicka mogucnost :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Đe to? :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Unapređenje ponude MojaTV i netFlat paketa (netFlat 10 i netFlat 20)

    Od 1. oktobra 2018. unaprijeđena je važeća ponuda Multimedijalnih MojaTV paketa za rezidencijalne pretplatnike kroz uvođenje mogućnosti „dokupa“ opcija veće brzine pristupa Internetu, kako slijedi:



    · opcija 1 - dokup pristupne brzine do 30+/8 Mbps – 5 KM mjesečno

    · opcija 2 - dokup pristupne brzine do 100/10 Mbps – 15 KM mjesečno

    · opcija 3 - dokup pristupne brzine do 200/40 Mbps – 30 KM mjesečno

    · opcija 4 - dokup pristupne brzine do 500/100 Mbps – 70 KM mjesečno

    U slučaju postojanja tehničke mogućnosti pretplatniku će se za Opciju 1 koja uključuje brzinu sa oznakom (+), isporučiti i veća pristupna brzina, maksimalno do 50/8 Mbps.

    * Navedene cijene mjesečne naknade za opcije dokupa veće brzine pristupa internetu su iskazane sa uračunatim PDV-om.

    Opcije veće pristupne brzine bit će omogućene uz zadovoljenje tehničke mogućnosti i korisnicima će se tarifirati dodatno na iznos osnovnog MojaTV paketa.



    Napominjemo da je besplatno korištenje većih pristupnih brzina omogućeno do 1.oktobra 2018. korisnicima koji Moja TV usluzi pristupaju putem optičke mreže, ovisno otehničkim mogućnostima.



    Od 15. septembra 2018. korisnicima netFlat10 i netFlat20 kao i Moja TV korisnicima paketa MojaTV Net i MojaTV Full povećava se brzina pristupa Internetu u uploadu sa 1 Mbps na 2 Mbps. Pristupna brzina od 2 Mbps u uploadu će se realizovati u slučaju postojanja tehničke mogućnosti.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Super, znaci za 5KM vise dobijes 50/8, tj. ukupno 41KM mojatv net paket + opcija 1. Konacno je razrijeseno sta je "opcija" sto je neki insider napisao prije par stranica na ovoj temi. :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sto znaci da cu ja moci odjaviti dodatni paket 1, koji placam 10KM (i na kojem izguram 40/2), i uzeti ovu opciju 1, i opet imati down 40, a up koliko mogne, ali za 5 kermi :)
     
    Reventon likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Konacno doslo iz guzice u glavu :D Haman su imali povelik odliv korisnika :D
     
    Reventon likes this.
  10. Almir

    Almir Komšija

    to je to :) 100/10
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ako mognu parice :) :)
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Tacno mi dodje da halalim 70KM jedan mjesec, da vidim tih 500/100 sto ko fol nude. Ako se ne mora ugovor potpisivat i za ove opcije...
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema govora, ovo je kec na desetku ;) samo da je jos infrastruktura bolja i da se rijese jbenog bakra
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Tacno sad dodatni paketi nemaju smisla, tj. preskupi su. Sumnjam da ih neko uzima radi Pink + :D Npr. hbo + 100/10 je sad 17.6KM, a dodatni paket 2: 100/4+hbo+mojatv hd+pink+ je 30KM...
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jos da hoce izbaciti neku mapu gdje je moguce uzeti vecu brzinu neta bilo bi super.

    Ne pamtim kad su blizu moje kuce nesto popravljali (Živinice).



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja znam da kod mene ne moze, a u po Tuzle sam :D
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sad ce Tale napraviti jedan ulet :D :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    opet ću morati do šaltera, ima ovdje caka sigurno :)

    sad ja neznam da li mora zadržati paket 1 ili 2 i sad ove nove opcija 1,2,3,4, da li se mora kombinovati ide li to odvojeno itd itd

    ja imam mojatvfull i paket 1
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema cake, opcija 1 je samo za brzi internet i nemas dodatnih TV kanala. Zato je jeftinije :)

    Ja cu da uzmem tu opciju 1 umjesto dodatnog paketa 1 a i odjavit cu fiksni.
    Jest da sam pod ugovorom jos nekih pola godine za MojuTV full, a i kupio sam tablet na pocetku ugovora. Valjat ce mi platiti razliku novca, ali isplatit ce se.

    A doci ce i aBd vrijeme kada ce tih 30/2 biti standarna brzina bez dodatnih paketa. Mozda sljedece ili za dvije godine pred izbore :)
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Kakve su pogodnosti za ADSL/VDSL korisnike ??? Samo povecanje upload-a za net flat 10 i 20 ? ostalo download isti cijene iste ???