BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Solidna je brzina preko Wi-Fi :) s obzirom da je vjerovatno 2,4GHz.
     
  2. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Jeste na 2.4 GHz, bitno mi je da je na kompijuteru i na PS4 65/10 Mbps preko lan kabla :)
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja se samo bojim kad nazovem da ce po obicaju biti eto nalog smo otvorili pa opet cekaj da nazovu.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A zasto ne mozes dobiti full brzinu preko wifi?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Cccc zato sto je shit wifi ba. 2,4GHz bgn ne moze izvuci preko 50Mbps. Na 5,8GHz moze i preko. Naravno brzina ovisi o obe wlan kartice

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je 150mbit (nije BHT) preko wifi na laptopu, 5ghz doduse. Je li to nema na svakom routeru 5ghz? Sto ne trazite bolji router, propada dzaba brzina.

    Evo na mobu mjerenje
    Speed https://imgur.com/a/BDUnABR :D
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko kako da na ovom bht vdsl modemu ukljucim i aktiviram dodatna 2 lan porta da mi rade uredjaji da se spoje na net na njima?Naime na lan 1 mi je mojatv a na lan2 internet a ova druga 2 ne rade.Ne vidim opcije nigdje.BTW da napomenem da imam admin pristup modemu.
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koji je modem tacno?
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    ZTE H267N
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    ukljuci Port Control: LAN3 i LAN4: stavi na On i proradit ce
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hvala probam kad dodjem kuci pretpostavio sam da je to jer jedino sam to nasao ali nisam stigao probati.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Izgleda da ovaj port control nema veze sa ukljucivanjem ova dva druga porta.Probao sam i ne radi opet.Ista stvar na zalost
    Edit: nasao pod internet->port binding sada radi
     
    Last edited: Nov 20, 2018
  13. Lela111

    Lela111 Guest

    Dje se gleda svoj profil?
     
  14. Lela111

    Lela111 Guest

    Opet bio kvar, prijavljivala 5 puta, sad su dosli kuci nesto cackaju. Ako ne poprave javim ti se. Hvala.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Moze li se na Innbox V50U modemu uraditi kakav QoS ili nesto drugo da mi upload ne zagusi citavu konekciju?

    Npr. ako nekome saljem neki video ili sliku, tokom trajanja toga konekcija je neupotrebljiva. Ne mogu otvarati stranice, poslati poruke niti ista, kao da je konekcija prekinuta jer je taj 'jedan upload' uzeo 100% kapaciteta konekcije i ne preostaje nista drugo, cak ni za obicnu poruku. Nije sad ogroman problem ali nekada kada saljem 10ak mb, sa ovim jako losim uploadom to zna trajati pola minute-minutu, sto je poprilicno nezgodno.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Poprilično nezgodno da odeš prdnut napolje ili na balkon dok se uploaduje jbeni fajl? Hahaha ne mogu da vjerujem, pogotovo jer to ti sam radiš. Shvatio bih da te neko drugi kajla s uploadom pa ti ne možeš raditi nešto svoje jako bitno, ali ti si taj koji puštaš fajl na upload i određuješ kad ćeš to raditi...
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zovu me jucer iz biblioteke, gdje sam inace radio mrezu i gdje odem po potrebi da rijesim neki problem, kazu bili iz bhtelecoma, mijenjali modeme. Prvo im sherani printer vise nije radio jer su stavili dhcp a sklonili static ip, onda u drugoj prostoriji nije nista radilo jer su iskljucili kabal iz switcha, i na kraju ovako ostavili modem da visi na ptt kablu. Ne da bih ga otpustio iste sekunde, nego bih mu obe ruke odsjekao. Ima platu bar dva puta vecu od mene za ovaj nerad i fuseraj...

    [​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Pelikan likes this.
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Za rubriku samo kod nas. Morat ću i ja slikat ormarić na banderi ispod moje kuće, jezivo je...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo napokon pustili paket 1

    LAN:

    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 21, 2018
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Neka su i tebe usrecili da ne kukas vise :). )

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk