BH Telecom mobiteli

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ColdFire, Aug 18, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I meni je Cookie naporan skroz. Onaj touchscreen uveliko odmaze.
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    Jel moguce da se ne moze ultra kartica koristiti sa ovim telefonima iz bhtelecoma? Ubacujem karticu u njeg, konstantno izbacuje no sim card, u mom telefonu i u telefonu od mog starog radi, tako da nije do kartice.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Zar nije neko imao slican problem na forumu? Nesto ne mogu da se sjetim, ali isto je bio telecom-ov mob ako se ne varam.
     
  4. Venom

    Venom Aktivista

    Ja telefona ludog, ubacujem svoju karticu nece da prepozna. Ubacim karticu od starog, proradi, ukucam pin radi telefon normala. Ubacim ponovo svoju karticu, sad najednom radi. Izbacio mi 1-2 puta sim card authentication failed i nakon 2 restarta sad radi normalno (zasad)...
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa orginal :lol:
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    Prije bi rekao da bhtelecom fuseri sa zakljucavanjem software-a.
     
  7. Venom

    Venom Aktivista

    Jel mi moze neko reci kakav site sa product codovima za nokiu? Googlanje nije pomoglo. Konkretno model 6710 Navigator. Ne mogu update-ovati softver sa ovim bhtelecom product code-om.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj sa ovim EURO2 Turkish product code-om: 0571455
     
  9. Venom

    Venom Aktivista

    Moze, hvala :D Gdje nadje?
     
  10. pac

    pac Komšija

    Jel ti se vec poceo slide klimati? :D
     
  11. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma kakav BhTelecom bolje telefone imaju arapi. mojne mi slideova ( i ovih na preklapanje pls) a pogotovo ne ovih od bhtelecoma :smt005

    monoblok ftw
     
  12. Venom

    Venom Aktivista

    Ma klimav je otkad je kupljen, nista strasno doduse al bi sigurno neki perfekcijonisti imali primjedbi na to.
    Uglavnom veceras, NSS + mijenjanje product code-a. Pa onda update software-a preko NSU. Imal ko nekih savjeta da ne za*ebem telefon, iako je sam proces poprilicno jednostavan koliko sam ja procitao.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Baha je spominjao da NSS nije bas pouzdan u nekim slucajevima, spominjao je neki alternativni alat - pa obrati paznju na to. Mada sam ja 3 puta mijenjao sa NSS i nije bilo problema.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na nekom blogu samo to bilo. :smt006
     
  15. Venom

    Venom Aktivista

    Great, promijenio product code, update firmware + hard reset , i opet bhtelecom postavke u telefonu. Wtf...
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mozda "kopira" postavke sa sim kartice?
     
  17. Venom

    Venom Aktivista

    Koji sam god telefon imao dosad, uvijek mi bhtelecom posalje one standardne postavke za gprs , 3g itd porukom. Sim nisam nikad mijenjao. Al haj ko ce ga znati.
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Da ne otvaram milijarditu temu za svoj mobitel evo ovako. Kao sto vec znate kupio sam N82 i zadovoljan sam mobom medjutim imam problem sa baterijom pa me interesuje je li to normala ili ... a ne moze biti. Znaci baterija mi traje max. 30h, jbg ja sam navikao sa N73 da mi traje 5-7 dana istina da nisam puno pricao ko kada na poslu sjedim 8h dnevno sa 3 telefona pa mi mobitel bude u ruksaku i ne javljam se na njega vec ko me treba zna gdje ce me dobiti :) . Ja sam prvo kontao ajd ono tek uzeo mobitel pa sam ga djarao po citav dan pa me nije ni cudilo trajanje baterije ali evo zadnja dvd-tri dana sam iskljucio WLAN i sve zivo. Mozda muziku slusam max 30 min dnevno na slusalicama, i mozda max 10 slika dnevno sa blicem koji je pojak priznajem. Ali jos ne mogu da vjerujem da svaku noc moram puniti mob. Ajmo ko ima ovaj mob dajte mi vasa iskustva.
     
  19. pac

    pac Komšija

    Prijatel ima taj tel koristi ga kao primarni jer nema kucnog, uz slusanje muzike i po koju slikicu baterija traje 2-3 dana. Probaj da te djidje pogasis i vidi kakva je onda situacija.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jednostavno je tako. Telefoni takvog tipa sa displejem vecih dimenzija i trilion boja, xenon blicem žderu baterije. Isto sam imao N73, po par dana je baterija trajala, sad sam na 6220c i punim ga gotovo svaku noc.

    Cak i na poslu imam punjac za usput.