BH Telecom mobiteli

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ColdFire, Aug 18, 2008.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    Anyone?
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jedino sto ti mogu predloziti je da probas slijedece:
    #pw+1234567890+1# Shows if sim have restrictions. Dakle prvo provjeri imas li uopste kakvih ogranicenja/lockova.
    Unlock service provider: Insert sim, turn phone on and press vol up(arrow keys) for 3 seconds, should say pin code. Press C,then press * message should flash, press * again and 04*pin*pin*pin# \
    Ovo drugo je da pokusas otkljucati telefon s random sim karticom (a nije BHTova).
    Mozda nadjem jos nesto, ali najbolje je odnijeti nekom lokalnom serviseru, jer u oba slucaja mozes ostati bez garancije.
     
  3. Venom

    Venom Aktivista

    Ostao sam bez garancije cim sam promijenio product code xD al nema veze.
    Ovo sam prvo pokusao sa #pw+1234567890+1# samo kaze "not allowed", a ovo drugo uopste ne radi :S
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

  5. Venom

    Venom Aktivista

    Svasta. Od svih ovih kodova ,koji se ticu nekih sistemskih postavki, nijedan nije radio ili nije allowed. :?
     
  6. Venom

    Venom Aktivista

    Mene fakat ovo izludi. Svaki dan makar 2 puta sim card registration failed. Zadnja 3-4 dana sam rovio net za nekim alatima, jedino sam naletio na nss i jaf, no nijedan mi nije pomogao ni u cemu. Kontao sutra u telecom da vidim sa njima, iako znam da taj razgovor nece nicemu voditi. I najvjerovatnije do onog servisa na skenderiji ako bas ni telecom ne pomogne...
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    de ti vrati product code na onaj sto je bio i pravac ovlasteni servis
    to sto ti pise not allowed nije tako rijetko na nekim nokia simbian telefonima, npr onaj warranty code *#92702689# ne radi na mnogim s60 telefonima a telefoni rade bez ikakvih problema
     
  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Evo ja jos nisam uzeo n97 u Telekomu....Razlog je vrlo jednostavan,telefona nema :S..Svaki dan zovem 1444 i pitam kada ce doci a oni uvijek imaju isti odgovor :" Neznamo,nazovite sutra"......koji bezobrazluk,pa necu ja ukrasti telefon,platit cu ga.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Potrosili zalihe kad je bila nagradna igra :)
     
  10. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Zovem opet :D..Kazu u petak najvjerovatnije dolaze :D... :roll: :roll: :roll: :roll:
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo ti jedno preneseno iskustvo od mog jarana koje je vrlo slicno. Rekli su mu doci ce "najvjerovatnije" za 7 dana. To su tako ponavljali, dok liku nije dosadilo, i otisao je u postu, kaze nema telefona, nemamo pojma hoce li dolaziti uskoro. Rijec je bila o 5800 XM. Sta je on uradio - kupio u nekoj GSM radnji K770i, i zadovoljio se s njim na neko vrijeme. Ne znam sta bih ti rekao, ali mislim da se ne isplati toliko cekati i cupati zivce radi telefona. Radije ili trazi neki drugi model, ili kupi negdje drugo telefon (ako ne bude u petak).
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ma znam ali nije mi isto dati u kesu 850 i na rate ....jedino da uzmem neku alternativnu varijantu tipa samo SMS i CALL opcija na mobu :D....
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebas ti to dobro skontat,to je gomila keša koju valja izgrcat u komadu ili na rate a telefon furka od mjesec dana maximalno dva.Pogotovo nokie N serije,imao sam tri i i sad imam jednu,pa to je strasno koliko su to nekvalitetni telefoni.Ljuste se to nije normalno.Cim je to ofarbana plastika to se mora oguliti prije ili kasnije.

    Ja sam se tako zapalio za n73 kad je izasla.Uh kako sam samo potrosio 1000km na nju,prosle su tri i po godine od tad a i sad me dusa boli za tolikim parama a telefon sam zaboravio kao da ga nikad nisam ni imao.


    Dobro se skontaj,pozz
     
  14. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Da,hvala na savjetu ali nemam neki veliki izbor,u BHT uzimam sigurno,ne toliko zbog rata i placanja vec zbog garancije i kvalitete.Interesuje me od ovih skupljih telefona koji je u rangu ili bar priblizni N97 ???
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imas: 6710 (Navigator), 6720, N86, 5800 XM. 6710 i N86 ti ne bih preporucio iskljucivo zbog slajda, a imamo i (negativno) iskustvo jednog forumasa ovdje sa 6710. Druga dva su malo bolja, buduci da su u candy bar kucistu i nemaju skakljivih mehanizama koji bi se mogli pokvariti usljed nespretnog rukovanja. Ali jednog pati slabija kamera i nema tastaturu (5800), drugog pati nedostatak WLAN-a (6720). I jedan i drugi nisu losi, samo vidi sta ti je prioritetno kod telefona, pa razmisli i o ovim modelima, ako ne bude bas tog kojeg zelis, a kupujes u BHT. Kad smo kod garancije, neces njima nositi telefon da ti poprave ili pregledaju u slucaju problema, vec ces morati traziti ducan ovlastenog distributera (Mobis electronic), a za kvalitetu ti ne znam reci.

    BTW da ubacim jos i modele E71 i E75 za "poslovne korisnike". Nemaju mnogo toga interesantnog, ali ono sto ih odlikuje je QWERTY tastatura (E71) i QWERTY tastatura na izvlacenje, odnosno slide (E75). Kamera je slabija (3.2 mpix) i imaju WLAN i GPS.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    E75 je beton telefon, ni E71 nije losa, naprotiv i ona je super, ali E75 je meni stvarno odlican telefon.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    I meni isto, ali zelim reci da je nekim karakteristikama dosta slabiji model od ciljane N97 (manji ekran, 3.2 mpix kamera...), mada te stvari i nisu veliki hendikep, sve zavisi sta kome treba.
     
  18. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Hmmm E75 mi je nekako ruzan :S....Stvarno mi se ne svidja :D...A sta kaze na ovaj LG-ev 8mpx Viewty 2 ja mislim.Mada ja ne preferiram LG telefone jer do sada sam imao samo SE i Nokiu.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja bih ti preporucio da ga zaobidjes. Jedino ove Nokije valjaju u ponudi.
     
  20. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Da i ja to gledam....Ma ja sam sveo izbor na n97 i 5800 .....sad neznam :S...Kamera mi ipak treba malo obnlja jer stalno nesto slikam kad sam s drustvom,memorija mi isto treba jer pregledam filmove,mjuzu dok sam na putu !