BH Telecom mobiteli

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ColdFire, Aug 18, 2008.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma znas kako je kad udje u glavu , jos sam sigurno čiki rekao da naruči 560 :D
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehe stace ti čiko uruciti kada donese.. peglu :lol:
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    samo nek je 5 megapikselna :lol:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    lol.. mogao bi sam sebe prozivati.

    -------------------


    Sta ima.. pegla sa 5 megaPiksela.. tv tjunerOM i mp-tri plajerOM

    Nista.. kad zbavis pohvali se i javi kakvi su utisci. Previse spamamo ;)
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma dok stigne proce godina dana . Tuzla je truba sto se tiče mobitela , gdje god odes imaju par modela ostalo sve moras narucit i onda cekaj . Mobilmedia 6 modela , 2 do 200 km ostali preko 550 km , nigdje te neke srednje klase , Stanić 2 modela ( mada tamo ne bih ni uzimao ) a ove malo radnjice su posebna priča :) uzas
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja kod nas u ZE znam jednu kod pijace, jednna radnja kod glavne pošte, jedna u "t. centru", jedna kod zenicanke novootvorena i.. mislim da je to to.

    Recimo samo da je n82 770km vec skoro pola godine.. a moez se nabaviti po 600km.. sve ti je jasno kako je kod nas.. odnosno nista bolje nego kod tebe.

    Nije ni cudo sto si htjeo kod telecoma uzeti. Odnosno, i ja sam kontao P1 ..rece mi radnica da ima na mini15 tarifi P1. Jucer bio jaran i kaze da nije nikada ni bio na mini15.. nidje veze ali eto.. malo falilo da i ja uzmem od telecoma jer bi P1 morao narucivati (preko jedne radnje) iz Njemacke.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    i ja budala poletio mislio ako imaju tamo na web stranici da ce imati u magacinu . i da su ga imali sumnjam da bih ga uzeo , ona tamo je ekipa toliko ne ljubazna i odvratna da ti se smuči ... ali sta ces ljudi se hvataju na ovu mogucnost da placaju na rate . strasno je kad vidim doce neki momcic uzme neki 5 megapikselni fon , midi 30 , na 2 godine jer ne zna da je jebo jeza u ledja :S
    a te radnje su nam realnost , nisam ni primjetio do sada . u svaku koju sam usao prvo su mi ponudili k 800 , pa onda ona nokia music edition . jbg izgubio sam fon i treba mi pa se valja snalazit
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Na zalnost.. indenticna situacija je kod svih tehnickih uredjaja ne samo mobitela.. masovna kupovina kod telecoma je ocit dokaz koliko ljudi imaju izboa telefona u bilo kojem gradu BiH.

    a koliko imas ke$a za mob ? I sta te konkretno interesuje.. vidim da ne pucas na smartfon.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma nisam neki power user , drzim se one fotic je za slike , cam je za videa , fon je za cavrljanje i sms , mp3 je za mjuzu . svidja mi se ovaj 580 , klizne lako u dzep i moze se nabacit lumines na njega za klonje :lol: narucio sam ga ispod ruke ( nazalost jedino tako se isplati ) eto valjda necu ban popit :)
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    znam da je moguće kupiti mobitel na rate da mi ga na rate otplaćujem uz fiksni. e sad pitanje je sljedeće mogu li uzeti nokiu 5800 XpressMusic pošto nisam pretplatnik na mobitel već samo na fiksnu liniju. sviđa mi se telefon a nemam keša da iskesam odjednom. btw šta mislite o telefonu i može li se šta bolje uzeti za te pare nekih 450KM.

    http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalj ... 81718.html
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa pise ti na linku kojeg si ostavio!ne moze preko ultre,znaci moras ici na postpaid da bi nabavio mobitel,odmah ti pise i rata zavisno od paketa i broja mjeseci.na dnu stranice ti se to nalazi.ides na privatni korisnici,postpaid kliknes,i otvori ti sve informacije.mobitele koje mozes kupiti na ultru skontas po tome sto pisu informacije na Pregled cijena za Ultra Plus pakete ;)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    opet ja tebe ne kontam. znači ne može preko fiksnog da dolazi uz račun rata npr. na godinu dana? komšo mi je prošle godine uzeo tako neki samsung od 400KM a mene samo interesuje da li je i ovaj mobitel na toj ponudi

    EDIT: nisam dovoljno pažljivo čitao, ovaj telefon nema na ultra ponudi već samo na pretplati.
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Jedna napomena za one koji planiraju uzeti mobitel u BH Telecom-u na rate tj. preko računa. Porez na mobitel ne plaćate parcijalno nego čitav u prvom računu. Ja sam uzeo Nokiu N96 na 24 mjeseca (gdje moraš biti minimalno na midi tarifi od 30 km mjesečno) i rata je 35 km, što mi je sasvim ok. I umjesto da mi prvi račun dođe oko 100 km (30 pretplata, 35 rata za mob + dodatni troškovi i porez na sve to), dobio sam račun od 270 KM :), jer sam čitav porez od mobitela platio odjednom. Tako da, ako uzimate neki skuplji mobitel, računajte i na to.

    Mada ne preporučujem kupovanje skupog mobitela. Brzo to sve isfura. Mene je ova Nokia izasla nesto iznad 1000 km a nakon mjesec dana mobitel kao i svaki drugi. Bez obzira na razne mogućnosti brzo to isfura.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    da Hansel znam za to da se pdv plaća u prvoj rati + sama rata, hvala na napomeni mnogi to ne znaju pa se neugodno iznenade. ova nokia express nije skupa mislim da je oko 450KM i na godinu dana rata je oko 35KM što je prihvatljivo. nazvat ću službu za korisnike i riješiti sve dileme.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    gdje nije skupo 450KM?pola,pa cak i citava necija plata O_O

    interesuje me kakvi su utisci za lg kp500 cookie?isplati li se kupit taj telefon ili ne?
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa dobro da se daje u kešu odjednom i bila bi preskupa :lol:
    mislim da ću sačekati novu ponudu jer se priča da će oko nove godine osvježiti ponudu pa možda šta bude jeftinije.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    nisam znao gdje da pitam, pa haj' ovdje cu:
    imam problem, imam kredita na Ultra kartici (trenutno 1,63 KM), medjutim ne mogu da nazovem nikog (javi se teta sa "Dostigli ste limit za poziv") nit mogu da posaljem SMS..
    jel' se jos kome ovo desavalo?
    Nedavno isti belaj bio, imao 80 kf i opet "dostigli ste limit za poziv".
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Desi se meni, ali iz sljedeceg pokusaja proradi :shock:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    ev pokusao 5x, restartovao mobitel, opet isto :roll:
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Desi se kad prekines, pa nekog nazoves odmah, kroz 1s. A to da se stalno ponavlja mi se nije desilo.