Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    GT definitivno. Ja ga derem vec trecu godinu, ima prejo 3k km makadama na grbaci. Trek je preskup, a taj model iz serije tri ima super losu opremu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

  3. pac

    pac Komšija

    Gledao sam ovaj klip vec ranije, ekstra je lud lik ali mi nikako nije jasno kako uspije onako lahko preko kamenja preci?!
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Čuj nothingcrazier, ako sam išta naučio u životu, onda to da uvijek ima neko luđi! :mrgreen:




    1:45 - part2 - "king kong" je najluđe! :shock:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Luda oba :D Kojim budalama padne na pamet da odande prave stazu :D
     
  6. pac

    pac Komšija

    Po meni ovaj drugi klip nije toliko strasan vidi se da momci idu na sigurno, volio bih se i ja ovdje provozati.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta ima provozat, skupljali bi te od vrha do dna.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  8. pac

    pac Komšija

    Cisto sumnjam, sve se moze ako se hoce, zna, i ima bike kako treba.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    evo i ja sam se ovih dana zainteresovao za vozikanje na baCiklu,precesljao sam cijelih 80 stranica na piku,zamantalo mi se,nasao sam veliki broj odlicnih bicikala ali i velikih cijena za moj dzep

    naletio sam i na par markiranih bicikala po povoljnijoj cijeni ali problem je obicno lokacija ili ljudi nece da salju kompanijom,ili ne odgovaraju na kontakte

    uglavnom,kako sada stvari stoje,uzeti cu ono cestovno,sa tankim gumama,nasao sam povoljno a mozda se realizuje i kakva zamjena za moje biciklo
    planiram se vozikati na malo vece relacije,20-30 km pa mislim da ta bicikla tome i sluze a nisam ni u kakvom brdu za ova skupa brdska bicikla,mada bi uzeo i takvo ali bi mu odma stavio gume bez onih zubaca,glatke znaci
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sta ovo poskupilo gorivo pa svi bajkove ganjaju :)

    Da sam na tvom mjestu uzeo bih kakav mtb, pa dokupio 2 incne gume, bez neke sare. Moze brzo po asfaltu, a kad ti se u brdo krene, promjenit je 20min. I ja sam kontao hibrida, pa nasao gume za 50e i mjenjanje petaka :)

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja bi najradije tako,ali nesto kontam da ne dajem pare ako mogu i jeftinije proci a ako se odlucim,lahko je kupiti
    a gledam,MTB nema ispod 250-300 KM da valja,ovi novije proizvodnje,sa dubokim felgama,neki imaju i makar jedan disk i tako
    a gorivo je otislo u tri PM,definitivno ali nije da zbog toga ganjam,nego eto,nesto sam pozelio vozikati se
    doduse imam ja biciklo,klasicno ono,ali malo vozikam,samo kada mi treba da odem gdje ,1-2km i to je to
     
  12. GV

    GV Komšija

    Ja onuda ne bih ni pješke
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni se malo čini da je ono i montaža neka, ili je imao taku sreću da je potrefio preko svih onih šiljaka preletit doslovno.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakvba montaža, to ti je for real.

    Evo kako to izgleda u nas


    to je Hasan Gušić naš najbolji DH vozač. Pac bi se provozao s onim momcima sa videa :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo nasao sam biciklo koje mi se svidja,rijec je o KTM Strada CX modelu,najvjerovatnije cu njega i kupiti

    ima li neko da zna malo vise o ovom modeu,cestovno je biciklo,sa tankim gumama
    ev jedna slicica
    [​IMG]
     
  16. pac

    pac Komšija

    Ako je ispravno onda je dobro... koliko para toliko muzike.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Proguglaj, vidi koje je god, koju optemu ima i najvaznije koja je velicina.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a gledam tu velicinu,i sad kontam odakle se mjeri velicina,je li to visina,duzina bicikla ili nesto trece
    vidim razne velicine a ne znam sta tacno dodje velicina rama?

    btw.nije ovo kinesko biciklo,ovo je brendirano,ktm proizvodi odlicna bicikla
    znam da su mjenjaci marke SACH,kocnice ne znam
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Brate ukucaj u google bike size i vidjet ces. To ti je kao i odjeca, ne mozes svasta navuc na sebe. Za cestovna bicikla vrijede malo drugacija pravila. Koliko si visok, mada to ne igra glavnu ulogu. KTM je fantastican brend za mtb, vjerovatno su i cestovnjaci beton, ali ako ima puno kilometara na grbaci, pa ako je lanac istegnut, pa onda i kaseta potrosena, mozda i pogon. Sve ovisi koliko je koristrn i kako, generalno je kocka uzimat polovno. Koliko love ces izdvojit za njega?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uzimam sa pika,ne mogu ga odma probati,tacnije,dogovorio sam se sa covjekom da mu mogu vratiti ako mi bude veliko ,i mene to najvise brine,velicina,jer izgleda poveliko a ja i nisam neka visina ,172 cm
    covjek bicikla dovlaci iz EU,tako da ne zna ni on koliko je preslo i habano,znam da je rizik ali mi ne pada na pamet davati 800+ KM za biciklo,mislim nisam profesionalac
    mislim da sa prodavacem nece biti problema a biciklo bi mi dostavio busom,evo sad bas odo da pitam konduktera,bi li mi ga dovukao,ne isplati mi se ici autom po njega