Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Preko puta trznice gdje je adidas i converse shop u prizemlju imas opreme za bicikla. I imas jos na grbavici neki bike doktor , momak se zove muhamed.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Danas sam vidio radnju zmedju chwile i otoke, prodaje trek bicikla, treba i to chekirati
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke, gledat ću da sve obiđem.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzeo sam bicikl Salcano Mostar 28 :D
    Sad me interesuje kako se zovu ovi plasticni nosaci oko tockova, branici ili kako vec, i da li se mogu gdje uzeti zeljezni/aluminijski u TZ ili SA. Ove od plastike se bojim ostetiti, jer bike moram unositi u lift, pa ga moram podignuti na zadnji tocak. Mogao bih skinuti, ali mi ljepse izgleda ovako.
    Konkretno, rijec je o ovom biciklu, samo je dosao bez ove korpe, sto mi ne treba svakako :D
    http://www.salcano.com/urunler/sehir/large/MOSTAR28.jpg
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bio sam u Treku, sta je reci skuplje u odnosu na sve ostalo, nista kvalitetno ispod 700km... ko nema para nek ne zalazi, uskoro ce podic stranicu...
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa blatobran valjda :D
    Pogledaj po ovim radnjama ili uleti na neki forum o biciklizmu pa pitaj.
    http://www.chainreactioncycles.com/
    Odlična online trgovina za bajkove. Za divno čudo ima i BIH
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eh da se malo limpohva...cijele zime sam vozio bicikl izuzev možda 10-ak dana...i to bez kape i šala i u tankoj jaknici...nikad bolestan nikad prehlađen i samo jedan manji pad...neprocjenjivo....inspiraciju za ovaj junački čin, između ostalih, zahvaljujem jednom neznanom TZ biciklisti.... prosle godine naime u januaru iduci Senjakom pokraj rijeke Jale po najvecem snijegu i zimi ugledah fatamorganu- biciklistu -i rekoh mu 'da li sanjam ili ti stvarno voziš bicikl ?' a on će ti meni 'ja kad pješke idem upadnem i okliznem se odmah ispred kuće..a bikeom idem bez problema, stavim samo dobre gume i furaj'....'svaki dan', kaže, 'idem kroz cijeli grad od pašabunara do slavinovića na svoju njivu'....btw sretoh ga prije mjesec-dva na korzu ide pješke, kaže, okrenuo se da nešto pogleda unazad i kad je ponovo pogledao naprijed ugledavši baricu, prikoči prednjom, upane i polomi par rebara :)

    također vrijedan spomena je moj pothvat(koji me uzimajući u obzir i neke druge moje sportske aktivnosti ubraja u najveće tz sportiste), spanjanje 2 sporta -jednog ljetnog i jednog zimskog, naime nemali broj puta otišao sam biciklom na panonicu na klizanje...
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Predobra stranica, ako nista malo za razgledati i vidjeti otprilike koliko sta kosta :smt023
    EDIT: Ciklocentar sam potpuno zaboravio, vidjecu imaju li oni ovo sto trazim.
     
  9. neko

    neko Aktivista

    narode, kakav je onaj Nakamura od 370KM u mercatoru (na snizenju mu je ta cijena)? onako, odokativno izgleda ok, a nisam bas zagledao dijelove, hica uvijek nekakva, a i iskreno, ne razumijem se bas aman zaman. Pozdrav! :)
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Koliko znam NAKAMURA nema nikakve veze sa Japanom sem imena ako se nevaram, znam iz price da je kao podmarka od intersporta (slovenacka marka ali nisam siguran 100%)! A za tu lovu bi trebao barem osnovne djelove (masinice, prednji amortizer ako ga ima i kocnice) nabrojati da vidimo jeli se isplati?
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam bio zadovoljan Nakamurov, doduse bila je kupljena prije 5 godina. Tako neka cijena, Shimano kocnice, mjenjaci i ostale sitnice. Prednji amortizer je imao, i sve je bilo ok dok me jednog dana frend nije spucao sa strane nazad u felgu, iskrivio je, i od tada se i mjenjac zeznuo, kocnica, a ja to nikada nisam napravio, a kontao sam ovo ljeto.

    Inace sam vozio dosta po makadamu, skako preko stepenica i radio kojekakve gluposti, i felga je bila ok, ali mali udarac sa strane me totalno razocarao.

    Jedino sto mi je od pocetka falilo, i prije udarca, su bile one felge koje se ne mogu iskriviti :)
     
  12. neko

    neko Aktivista

    nadao sam se da je jos neko zapazio, pa rekoh da pitam. :) Pozdrav!
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Eo odlučio sam kupiti bike neki dobar, i prvi put gledam ovo je jako opširno područje :S
    Išao bih do nekih 500km, i gledam more ovih marki, Nakamura kažu melje pa neki at nešto, pa ta šimano oprema.. ćudo.
    Uzeo bih nešto za ceste prvenstveno, ali i kad skrenem na makadam da se ne skrši.
    Ima li neko iskustva sa ovim da mi da link do nekog bicikla dobavljivog u BIH da preporuči.
    I znate li kakve su cijene u HR, isplati li se ići tamo kupovati, jeli jeftinije?

    EDIT: Evo našao sam neke smjernice šta gledati http://ciklocentar.ba/?jezik=bos&x=13
     
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Moj savjet, ne gledaj nista ispod GT Avalanche 3.0 koji se može nabaviti u Ciklo centru. Ako ti se vise svidi Specialzed geometrija onda mozes jeftino uzeti Specialized Hardrock.

    Ako nemas para za njega onda mozes uzeti i GT Agressor 2.0 ali s tim da isti ima slabiju viljusku i samim tim nije za neko skakanje po planinama. Naravno, moze posluziti odlicno za makadama i asfalta.

    Pozz
     
  15. pac

    pac Komšija

    Prema licnom iskustvu najisplativije ti je polovno uzeti, sebi sam uzeo Mongoose Tyax Elite Disc 470KM polovan ali zaista kao nov tj dobro sam prosao. Za te pare novo, nemozes nesto ocekivati samo entry level.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jao guma na onoj drugoj slici tu na piku :smt007

    Ako ko naleti na ovakav kakav deal, pik ili sta slicno, nek slobodno sibne tu :) Ja bih htio sta do ljeta nabaviti, ono moje staro uzas, ne isplati se popravljat a i prije 10 godina kupljen pa i velicina nije bas odgovarajuca.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja vozim aktivno tri godine, kad kazem aktivno to znaci da vozim kad god mogu, evo proslu sezonu sam ubio preko 3k km. Vremenom obradis temu cak iako me ne zanima previse, ali shvatis da je biciklizam industrija kao i svaka druga. Dakle, kao sto imas mobitela i procesora, grafickih i svega ostalog od 100km pa do 1000 isto ti vazi i za bajk. Ti bajkovi do 500km ti imaju najjeftiniju opremu, nema veze sto je Shimano, jer imas Shimano mjenjac od 10km pa do 500 i vise, nadam se da shvatas kako to ide.

    Polovan ne uzimaj ni u snu. Avalanche 3.0 je zaista dobar izbor i u bih ne mozes kupit bolje za tu lovu, barem ja ne znam da ima.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Dali mi može neko kao laiku objasniti razliku između tog avalanche 3.0 i danas baš vidio trek trgovina se otvorila u mostaru
    i vidio ovo trek 3500, kaže onaj nije loše, mada po tom jedino bi bilo dobro neko od 2500E :)

    Dali je bitna marka kako, ako da kakva je ova trek a kakvo je ovo GT avalanche 3.0.
    Na trek imam doživotnu garanciju na RAM, i 5 god. garancije na viljušku.

    Trek 3500 http://www.bicikli.ba/component/jshoppi ... Itemid=435
    GT avalanche 3.0 http://www.ciklocentar.com/?jezik=bos&k ... oizvod=621

    Ili ako ima još neko do max 800km za preporuku, a ako nije baš neka ono bum razlika ostao bih radije na 700km :)
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Shimano alivio masinice na GTu su minimalno 2x skuplje od TX masinica na Treku :)
    Ramovi su tu negdje. Ja bih definitivno GTa.

    Ja sam se kontao rijesiti MTBa i zajmiti http://www.thebikelist.co.uk/cube/hyde-comp-mens-2011
    MTB je trenutno na servisu, poderana zadnja guma, pa sam uzeo obje, novi lanac, nove pakne, alu pedale :)