Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. neko

    neko Aktivista

    ma vi ste hiper aktivni, onaj baca bajk s litice, ovaj ga suta nogama..samo dok se jedan pojavi da zna i pimplati/plimpati/plimplati/pimpati (kako god je ko naucio da kaze) :D
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    BAs se cudim, evo imam par likova u raji i to teskasi, ono 90+kg, i av.3.0 pofino slusa, imao je jedan ruzan pad pa mu je otisao prednji tocak (iskrivio se) a ostatak slusa... ne znam sta bi ti rekao, bas cudno sto je tako krhak!!!
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    :lol: :lol: :lol:
    ja mislim da su dvije stvari unfriendly za svaki bike: agresivan vlasnik i strmi putevi. ovaj mene kinezer jos koliko toliko sluzi, izhrdjao je pravo, ali sam ga zato dosta cuvao i odrzavao koliko sam mogao (nisam ga mogao cuvati od vlage, kise i snijega, jer nemam garazu, vec ga drzim na balkonu)
    btw na kraju sam odustao od bikea. kad budem mogao kupiti cu nesto kako treba. sad cu da polazem vozacki i kupim sebi kakav autic za pocetak, da naucim voziti.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I kod mene je slicno tako, juce krenuh na ovu teoretsku :) Doslo mi na trenutak da popravim onaj stari ali opet bilicko je relativno malo i mislim da bi smijesno izgledao sad na njemu :)
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Daleko od toga da je krhak jebiga kad padnes mozes ocekivat da se nesto zajebe tip felga mjenjac ali evo ja dva.pada pa oba baksuz, naravno nema sanse da se nesto ramu desi. Sutra fino po novu felgu i to je to.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Gle jbg da uzmes a da valjaju, i kakve gume s debljim mesom odns da su deblje i drzi ih ne bas prepuhane, a dovoljno napuhane da ne dodiruje npr bocnik felgu kad naletis!!!
    Stislo me sa svih strana a tako mi se voza, jbg valjda cu uhvatit koji vikend pa da izletim malo na tockove...
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma znam ali desilo se u najgorem mogučem momentu kad sam baš slab sa lovom, jebiga ispalo sto problema i baš me zateče nezgodno. Uzet ću sad ovakvu kakva je na njemu ili samo obruč da mi stave ako su žice OK. Treba mi sljedeća je kilerska ruta na Prenj.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    E jeste baksuzni s tim padovima, makar stitnike kupite za takve voznje, nije nesto skupo, a ako se polomis bar se koliko toliko sacuvas :) , istina sto Ahmo kaze, i sam sam imao Limex bajk, jest da nije bilo ni farbe na njemu, nego sve prekriveno folijom da izgleda kao metalik, ali isao sam svugdje sa njim, dok na kraju nisam prestao voziti i dao ga dzaba drugu. Jedan tezak pad sam imao, nisam htio da se sije lakat, i sad ima neki mali oziljak, ali poslije toga sam vozio sa Nakamurom svugdje, i izdrzala je, i neke padove kada sam nalijetao na podlogu sa velikih visina, da bi je udarac u zadnju felgu dokrajcio, i evo sada stoji bezze kupi prasinu. Kada se sjetim nekih trenutaka, i sada me adrenalin pukne, i nista mi nije bilo draze nego provlacit se kroz masu ljudi, a kad vidim na netu sta ljudi rade, sad bih jedan dobar bike primio na poklon rado :mrgreen:
     
  9. pac

    pac Komšija



    Evo ti jos malo inspiracije da sebi kupis bike. Naravno pazi da se nepolomis odmah :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sve u svoje vrijeme, da mi je sada kakvo malo auto uzeti, jer mi je potrebno, a bike bi bio druga prica, svejedno, dobro je voziti radi sebe, a ovaj sto ovo gore radi, za to treba padova i padova :mrgreen:
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Nemoj kupovati auto ziv bio. Znas koliko sam bio sretniji proslo ljeto kad sam imao samo biciklo? Biciklom isao na fax, u grad, ma svugdje. Sad te sipaj gorivo, te trazi parking, pa onda kojekakvi sitni kvarovi i redovno odrzavanje... Vise bih volio da sam uzeo jos jedno dobro biciklo nego auto. Zivota mi.
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    A kada pada kiša ili snijeg... pa kada je vani hladno -10 npr :D
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    :smt003 :smt003 :smt003

    odakle ti lova za autic plus vozacki ?

    jednostavno uzmi biciklo i uzivaj :) auto gradska voznja 7 8 l 100km parking 1 2 KM uzas

    preskup sport
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sumnjam da RX8 trosi 7-8l :mrgreen:
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hahaha, ma jest trosak auto, ali ja 10-tu godinu putujem autobusom, placam mjesecne karte i gubim vrijeme, a na fax-u mi nije problem naci parking, ali to je samo opcija :)

    @kAcA - ne trosi ni 323 1.8 T 4x4 (160ks) , pa cu otici i pogledati u kakvom je stanju :mrgreen:
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Fiat Punto Multijet 1.3 diesel, otvorene 3.7l a gradske 4.7l trosi. :)

    OT
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne trujte temu sa autima.
     
  18. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Trenutno posjedujem cestovni ili ti ga gradski bicikl Aero No.1 stari poznti bicikli koje nazivaju "holanderima" iako je njemac... Oprema što se tiče prednjeg i zadnjeg mjenjača shimano starija verzija SIS, sedmofaz shimano, vrsta shiftera je gripshift namjeravam u skorije vrijeme nabaciti rapid fire od venture ili shimana vjerovatno ventura jer su jeftiniji a vjerovatno ću i prodati to biciklo kad uzmem GT Avalanche 2.0 hydr. disc... Naravno model za muškarce ^^ Dupli zid felge, 28" veličina sa tankim Sava gumama najskuplje koje nađoh za njega 13 markica i svaki fening se isplatio. Recimo imao sam continentalove gume i nisu ni blizu ovima i još su nekih 11 kermica. Prednji amortizer je samo na to sam i išao jer sam previsok i previše težak za srednji amortizer samo bi umanjivao snagu.

    [​IMG]

    Ovo je u procesu mjenjanja srednjeg pogona i podmazivanja ležajeva, osovine i bla bla... Što se tiče gripova vidi se da su obljepljeni izolir trakom jer sam ih poderao a nema istih da se kupe ako ima nek neko javne na PP bio bih zahvalan. Ima traka sa gelom za trkačke bicikle što se namotava ali ne čini mi se kao nešto, druga opcija je da zamjenim komplet šipku i stavim normalne gripove što će i biti vjerovatno....
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li u Sarajevu još koji shop sa opremom za bicikle? Došao vakat da idem u šoping, treba mi hidra pack za ruksak, ciklo kompjuter i sic. Ja znam samo za Ciklo Centar.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Ima nesto opreme u inter sportu u merkatoru i na vilsonovom onaj sto prodaje capriolo kod vrbanje mosta.