Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Legao je Aggressor 2.0 (2012) crni, upravo se vratio kuci.. :p

    Kupljen na Ilidzi, odem do Vrela Bosne i vratim se kuci..

    Nisam bajs vozio ima 7 - 8 godina,kontam hocu se polomiti ondje pred prodavnicom pa i taj blam :smt005

    Uglavnom nije los, malo je previse mekan ovjes za moj ukus i sic je malo neudoban..

    Ostalo je dobro,mjenjac je brz i precizan,kocnice na nivou i nije tezak..

    [​IMG]
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Super je bajs, neka je sa srećom. Što se sica tiče žuljat će te par dana kasnije kad se navikneš bit će ok.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Nešta gledam tu fotgrafiju, jeli ti blizu prizemlja taj balkon,ako jeste(nebih da ti vežem šubhu) ali "spengaj" ga s nečim ili mjenjaj mu parking mejsto.Prijetelj ostao bez bicikla od 800 stoja,doduše kod njih je balkon na prizemlju.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hvala.. :p

    Nije u prizemlju, 6-ti sprat tako da nemam brige za to.. :wink:
    Hvala u svakom slucaju..
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam se u cetvrtak slomio, evo me do antibiotika sam dogurao. Inficirali se dlanovi, sve zamotano.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uuu sranje je kad se poderes tako,uhh kada se sjetim kao klinac poderenog koljena,lakta, dlanova.. :mrgreen:

    Jos sam nekad skateboard vozio, i dan danas osjetim svaku promjenu vremena u zglobu desne ruke kojeg sam sjbao na sbordu..
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Eh onda u najgorem slučaju Spider-Man-a se čuvaj i padova sa bicikla. :)
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hehehe...
    halali ne smijem se tebi nego mi na pamet padose svi moji padovi... nekima se fakat imam smijati dok sam ziv
    Sent from my GT-I9100G
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bolje sa bicikla nego sa balkona :D

    Inace, ja evo nekad se malko provozam po gradu kad trebam negdje, omrzlo mi nesto vise i auto paliti i obilaziti kroz ove mahalske sokake, fino ide bicklo samo sto je prevruce i po dani nema sanse igdje ici, jedino tamo u nevakat kad se slabije vidi :)
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Preskace ti zato sto ti je sajla zadnjeg mjenjaca ili previse zategnuta ili previse opustena..

    Na mjestu gdje zavrsava "pancir" sajle na zadnjem mjenjacu imas navoj kojeg mozes izvrtati ili uvrtati u mjenjac i tako regulisati napetost sajle.

    Probaj prvo malo uvrnuti navoj za pola kruga i onda saltaj svaki prenos na zadnjem mjenjacu,naravno uz okretanje pedala (najbolje da bicikl okrenes naopako i okreces pedale uz mjenjanje brzina..

    Ako opet preskace probaj jos za pola krug uvrnuti i ponovi testiranje itd..

    Ako uvrtanje navoja ne pomaze onda probaj sa izvrtanjem (prvo vratis onoliko krugova da se vratis na pocetno stanje prije testiranja) pa tek onda + pola kruga izvrnuti i probati mjenjanje brzina,ponavljati dok se ne postigne pravilan rad mjenjaca..

    Imam isti bajs i imao sam isti problem (prvo sa 6 stepenom pa onda i 3) i ustimao sam mjenjac za 5 minuta, radi kao Doxa..
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

  12. Juka

    Juka Komšija

    Ne znam koliko ti je kila, ali taj lezaj na volanu/viljusci nebi mene sa 75kg izdurao sa par naskakanja preko bocnika od trotuara!!!
    imho radije skupljaj jos i uzmi stagod kvalitetnije!
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Smeće, ne vrijedi tih para.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    sta je to stagod kvalitetnije :D :D :smt006
    kakav je ovaj kingov GT Aggressor http://ciklocentar.ba/index.php/bikesho ... iew/1/1937
    znaci upitanju je voznja po gradu tezina je 86 bice i nize :mrgreen:
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ok bajk za tvoje potrebe. Primjecujem da su znacajno podigli cijenu gt modelima.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    thx
    A kakva im je sad razlika izmedju 2.0 i 3.0 ? posto 3.0 jeftiniji za 64KM
    i koju velicinu treba ganjati ? 180 visok
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Razlika je u br brzina, 2.0 ima 24 a 3.0 ima 21 brzinu..

    Sve ostalo je identicno tako da neces ni osjetiti razliku..

    3.0 nije los bajs za 475KM nema bolje, ja evo 2.0 drajvam neke 2 sedmice ,dobar za grada.. :wink:

    Trebao bi ganjati L velicinu ali i M moze proci..
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da si po velicini izmedju m i l, mada bih ja isao na l. Nisam gledao kakve su specifikacije ove godine, ali 2.0 bi trebao imat svaku komponetu za klasu bolju, tako da se isplati tih 60-ak kmica

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma 3.0 je isti ba kao 2.0 , iste rucice mjenjaca,kocnice,viljuska,ram itd samo je drugi zadnji mjenjac tj TX55 a na 2.0 je Acera RD-M310 (oba bajsa Shimano oprema) i 3.0 ima 7 zupcanika na zadnjoj osovini a 2.0 ima 8..
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

    Polomio sam Salkanu dekorativnu plastiku, zakacila pedala od sestrinog bajka kad sam ga unosio u lift. Dakle, to je ona plastika kod pedala. Ima li se to gdje kod nas kupiti i kako se to tačno zove? Ne bih preko ebaya uzimao.

    [​IMG]

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2