Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala drug, bajk je beton, evo cijeli dan vozio i sve za 5. Za ovog lika gore što pita koliko je, 610 me izašao za gotovinu.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zna li neko kakvi su Oscar BMXovi? Gledam u Omegi ovdje u Tuzli, nov 155 KM.
    Cuo sam i da ima polovnih, navodno uvoz iz Njemacke u Sarajevu kod Rajlovca, ali me ipak privlaci ovaj, jer je nov i povoljan, i jos ima sve pegove.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Dali mi neko moze pomoci oko izbora bike-a, obisao sam sve radnje za koje sam znao u gradu i razlgedao i uporedjivao iako se nerazumijem sad nesto u bicikla. Zamolio bih sve koji se malo bolje razumiju da mi pomognu oko izbora jer bih eto sutra da pazarim jedno biciklo.

    U pitanju su ova tri modela:

    GT Aggressor 440KM
    GT Outpost 490 KM (sa popustom) dali vrijedi ovih 50KM naspram aggressor-u?
    Polar Mirage 480KM (mislim da je pro model nisam siguran)

    Svaki korisni komentar je dobro dosao ili ako neko zna da se nesto bolje moze uzeti neka javi.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Ako vec ides na ~500KM, strpi se mjesec dostedi jos 130 i uzmi Avalanche-a koji je za klasu bolji od svih tih!
     
  5. pac

    pac Komšija

    Sve je to meni jasno ali mi je ipak previse da dam 630KM za bike.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne pratim nest bikeove, ali ako ti ljudi kazu da se malo strpis i uzmes taj Avalanche, onda sigurno nije dzaba. Uzeo mi brat davno Nakamuru, 300 marki, i sve fino lijepo, drug iz osnovne me s malom brzinom skroz blago udari u zadnju gumu, i felga kriva, bajk vise nije isti, cijeli mjenjace se zeznuo... To je onako primjer, jer bi me i popravci izasli lupam 100 maraka, inace kad nesto ne radi kako treba, ide mi na zivce, i da vozim bike ikako, ne bih bio miran dok to ne napravim. Ne kazem da ce se tebi isto desiti, ali moze nesto drugo, sto na ovom skupljem ne bi, i na tim popravcima te izadje isto kao i taj Avalanche :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kupuješ ga svaki dan. Dobro ti čovjek kaže, svaki od tih modela je miljama ispred bilo kojeg kinobera koje cijene i po 300km. Fino posudi otiđi u minus nije 130km neka ogromna cifra pa da sad šparaš na nečemu što ćeš godinama koristit.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne bavim se biciklizmom u zadnjih par godina nikako ali koliko sam upratio po domacim forumima i od raje koja se razumije u biciklizam, GT aggressor je trenutno, barem u Sarajevu best buy za te pare.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ne kontam sta su se svi uhvatili gt-a, polar mirage pro je sasvim ok biciklo a kosta 150 km manje od gt-a
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne kontam sto raja izjednacava pojam GT i Avalanche :)
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Sve to stoji, ali gle da za 130KM ces uzet biciklo(avalanche) koje je sigurno duplo cvrsce od aggressor-a, koji jest fin bajk ali djeluje kao igracka krhka nasprem avalancha i sigurno jeste!!! Ne znam jesil uzivo vidio razliku, ali ce ti sve jasno biti kad ih 1:1 uporedis...
     
  12. neko

    neko Aktivista

    ako je tebi puno 130 KM onda nema se sta dalje raspravljati. bruku moje raje je pokupovalo Agressora i niko se nije zalio. ako mene pitas, to ti je best buy, pogotovo ako ces ga paziti i ako ces voziti dionice koje su i namjenjene za njega. ljudi voze i bicikla koja se za Agressora ne mogu ni zvati biciklima, a mi ovdje izmisljamo koliko bi para trebalo dodati.
    @SamiRX-8
    sto se tice Nakamure, to treba provjeriti s dobavljacem/prodavacem, mislim, isto k'o da ti zippo pukne jer si jace zatvorio poklopac, nelogicno. izvrsne bajkove imaju i cudi me da je toliki problem nastao zbog jednog manjeg udarca u gumu. mozda je to samo bila kap koja je prelila casu. mislim, nemoj se uvrijediti, ali da li si siguran da brat nije divljao okolo?
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Ja kad bi sad uzimao bic uzeo bi Avalanche 3.0 :wink:
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam sta je radio, znam da je pri oko 15 km/h nezgodno pao, i dobro se polomio, ali eto jednostavno je tako bilo. Mislim volim i ja agresivniju voznju, nije sad da skacem sa stijena kada znam da bajk nije pravljen za toga, nego onako neki manji skokovi preko 2-3 stepenice, pri maloj brzini i nista vise, davno je to bilo, ali sada je vec kasno, jer se to desilo prije jedno 4 godine. Mozda sada budem koristio bajk da odem na praksu i nazad, a mozda se i skontam pa uzmem novu felgu i napravim taj mehanizam. Za moje potrebe je bajk super, sve sam bio ustimao i od kako se to desilo nisam nesto ni vozio, a eto, sad sam bas nesto pozelio otici na malo dalju relaciju i protegnuti noge :)
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ja opet imam n primjera ljudi koji bas gaze polar bicikle pa im nista ne fali, ja samo kazem da je gt previse razvikan i bar 100-200km precjenjen
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa de vozi nakamuru i GT godinu dana aktivno, i onda pogledaj status bajka. Kako rade kocnice, kako radi mjenjanje brzina, i kako preskace. Pa ces viditi da li se isplatilo dati 130km vishe za "lavinu".
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    vidim ja svi mtb furaju, pa niko izgleda nema da mi prenese bilo kakva iskustva s bmxom. pa da pitam da li se ko opcenito susretao s oscar biciklima u bilo kojoj izvedbi, i kako se ponasaju?
    znaci dilema je da li polovan bmx ali neki bolji brand (npr. ROG) >150 KM ili nov oscar za 155 KM?
    dakle mislim probati nesto novo, a svakako su ulice Tuzle do grada suvise tijesne za mtb. ovaj mi izgleda laksi, prakticniji i manje guzve na balkonu :D
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto ce ti bmx ? Prvo nisi dijete vishe, drugo, bmx je za trikova, nije za voznje po gradu. Neugodan je, malen, peglativno pedalanje, o cicu da ne pricam. Sigurno dobro zvuci ovako na prvi pogled, ali posudi bmx na par dana, vidices u cemu pricam :) Nije ti 12 vishe da hoces da se vozas na bmxu :) Posebno rogovom ili unisovom :p

    Ako ti je bilo koja ulica tijesna za MTB, onda nemoj ni kupovati bajk, kupi in line skates ili nesto slicno. Ja sam radio kao dostavljac paketa biciklom, fakat nisam vidio ulice ili sokaka da su tijesni za bajk.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Zeleni
    Pogresno je reci da je za djecu, jer naziv teme ukljucuje i ekstremni biciklizam, ali ne planiram sebi noge lomiti. Bavio sam se ranije extremnim inline skatingom, ali nisu mi role najbolje rjesenje. Hvala ti na savjetima i iskustvima, to me i interesovalo da li ce mi biti "tijesan" za normalnu voznju. Vec imam kineski mtb i dosta sam investirao u njegove popravke, jer mi se nije dalo skupljati za novi. A sto se tice voznje, necu iz principa da vozim cestom, vec idem trotoarom, da me ko ne pokupi sa nekim bijesnim autom ili motorom. Nista, onda ce najvjerovatnije biti mtb, valja mi nesto polovno ganjati, jer puno mi je dati 400+ KM za bike. Vidio sam dosta dobrih stvari na piku, pa cu se valjda za nesto odluciti.