Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa normalno je da ides trotoarom, ali ces i ganjati alternativne puteve, jer neches uvijek moci proci tamo gdje si naumio, znaci ili iskociti na cestu, ili otici preko nekog travnjaka / grmlja sta ti ja vec znam. Sa biciklom na ulici automatski postajes ucesnik u saobracaju, tako da moras paziti na saobracajna pravila. Nazalost, u BIH malo ko ce te smatrati ucesnikom u saobracaju ;)
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Sta je sve prezivio moj polar mirage pro, a nista mu ne fali :) Doduse jeste svuda izgreban, izudaran, ali jos uvijek slusa, ide i koci kao prvog dana. Malo mi u pocetku smetalo sto nema nozice, pa uzeo je naknadno i zamalo da se sav polomim, otada vozim bez nogare. :lol:
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sorry ali nije. Bajk jednostavno izgleda krhko naspram lavine 3.0. Jeste malo lakši dosta ružniji za moj ukus ali jednostavno se ne čini čvrsto i jako kao avalanche 3.0. Mislim da spešlajzde treba gledat tek preko milje.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da oživim malo temu. Danas sam bacio odličnu turu na Zlatar na nekih 1000m nadmorske visine. Preljepa dionica kroz šumu do vrha gdje se nalazi vojna baza i preljep pogled. Put je užasno kamenit bio pun neravnina i velikog oštrog lamenja, jebiga pad je bio neizbježan :D Samo sranje što mi je bajk pao nezgodno na prednji mjenjač i totalno ga sjebao :) Sada je ne upotrebljiv, a i zadnju felgu sam uspio iskrivit malo ali primjetno :D Dobro dosta je bio, dvije sedmice i nekih 100-150km :)

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Pogled na Konjic, sunce je zalazilo pa slika nije mogla ispast nešto, a vojnici su nam dali stari ruski dvogled, jebote koja mašina sa te udaljenosti sam vidio svoju zgradu i prepoznao sve ljude oko nje, stvarno nikad nisam imao priliku da gledam kroz bolji dvogled :)
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pretpostavljam da si vidio neki primjer slomljenog rama???
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lijepo Hakeru. Mene jaran lozi da odradimo kojuu mountain turu u toku sljedece dvije sedmice (ponosni newbie :D), pa javim se :)
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Apsolutno ne i nikad neću jer su im ramovi vječni. Samo ti kažem 3.0 mi se učinio kao bolji bike u tom cjenovnom, i sam preferiram Specialized ali jebiga koji mi se god svidi po opremi i po izgledu bio je 1200+.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    nasao sam na piku jedan gt i pravo je povoljan - 220 KM. valja li sta?
    [​IMG]
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Dosta star model mozda neka 2000-05ta,i ne znam koliko opravdava toliko star bajk tu cijenu...
    Opet necu prerano da sudim, ali u svakom slucaju ne izgleda lose, sad ti vidi koliko mozes na cijeni odbit, npr moj drug je za 150ak prodavao svog Polara, koji je definitivno i mladji i bolji model od ovog jos s dosta opreme...
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Starao je ovo i preskupo, spusti na 180 barem.
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Iskreno i 150 je skupo, ali eto covjek ima svoju cijenu pa ganjaj najnize mogucu ako si vec kontao uzimat!!!
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    evo da javim da sam otisao u istragu da pogledam bike i prilicno je izhaban tako da je bolje da sacekam i kupim nov capriolo u SA za cca 350 KM ili neki drugi bike u tom cjenovnom rangu.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dam ti ja svog capriolo pasata za 2 stoje okruglo :)
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jaran uzeo Capriolo Cobru u tom cjenovnom segmentu i vec zali sto nije dao malo para vise i odmah uzeo Aggressora.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    A na sta se tacno zali, ima neke kvarove ili mu nedostaje gt naljepnica?
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema prednjeg amortizera, uza guvernala, celicni ram, losije gume... A jos je i ruzniji :D
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Kao Yugo :lol: a svakako se u Srb sastavlja,,,
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vidim ne isplati se onda ici u SA radi capriola. U Tuzli se prodaju Salcano Impetus (310 KM) i Apollo (270 KM).
    Par sam tih Salcana po gradu vidio i pravo mi se svidjaju, a izgleda da dodju i dva kociona diska, sto je dobra stvar, jer u ciklocentru jedan je samo disk cca 150 KM. Valja li Salcano?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Prvo se skontaj koja je namjena bicikla koji kupuješ. Makadam, rekreacija, asfalt, divljanje, sve to ovisi, evo ja sam svoj Avalanche razbio nakon dvije jače vožnje opet da ne skreneš na makadam taj bajk je vječan. Po meni mirage pro bi ti bio idealan izbor. Ako imaš dat preko 300 možeš se još protegnut do njega i imaš pravu stvar.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    namjena je voznja gradom. dakle city bike. iskreno, i ovih 310 mi je previse, jer pored bikea trebam uloziti i za polaganje vozackog, a bike mi je hobi, i zelim malo bolji bicikl jer ovaj fush ne mogu vise voziti, svako malo mu gume legnu, tesko je pedalati, tako da se nakon kracih relacija umorim. kad sam probao onog gt-a i onakvog izhabanog, daleko mi je ljepse i lagodnije voziti, razlika je neopisiva. i prije ovog kineza sam vec imao salcano bez brzina, ali sam ga prerastao. tako da trazim neki kvalitetniji bicikl, sa shimano prenosima, radilicom, i da mi traje bar nekoliko godina, a da ga ne moram servisirati. volim malo ubrzati, ali nisam ljubitelj divljanja cestom i trkanja niti vozim s "ekipom" vec izadjem sam da se malo opustim od dnevnih obaveza i frustracija. pa zato pitam moze li ovaj salcano udovoljiti mojim zahtjevima?