BiH - Estonija 7:0

Discussion in 'Generalna diskusija' started by nFare, Sep 10, 2008.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Da siguran sam da neki od njih overclockaju procesore izmedju treninga.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Menso Englez se malo iskupio, iako tema nije košarka :mrgreen:
    Išao sam gledati uživo i isplatilo se, sjajna atmosfera i na kraju je ostvaren potreban rezultat :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Moze se otvoriti i tema za kosarku - nije problem. Predlazem da Menso protiv Izraela prigovara sudijama na engleskom kako bi ih zbunio :p
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Izgubili su, bilo iznenađenje ili ne. Gledanje ovih naših u košarci je gubljenje živaca.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao da si mene gledao.. popyzdio koliko su glupi. Samo trice sutali a jedva obruc pogode.. straaaasno! Sto je naj zalosnije u pocetku smo vodili. Sramota... onaj Jazvin poena nije dao a zaradio 5 licnih i to jednu u napadu ...onaj Kenan ofula dva slobodna... koji lik.

    Sorry za off morao sam.
     
  6. FearLess

    FearLess Aktivista

    Izgubili ili pobjedili protiv Britanaca treci smo.

    Kako mi Mensur Bajramovic samo zivce vadi
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mi pobijedimo V.Britaniju, Ceska pobijedi Izrael i mi smo drugi :wink:
     
  8. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ma ako Welsch ne zabije vise od 10pts , izgubit ce najmanje 20 razlike. Ceska je svoju sansu prokockala veceras u Pardubicama, a mi takodje u Tel Avivu. Nisam 100% siguran, ali Bremer je covjek sa najvise izgubljenih lopti u ovih 5 utakmica, ako ne i u grupi. Po meni je to kljucni faktor neuspjeha, a ni skok nam nije bio sjajan. Jazvin prespor, nekonkretan ispod obruca, a ima sve predispozicije. Đedović iako borben, nije jos u elementu. Bajramovic totalno izgubljen.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Mi mozemo osvojiti drugo mjesto u grupi samo uz pobjedu nad V. Britanijom te pobjedom Ceske nad Izraelom u gostima (malo vjerovatno).

    Da bi prosli medju 3 najbolje drugoplasirane reprezentacije, borimo se protiv Francuske koja ima 3-2 i igra kuci protiv Turske (5-0) te ce vjerovatno pobjediti, odnosno Italije ili Bugarske koji ce na kraju zavrsiti na drugom mjestu sa 4-4 omjerom.

    Bas me zanima kako je genijalna FIBA zamisila rijesiti problem sa reprezentacijama u nasoj grupi gdje ce drugoplasirana reprezentacija imati omjer 3-3 te u grupi A gdje ce Italija ili Bugarska imati 4-4, pod pretpostavkom da Francuzi pobjede i zavrse 4-2, ili porazom da imaju 3-3.

    Dakle, sve ovisi od toga da li ce Ceska dobiti Izrael u gostima, a nadati se jer i njima igra drugo mjesto uz nadanje da mi izgubimo od Britanaca kuci, sto je sasvim moguce. Stvarno sam se nadao da cemo ovo proci pa da odem jednom da pratim reprezentaciju na EP, no eto, "struka" rece da rezultat nije imperativ, c c c.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Kljuc neuspjeha nase kosarke:
    Slabo izvodjenje slobodnjaka ( jedna od rijetkih repr. kod koje i bekovi imaju jako slab ucinak :| ), skok u odbrani mislim da smo danas primili najmanje 20 poena iz drugog pokusaja, igrala nam se totalno raspala kad smo poceli gubiti sa 2 poena :? mislim ovo su stvari koje nam se godinama desavaju..
    Da budem totalni pesimist danas mislim da bi bilo lose da sa ovakvom igrom idemo na EP iole jaca reprezentacija bi nas razgulila, cemu gubljenje zivaca.

    btw moze se preimenovat i tema posto se daleko otislo od Estonije :)
     
  11. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Bas tako.. "struka"

    Pa, ima na desetine reprezentacija koje su mlade + pojacane relativno iskusnijim igracima, pa naprave nesto. I, nema tu postavljanja/ne postavljanja rezultata kao imperativa, do njega moraju doci, makar pokusati.

    Britanci jesu tvrd orah, rezultati to i pokazuju ali ne treba se predavati. Ja ne znam sta oni rade na treninzima ali nam je skok ocajan. Sad smo protiv Izraela imali -20 u skokovima.

    Sto se tice odnosa sa drugoplasiranim iz druge grupe, mislim da ce se gledati kos razlika

    Btw ja jos ne mogu prezaliti proslogodisnje ispadanje od Portugala, koji su doduse pokazali vise u te dvije utakmice a koje smo na ovogodisnjem turniru u Turskoj pobijedili relativno lako.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Pa ako se bude gledala kosh razlika, nema nas ni u toj kombinaciji onda, osim da uzmemo Britance 50 razlike, mozda neko nastima na kladionici? :s
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Deng ce nas unistit pod kosem.
     
  14. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Grupa A
    2. Italy - 8 - 4/4 - 574/590 (-16 pts) , zavrsili natjecanje

    Grupa B
    2. F.Y.R. of Macedonia - 5 - 3/2 - 408/368 (+40 pts) , preostala utakmica sa Estonijom koja je ujedno i najlosija u skupini

    Grupa C
    2. France - 5 - 3/2 - 382/366 (+16 pts) , preostala sa Turskom kuci ali tesko da ce stici kos razliku Makedonije

    Grupa D
    2. Czech Republic - 5 - 2/3 - 371/375 (-4 pts)
    3. Israel - 5 - 2/3 - 417/430 (-13 pts) , preostala sa Ceskom kuci
    4. Bosnia and Herzegovina - 5 - 2/3 - 376/390 (-14 pts) , kuci sa Britanijom s tim da smo na kraju ispred Ceske zbog boljeg medjusobnog omjera

    Dakle, nemoguca misija, ali ovaj put bez Tom Cruise-a . Kumuje i FIBA ovome, cudno realizovan sistem.

    Mora se nesto dobiti i u gostima :smt006
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Dobro si to izvukao, znaci ostaje ono sto sam rekao, Bugarska eventualno druga u grupi A ako dobiju Srbiju, ali za nas Cesi moraju igrat protiv Izraela. Bas bi se trebalo poklopit :x

    Dodatak: Fejza i ja smo malo pogrijesil i zaboravili da Bugari vec imaju 4/3 i u plusu su sa kosh razlikom (+41) te igraju protiv Srbije zadnju utakmicu kuci, a Srbija je vec ostvarila plasman. Znaci ostaje samo sansa da Turci razvale Francuze u gostima, iako ni njema ne treba pobjeda, ili da uzmemo Britance tipa 70 razlike, uz pobjedu Ceske nad Izraelom.

    Za utakmicu s Britancima, ja cu igrati centra, a Fejza ce prevoditi loptu pa navijajte, ccc.
     
  16. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ja igram pleja, ne mogu biti losiji od Bremera a fizicki sam spremniji od mrljavog Gordica. Tu su jos i Teletovic sa prosjekom 11.2pts/pg , Ikonic 10pts/pg i Bajramovic sa 9.0pts/pg . Sa ovim je popunjena startna petorka, ako neko zeli na klupu moze uskociti umjesto konzerve (Bavcica) ionako samo palamuda, a Menso se na to nece napraviti ENGLEZ :smt003
     
  17. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Pobjeda od 9 razlike, iako je u pojedinim momentima bilo i 17. Bez obzira, bilo je dovoljno samo da osvojimo 3. mjesto (A diviziju i sljedece godine) iza Britanije i Izraela, koji je rasturio Cesku sa cak 37 poena razlike. Welsch samo 10 poena, a gore sam i najavio slican ishod.

    Francuska je pobjedom mogla direktno na EP, ali su izgubili 78-80 od odlicne Turske ( svih 6 pobjeda u kvalifikacijama ) a nije im bilo dovoljno ni nevjerovatnih 37 poena T. Parkera.

    Portugal je sa pola kosa pobijedio Latviju koja je uz pobjedu Makedonije nad slabasnom Estonijom pala na drugo mjesto. Makedonija je prva i ide direktno na EP, a Latvija kao druga ima (+46) uz omjer 4/2

    Bugarska je takodje prokockala sansu, pred domacim navijacima, izgubivsi od Srbije sa 10 razlike. Konacna kos razlika (+31)

    U igri za direktan plasman, kao najbolja drugoplasirana momcad sansu je imao i Izrael no cak i sa vecerasnjom pobjedom od 37 poena razlike stigli su na (+24) u konacnici sa omjerom 3/3

    Poredak drugoplasiranih momcadi:

    1. Latvija 4/2 (+46)
    2. Bugarska 4/4 (+31)
    3. Izrael 3/3 (+24)
    4. Francuska 3/3 (+14)

    Po svemu sudeci, Latvija je ta momcad koja ide direktno na EP, ukoliko FIBA ne smisli neku zvrcku na osnovu broja odigranih utakmica.

    Vise srece sljedece godine, uz napomenu da mozemo dobiti Francusku ili Italiju. U svakom slucaju bice zanimljivo i mislim da Menso nece ostati izbornik za sljedece kvalifikacije.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Pa koliko sam ja shvatio, idu tri drugoplasirane ekipe, sto znaci da ako je tvoja statistika tacna, to su Latvija, Bugarska i Izrael, sto je veliko sranje jer nam onda osim Italije u baraz dolazi i Francuska cime se proporcionalno povecavaju "sanse" za "prolaz".
     
  19. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Dvije Italije? :mrgreen: Naravno, mislio si na Francusku :D

    Evo i sistema takmicenja, cini mi se da si upravu.

    [​IMG]

    7 najboljih timova sa EP '07 vec ceka , prikljucuju im se 4+3 a posto na EP imamo 4 grupe po 4 tima , fale nam 2 koja se dobijaju iz dodatnih kvalifikacija?!
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Hahah, Round Robin :D Mislim da iz baraza ide samo 1, a da je zadnji ucesnik domacin?