BiH poplave

Discussion in 'Generalna diskusija' started by irhadkul, May 17, 2014.

  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Zdravo raja,
    Kakva je u vas situacija sto se tice poplava i klizista, je li sve uredu?
    Generalno u mom mjestu je sve uredu,ali su okolna mjesta koja su u brdima stradala.
    Nadam se da ce ovo sve izaci na dobro, nek nam je Bog na pomoci.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Hvala Bogu kod mene /sepetari (Slavinovici) bez vecih problema i klizista, jedino potok izlio radi nemara ljudi bacanja smeca (NE)ciscenja itd :) Kolins nam je ok u zavidovicima :) :) :)
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Gradačac je isto relativno fino prošao radi položaja samog grada, nema previše voda tu u centru, a jezera i brane su pokupile viškove. Kiša je juče slabije padala a sad isto ne pada. Okolna mjesta su prošla daleko lošije, ne znam trenutno kakva je situacija ali se do Tuzle nije moglo zadnja dva dana, ni jučer do Brčkog, a pošto je u Šamcu i Modriči katastrofalno i na tu stranu je slaba nafaka, tako da su komunikacije upitne.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jao sta je ovo katastrofa :((((((( maglaj, doboj totalno poplavljeni :(
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    U Tz isto ko da nista bilo nije, samo Jala bila ko nikad do sad :) Zivinice najgore prosle :(
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Pa zavisi u kojem dijelu Tuzle, bilo je problema u Slavinovicima, Crvenim Njivama, Badrama, pogotovo sa klizistima. Tj. jos uvijek su problemi, tek sad dolaze. A sto se tice Zivinica haos zivi, par km od mene rijeka odnijela 3-4 kuce kao da su od papira, a o poplavljenim kucama da i ne govorim.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, mislio sam na gradsko jezgro.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    srecom kod mene nema rijeke pa nema ni poplava
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod nas je Miljacka dobro obavila svoj posao. :)
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene u Zivinicama nista kriticno, do praga je doslo, ali ne prelazi. Jos kuca nije ni blizu neke rijeke ili potoka. Ali je nekoliko naselja totalno potopljeno. Gostelja i Oskova odnijele nekoliko kuca. Koliko znam, nema ljudskih zrtava.
     
  11. Majesco

    Majesco Aktivista

    Doglodima sad je stanje dobro, rijeke se povukle, najkriticnije je bilo na izlazu iz naselja prema Bojniku tu uvijek plavi, a na ulazu u naselje gdje je hotel, tu je sve uredu jer je tu malo visocije.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zanima me samo koji ce biti epilog cijele price. Sta ce biti sa ljudima kojima su kuce otisle? Jasno je da su stete enormne pa se postavlja pitanje da li je isplativije da se ovo kroz godine odrzavalo i postepeno sprijecavalo ili ovako odjednom da te pogodi...

    Cisto sumnjam da je i 1% od stradalih objekata bio pod nekakvim osiguranjem pa da se covjek moze osloniti na to, na kraju ce samo biti donacije i dr.

    U Prijedoru mala brana drzi da se voda ne ulije u ostatak grada, naselja oko Sane i dr. rijecica su najgore prosla, a cesta Prijedor -> Sanski Most nije prohodna.

    Nas (Prijedor) navodno tek treba da pogodi, danas ili eventualno sutra.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma


    Sarajevo isto.. Nista strasno sem semizovac, vogosca, i ilidza koliko sam vidio
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    u vogosci koliko znam bilo je kriticno oko petlje i nize prema semizovcu oko bosne, isto znam da je bilo problema dole u srednjem samo ne znam u kojem omjeru

    sto se tice blagovca gdje sam ja jedini problem je sto pola naselja nema vode jer se snadbjeva iz seoskog vodovoda a kako sam upucen da je tome razlog sto je bujica u potoku koji je zaplavio staru industrijsku zonu vec prvi dan kad je kisa pala pocupala dovodne cijevi jer nama voda dolazi negdje oko skakavca, kad ce to popraviti ne znaju ali bar redovno dolazi voda u cisternama pa je dovoljno bar za osnovnu higijenu, sto se mene tice s tim i ne moraju zuriti sve dok se ne rjesi stanje sa mjestima koja su u daleko vecim problemima

    znam isto i da se prvi dan pojavilo kliziste u mjestu iza mog (tihovici) i da prijeti nekoliko kuca, ovo za kuce sam samo cuo i nisam licno bio gore da vidim ali et valjda ne bude vecih problema
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ova nasa vlast su sami idoti i imbecili.Pa preko 34 dana je bilo da kisa pada,stane,pada,stane itd.Umjesto da su radili za to vrijeme na ojacanju nasipa da se bar ublazi steta,ma jok.Kod nas tek kad ljudi izginu i kad sve ode u 3 pm pocinju da se bude.Jadan narod,vazda neduzni nahebu.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    U Zenici cijeli dan helikopteri lete i to nisko, evo sada cujem i vidim kako lete. Evakuisu ljude, nose pomoc...

    Juce sam bio u kasarni vojske gdje je prihvatiliste i nosio neku pomoc za roditelje i malu djecu.

    Danas gledam kako da pomognem ljude da smjestimo u privremena prihvatilista.

    Ima dosta malih klizista, ali znam neke lokacije koje bi mogle biti neugodne tek kada se voda povuce, jer voda sada odrzava pritisak i sl...

    Poznanike i ljude koje poznajem u Maglaju nisam mogao da dobijem na telefon, a isao sam i autom do nekih lokacija, strasno...
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kod mene u Zivinicama su kuce do prvog sprata bile poplavljene u nekim dijelovima, cijeli dan su juce bagerom i camcima spasavali ljude.
    Struje i vode nije bilo 3 dana, danas se situacija popravila jer nema kise...
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    meni samo nije jasno kako postoje nesolidarni ljudi u trenutcima kad nikom nije lako, evo sad isao da donesem koju kantu vode sa cisterne cisto za licnu higijenu kad vidim lola iskupio zenu, djecu, punicu i komplet porodicu iz kuce i nasadio ih na cesme da sipaju vodu u burad nekakva, hoce kralj da zida neku budalastinu oko kuce pa mu treba, e pa stvarno neke ljude necu nikad shvatiti :evil: :evil: :evil:
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja odoh sutra za maglaj, ko hoce moze se prijaviti u spus.
    Akcija pomaganja, podjele, sta sve treba.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Zivinicama rijeka Spreca preljeva redovno, neznam sta treba da se desi pa da naprave korito kako treba. Ili udji bagerom u nju i prokopaj dva metra dubine kao da je to nemoguća misija. U Tuzli klizišta na sve strane, kod mene na Ilincici prijatelju kuću sruši, i to 15-tog, isti dan kada mu je granata 92-ge odsjekla nogu... Žao mi čovjeka nije malo.
    Sad naletih na YT klip kako povezuju ove vremenske prilike sa nekim HAARP uredjajem u Srbiji, vojna antena koja kontrolise vremenske prilike. Samo neznam sto sebe potopise :)