BiH poplave

Discussion in 'Generalna diskusija' started by irhadkul, May 17, 2014.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam uvijek mogao plakati od smijeha kad čujem akcenat bišćana, par kolega bilo na faxu. Ni mostarci im nisu ravni. :lol:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisi ti cuo akcenat buzimljana i cazinjana, tek onda placa da vidis
    pogledaj na fejsu Meca Cazin, budala zesca, al predobar lik

    sry za off
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Ovo je istinito:

    Policija cuva privatno skladiste u kojoj je skladistena humanitarna pomoc!

    https://fbcdn-video-a.akamaihd.net/hvid ... d6e7b0a023

    OVO PO KRATKOM POSTUPKU SREDITI!!! :smt071
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne radi link, o cemu je rijec?
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Najprije bih se zahvalio svima koji su pitali za mene. Ja sam dobro, sto je najvaznije, a i kad je u pitanju imovina, i tu je sve super, jer sam sa stanom oko kilometar izvan grada. Klizista blizu nema, tako da sam dobro prosao. Posto sam na poslu, i nemam bas vremena da mnogo pisem, uploadovao sam jedan snimak kad je Bosna bila najvisa, i to oko 11h dok smo dezurao na poslu.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    https://www.youtube.com/watch?v=wIjcsyrYVrs

    Ja nekogu vjerovati ovo, ako je istina, covjeku nisu dali jest i valjda bolestan, koliko sam uspio shvatiti.

    Nevalja siriti dezinformacije u ovo vrijeme, ali ako je ovo istinito nemogu vjerovat
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima dezinformacija previse, ljudi profitirase na ovom sranju. U mom okruzenju hrane ne treba nikom, vode isto tako. Trgovine sve rade, putevi su prohodni, struje uglavnom ima. Ljudima koji su potopljeni trebaju cizme, rukavice, maske, pribor za ciscenje, sredstva za dezinfekciju, dezinsekciju i deratizaciju, pumpe za ispumpavanje vode, masine za isusivanje zidova itd. I u prihvatnim centrima vec ima dovoljno zaliha hrane da se ljudi mogu nahraniti u narednih mjesec dana. Mislim da i u ostalim dijelovima ima dovoljno hrane i vode, i da vise nema izolovanih. Konkretno, mislim da ce u narednom periodu ljudima biti najpotrebnije pare, za obnovu, gradjevinski materijal i radna snaga.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tacno tako. Stoga bih uputio apel nasoj dijaspori, koje ima i na ovom forumu, da novac koji su halalili za sugradjane u BiH ne trose na hranu. Bolje je da isti uplate na vec poznate racune (kako bi ljudi obnovili krov nad glavom, i docekali zimu u toplom domu jer sad ce ljeto proci i doci kisovita i hladna jesen), ili jednostavno da kupe ovo sto je Dog naveo (cizme, rukavice, lopate, pumpe za vodu, sredstva za DDD, higijenska sredstva...). Mislim da je hrane dovoljno doslo, i da se toga dosta nece podijeliti nikako, a o netransparentnoj podjeli necu ni pricati.

    vezano za ovaj video od kolege kvaju. Evo koji covjek je napravio incident:

    http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... -3193.html
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    "Vjerovali ili ne danas je čovjek u Orahovičkoj rijeci na mjestu gdje poplava i klizište opustušili selo, dijelio račune Telemacha, da se plate računi..."


    Inace, mislim da nismo ni svjesni koliko je kuća nestalo u klizištima. Ima pokrenutih klizišta i 19.5. Eno selo Šerići kod Zenice, pola brda nestalo. Ljudi izgubili i kuću i zemlju. Ko ce to majko mila nadoknaditi. Fukare smo bili bez poplave, sada je malu raju dotuklo.

    Ako nam evropa ne pokrije vecinu stete, nece niko tim ljudima vratiti ono sto su imali.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Magistralni put M-17 do Tesnja je zatvoren. Ide se starim putem preko Maglaja, preko mosta desno i pravo prema Mravicima (kod Hife).

    Rijeka Bosna je znacajno prosirila svoje korito, doslovno je "pojela" velike komade obale, zemlje i drveca vise nema. Prema sjeveru Maglaj-Doboj, rijeka je unistila sve i dijelovi nekada magistralnog puta sada je rijeka Bosna koja i dalje radi eroziju tla. Kamionima zemlje i kamena se suzava korito i pravi podloga za magistralu.

    U Tesanj sam dosao tek napravljenim sumskim putem kojeg su tokom poplave napravili mjestani, povezali dva makadamska puta kroz sumu preko Kosove (kombi vozila nemogu proci). Kamioni robe sa napisom pomozi.ba prolaze preko Maglaja prema Doboju i dalje...

    U Doboju ljudi trpe, ali voda se prelila preko nasipa i nema mulja i stete kao u Maglaju, ali bez obzira sva "otvorena" hrana je unistena.
    Nisam brojao odrone, klizista i slicno, jer ih ima mnogo, dovoljno da kazem kako je brdo puklo i sada potok vode tece niz procjep i na magistralu...Kliziste na crkvickom brdu se siri, svaki dan puca vise, nisam stucnjak, ali ako krene mozda bi mogao bi zatvoriti M-17 kod Blatuse i oko EP pumpe.

    Moj predlog pomoci je mlijeko. Uplatiti dogovorenu cifru na neku mljekaru koja ce se ukljucuti u akciju pomoci i da se dostavi u ugrozena podrucja u mjesne zajednice ili predsjednicima kucnog savjeta stanara (ako ih ima).

    Cesto zovem BIHAMK i rade ljudi super, od nekih informacija koje sam ja dojavio MUP i BIHAMK su napravili izmjene, pa ako imate korisne informacije nemojte se ustrucavati pozvati nadlezne sluzbe.

    Drago mi je da cujem kako ste dobro :wink:

    Kolegi iz Sarajeva je umro otac, tako da sada nemam nacina preuzeti pomoc iz Sarajeva, ako se neka prilika pojavi-javim se.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  14. Ziks

    Ziks Aktivista

    Ima li negdje informacija koliko je kise palo prosle sedmice ? Bas me zanima , a na stranici FHMZ FBiH nema nista o tome .
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Ziks

    Ziks Aktivista

    Nadjoh odgovor na svoje pitanje.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hoće li biti neka humanitarna akcija da se ovoj djeci koja su ostala bez igdje ičeg sastave neki kompjuteri? vjerujem da svako od nas ima ponešto od komponenti.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo opet pocelo. U šericima kod zenice jucer bilo izgleda opet klizište dok kod rodbine, naselje Jezero kod Jajca poplavilo gore nego prvi put. Prvi put je bilo negdje oko 20cm, sada dosta gore:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja se sjecam kada je kisa padala po mjesec dana bez prestanka pa nije bilo poplava, a sad dan dva i odmah kolaps!?!?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Napojena zemlja vodom, to je sad problem