BiH poplave

Discussion in 'Generalna diskusija' started by irhadkul, May 17, 2014.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HAARP antene imaš po cijelom svijetu, međutim ovu u Beogradu navodno posjećuju ljudi isključivo iz US ambasade, ne lokalci. :)
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas je za sve Amerika kriva :)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Auuu, sad gledam Bijeljina i Samac uzas. Koliko vidim ono 100% poplavljeno :(
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Sad je krenulo prema sjeveru, Sanski Most, Bosanski Samac, Bijeljina itd. U Bijeljini je nasip neki probilo jutros. Nisam upratio snimke.
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Zalosno je ovo skroz .
    Drzava nam nula spremna za ovakve situacije . I najvise ce najsiromasniji zaplatit . Stedi se na kuci stedi se na placu , kuce se grade pod rucnom na klizistima jer se mora .
    Nemam riječi jer i sam znam kako je ostati bez doma . Nadam se da ce se svi moci nekako oporavit .
    Samo je i ovo pokazalo kako smo mi human narod i volimo pomoci . Kakva vlada kakvi političari , opet cemo se spasit bez njih kao i uvjek samo trebamo biti slozni pa ih protjerati sto dalje odavde .
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Zalosno je ovo skroz .
    Drzava nam nula spremna za ovakve situacije . I najvise ce najsiromasniji zaplatit . Stedi se na kuci stedi se na placu , kuce se grade pod rucnom na klizistima jer se mora .
    Nemam riječi jer i sam znam kako je ostati bez doma . Nadam se da ce se svi moci nekako oporavit .
    Samo je i ovo pokazalo kako smo mi human narod i volimo pomoci . Kakva vlada kakvi političari , opet cemo se spasit bez njih kao i uvjek samo trebamo biti slozni pa ih protjerati sto dalje odavde .
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Neko human, a neko 5 litara vode prodaje za 15KM ;)
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma takve gamadi uvjek ima . .
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja


    Ova haarp zavjera je limit ;)

    Nadam se da ce dijaspora pokazat obraz sada.
    Ide kamion iz Stockholma pa sam predao brdo pelena i djecije hrane, i donirao pomozi.ba
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

    U Hercegovini jedva par kapi palo u zadnja 3-4 dana. U Bosni potop. Ovo vrijeme nije normalno, meni nije jasno kako kod nas na jugu bar kisa da pada ipak smo relativno blizu. Mozes cijeli grad u papucama obici nema lokve ni nista. Sta se u Bosni desava odakle gore tolika kisa nista mi nije jasno.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, u Hercegovini baš jako malo kiše palo, dok sjeverno katastrofa, ne ide mi u glavu nikako.

    Prije par godina u Mostaru je isto bila poplava, doduše ni blizu ovoga, kada se neretva digla, ovo je prava katastrofa.

    Drago mi je vidjeti solidarnost ljudi, i da se tako skupljaju potrepštine i šalju sa svih strana, ja nekako ne vjerujem ovim telefonskim donacijama više

    pa idem sutra dati šta mogu u ruke ljudima koji će to poslati.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ljudi preprodaju ovo sto se skupi po centrima i dovuce iz drugih gradova. Svakakvih kriminalaca se naslo da "pomogne". Ako mozes direktno odnijeti kome treba, najbolje bi bilo.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni auto potopilo, jedva zenu i dijete spasio
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Kakva je situacija sa kuce/stana,je li sve uredu?
    EDIT:
    Poruka za tuzlake i ove u okolini: Ovi koji su ostali bez domova primljeni su u vojnu bazu dubrave (bivsa Eagle base kod aerodruma), ako ko ima viska kavih deka,odjece ili slicnih stvari i konzerviranih namirnica, nek odnese gore.
    P.S. gore su primljeni ljudi iz zivinica,lukavca, kalesije i jos se ljudi ocekuje.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Stan je na cetvrtom spratu tako da je siguran. Potopilo mi je neke stvari u podrumu, ali nek je ziva glava. Danas se voda polako povlaci, ali dobar dio grada je jos uvijek potopljen, bez struje, hranu im donose camcima. Ja dok sam na cetvrti otisao po zenu i dijete, voda je ispred zgrade narasla na metar dubine. Bukvalno za 5 minuta. Mislim da ce najteze biti u Bijeljini, Brckom i dole u dijelovima Srbije, kad ih pogodi ovo nase.
     
  17. Ziks

    Ziks Aktivista

    Sinoc su skoro citavu moju mahalu evakuisali oko 24h zbog moguceg klizista. Javili romi da im puca kuca , a kod prvog mi komsije nesto malo zemlje iza kuce odsjelo. Hvala Bogu nista nije kriticno i danas su nam odobrili da se mozemo vratiti u kuce bez problema. Kakav je to osjecaj nemoci covjece ... ne bih zelio ovakav osjecaj vise nikad u zivotu dozivjeti niti bi ikome nesto ovako pozelio. Sad tek mogu zamsiliti kako je onim ljudima koji su izgubili svoje domove .
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja danas upadoh u otvoren saht do vrata. Lumia je prezivjela, spasila me riza. :D Spasio potopljeno auto, spasio potopljen telefon, pa recite da nisam zajeban. Salu na stranu, i ovdje je sranje do grla, mogu samo misliti kako je u Maglaju, Doboju, Bijeljini itd.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Dosli kinezi pa popravili i pojeli rizu :D Sad je opasno bilo gdje hodat gdje je takva situacija, sto zbog takvih stvari, sto zbog zaraza i slicno.