BiH poplave

Discussion in 'Generalna diskusija' started by irhadkul, May 17, 2014.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ovo je Federalni Zakon, nisam siguran kako je u ostalim dijelovima drzave.

    Gledao sam na TV-u kako su u Briselu dobili milione Eura, do sada su mogli sve popraviti, ali radovi su na proljece.

    Clan 7 i 8 govore kako i sta, u pitanju je tacan iznos, 1% mjesecne netoplaće, iznos koliko dobijes "na ruke" npr 500/1% = 5 KM x 6 mjeseci = 30 KM ukupno.

    Moj kolega od oko 60 godina i ja smo pristali na ZDK, ostali nisu, a svi ukupno, rekao bi oko 85% da nece.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod mene su u kancelariji 3x skupljali potrepstine i pare, i svi su odazvali jer kod nas sindikat uvijek takve akcije poprati slikama sa terena i fakturama. Isto tako svi od reda su odbili finansirati nesposobnost i malverzacije federalne vlade.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da napomenem, da smo i mi na na poslu skupljali, prvenstveno za nase radne kolege u Maglaju, jer je vecina njih poplavljeno. Mislim da je vecina nas, koji smo bili u mogucnosti, pomogla na ovakav nacin, inace bi ti ljudi jos uvijek bili pod vedrim nebom, cekajuci nesposobnu nasu Vladu i ostalu vladajucu bagru. Ne moze me niko ubjediti, da i kad bi se neke pare sakupile na ovaj nacin kako to Vlada predlaze, da bi pola toga otislo u privatne dzepove, a pola bi se podijelilo netransparentno i po stranackoj liniji uzduz i poprijeko. Stoga nemojte ovajo djabe bacati pare, nego licno pomozite sa tih 30KM onima za koje znate da im je potrebno....
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    da radim nema sanse da bih takvo nesto potpisao, nit vjerujem nasoj banci a bgmi ni onim raznoraznim brojevima za pomoc, poplave kad su bile sa djevojkom sam nakupovao nekih osnovnih stvari za odredjeni iznos, skupio moje i njene odjece sto smo mogli i odnijeo gdje se to skupljalo odmah prvi dan, kontao sam da ce valjda teze pronevjeriti to nego gotov novac

    a znam da je nekoliko mjeseci nakon poplava po vogosci bila na 3 lokacije grupa osoba koja je, sve regularno i sa akreditacijama, skupljala novac za pomoc. nikad marke nisam dao da bi nakon toga pricao s jednim momkom koji je isto to radio samo u drugom gradu i lijepo covjek kaze da su imali gazdu koji je bukvalno nekoliko dana nakon poplave uspio dobiti sve licence da bi taj novac skupljao "legalno", od tog skupljenog novca su bile i place omladini koja je to kupljala, gorivo ako su isli u druge gradove i ostatak njemu, ne kazem da nije marke uplatio na racune za skupljanje pomoci ali sigurno nije uplatio onoliko koliko je skupljeno :evil: :evil:
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Danas je centar za civilnu zastitu putem javnog informisanja izdao narandzasti alarm vec od 5.3.2015.

    Ocekuju veliko nevrijeme, obilne padavine i ko zna sta jos...uglavnom oprez braco :wink:
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    nek bude veliko nevrijeme kao prije mjesec sto su u new yorku najavljivali i taman, vece nam ne treba
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E nije moglo u siromasniju regiju. Sreca pa su se napravila korita...