Cijene kvalitetnih dvoslojnih DVD+/-R diskova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nihad, Jul 11, 2010.

  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    Zanima me gdje se u Sarajevu mogu kupiti kvalitetni dvoslojni DVD+R ili DVD-R diskovi, i po kojim cijenama.

    Poželjno bi bilo da su to pravi Verbatimovi diskovi. Npr., ja sam zimus bio kupio 2-3 nekakva "Pro4media" dvoslojna diska po cijeni od oko 2 KM/kom, i pokazali su se vrrrlo lošim.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Sony mediji su bili dostupni u Mobilmedia, a Verbatim u Plusu. Jesi li provjeravao to?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Verbatim u plusu je 3km/komad.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na Otoci sam do nedavno uzimao Traxdata diskove po cijeni od 2 ili 2.5KM ako se dobro sjecam.
     
  6. GV

    GV Komšija

    ACME u Uniexpertu su također OK
     
  7. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    ACME uzeo u UE, 4 komada, sve regularno, cijena 2.5 KM....
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Neki dan sam na otoci kupio Ridata (to je isto traxdata, ritek oksid) 1,2KM. komad i pokazali su se skroz ok.
     
  9. Nihad

    Nihad Aktivista

    Znači najviše izbora ima u tom tržnom centru Merkur u Otoci?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    ja bio veceras, imas spindle od 50 komada DVDova od 13 pa do 17,5 KM (par brandova imaju). A uzeo sam par komada ovih DL diskova za 1,2 KM pa bas probam kako rade backupi X360 igri na njima.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Najkvalitetniji koje imaju su JVC, ima ih vise vrsta i cijena ali svi imaju Taiyo Yuden oksid (provjereno) original Made In Japan.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cuj, covjek sa nickom JVC hvali JVC diskove. :D

    Malo sam se nasalio, naravno da je slucajnost.
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Fino je cuti da diskovi imaju Taiyo Yuden oxid. Vrijedi obici tu radnju, i opskrbiti se kvalitetnim diskovima :)
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Cuj, zar BEN jos uvijek radi? Jesu jos uvijek na starom mjestu?
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno da radi, isto mjesto, snabdjeven odlicno, cijene ok.
     
  17. Nihad

    Nihad Aktivista

    Znači u toj nekoj radnji u Merkuru (Otoka) ima više vrsta JVC-ovih dvoslojnih DVD medija (tj. Taido Judenovih u suštini) na prodaju? Kako se zove ta radnja u Merkuru, je li to ona čim se uđe u prizemlju lijevo?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    jeste
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Pa gdje uze te double layer za 1,2 km, da odmah otvorim biznis, ja danas bio 2,40km po komadu u Merkuru :D
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    do sad sprzio 4 x360 igre na te od 1,2 KM, svaka besprijekorno radi ;)

    a pise ti gore gdje su (Merkur, Otoka)