Colin McRae: DIRT & DiRT 2 & DIRT 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Goranstein, May 24, 2007.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    pa kojeg sam ja vraga onda klepio 800 stoja za GTS icu i sada mi ti dodjes i kazes da sa 7600 GS igras sve igre na high, a ja prodo 7900 GT je nije mogla gurati sve onako kako sam zamislio..... doduse mozda je kriv monitor, ipak treba naci grafu koja ce moci derati na 1680x1050 plus aa4x i af8x, jer to 7900 GT/GTX nisu mogli. Pa kvaraga mu ev 8800 GTS ne moze oblivion da tjera onako kako ocu na max details....
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    cuj bolescuge.... da je makar x1600 ili tako nesto, ja im poredenja... 6800 i x1300 (trebali su staviti 9200) :lol: :lol: :wink: :roll:
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma ja uglavnom igram na 1024x768 i 1280x1024 sa 2xAA, a ako mogu uključim 16xAF.
    @salih
    ljudi vole Dammit :p
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    eh ajd da i to vidim da je ljudima bitniji AA od AF-a. :mrgreen:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je 2xAA obavezan, a AF 16x. AA po potrebi dignem na 4x i to je to.
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Veliki prostranstva= uključujem AF, a u suprotnom isključujem. Evo danas sam probao CoJ i bez 4xAF nema šanse da se uživa u grafičkim ljepotama :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Heh, zato je na X1950 vrlo mali pad kad se napuca AA i AF. Kako to volim... :D
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ma bitno je samo da gura....kaka god grafa
    a sto se tice colina.... od dvojke nisu napravili nista vrijedno spomena
     
  9. Goranstein

    Goranstein Aktivista

  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odlican video! :mrgreen:

    Samo u jednom trenutku kad vozis po prasini, imam osjecaj da auto lebdi :p
     
  11. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    HDR na momente kvari utisak. Kao sto GS rece, mozda ce na dx10 bolje izgledati, bar se nadam da ce biti tako.
    Igrao sam nekih 2 sata od kojih sam 2/3 proveo u postavkama :)
    Par finih krugova sam odvozio, steta sto posmatraci nisu bili tu da to osvjedoce.

    Nije ovo prva igra koja je napatila moj komp ali jeste prva koja me na 1280x720 pwned onako posteno. Ultra postavke jednostavno zahtjevaju 8800GTX, a za >1280x1024 cak i dvije takve :)

    Vizuelno je igra zaista ugodjaj i predstavlja vrhunac onoga sto dx9 moze ponuditi.

    Nakon CEDIA sajma sam kont'o preci na kakav 1080p projektor, ali nema para niti prostora za quad sli...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Super video Gorane :wink:
     
  13. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Sasvim fino radi na 1680x1050 pri Ultra setovanjima sa single karticom ... Ali da je neoptimizovano, jeste ...
     
  14. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Pa kako nece fino raditi na tom stroju pri tim taktovima :D


    Finalna verzija i patch mozda to malo poprave ali je cinjenica da hardver sve brze i brze stari.
    Hoce li iko od OEM-ova imat' obraza da ovu igru stavi u bundle sa recimo 8600GT :D
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    hehehe igra za cistu 10 tku, nisam nikada bolji reli u svome zivotu vozio. Definitivno palac gore. I kao sto goran kaze HDR na slikama je beze,ali u Realtime je to nenadjebivo, ev sada bas odvozi 2 stazu u italijanskom reliju i majke mi moje sline su mi pocele da cure, kako je grafika bolesno dobra. Inace igram je na 3800 + i 8800 GTS 320 i 2GB RAMa sve je na high i nema stucanja radi ko podmazano + AF8x.

    I da prva reli od codemastersa da se moze na volanu igrati, svaka cast. Inace volance i pogled iz kabine i rulaaaaa i bolesna grafika i solidna fizika = palac gore:) :wink:
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Igra je odlična, ali je previše zahtjevna (loše portovana, go figure :arrow: ), igram je na 800x600 sa 2xAA sve max osim sjenki koje su na low i ide 20-30FPS. Sa ostalim se slažem potpuno. I da, tip na jednom forumu je mjerio potrošnju vram-a na karti (8800GTX) sa Ultra shadows i potrošnja je bila oko 650MB :shock: . Lično ne vidim razliku između low i Ultra postavki (osim sjenki naravno), osim razlike u performansama 8) .
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    sta mislite dali da ja probamovo pokrenut?? imam P IV 1.7GHz, ASUS 9550GE, 256MB DDRa... bio bi zadovoljan da ide sve na low... al da ide,barem pri VGA rezi... dali bi moglo???
     
  18. DC One

    DC One Aktivista

    Igra zahtjeva shader model 3.0 karticu tako da je neces moci pokrenuti, a vjeruj mi i sve da nisi time ogranicen nebi mogla raditi. Igra je, kao sto je receno, jako zahtjevna i lose optimizirana.

    Inace sama igra se meni nije toliko svidjela, istina da je zabavna ali je stvarno isuvise arkadna.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Evo kako to kod mene izgleda na 1280x1024 4xAA, sve ultra osim sjenki (low). Framerate? Extra :mrgreen:

    [​IMG]
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    ne znam fakat ja je na 1680 x 1050 igram sve ultra i AF8x, AA gasim jer gusi igru ipak onih 320 MB na kartici uzimaju svoj danak, AA ugusi ako je intezivna upotreba sjena!

    i sta sam jos primjetio, da ovaj tvoj SS sto si uzo, tj. taj tip igre izuzetno sporo radi, dok klasicni reli radi ko doxa....... ili sam prolupo ili ima tu nesto.... fakat sporo ide, isto tako one zadnje utrke u reliju kada ides dirketno protiv protivnika, kruzne finalne utrke svakog relija vuku se ko prebijena zmija, dok ostali dio relija radi, kako vec reko premocno.