Colin McRae: DIRT & DiRT 2 & DIRT 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Goranstein, May 24, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zanimam kakav je vozni model i jeli igra arkadna ili vuče na simulaciju.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    @moncho

    To ti je kad dobijemo loše portove sa boxa :p. Mada čitam da planiraju poboljšavati performanse sa patchom 1.2, kao što je bio slučaj sa 1.1.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    sto koji dan igram ovu igru,sve je vishe volim, fakat samo mogu reci da je igra beton. Dapac sasvim dobar omjer "realnosti" i arkadnosti je podesen. Jos dok se savlada i koristenje rucne u zavojima veselju kraja nema. A sto se tice grafike, nisam vidio bolje, opet ponavljam, pogotovu sto se tice upotrebe HDR a koji daje pa gotov realni oblik svjetla, tu su i sjene koje fakat daju onaj pravi smek igri. Inace upalite Brembo Itay reli i pokrenite 3 i 6 stazu i znacete o cemu dobrim ja ovdje.

    Palac gore jos jednom!Navalite narode na igru :) :eek: :eek: :) :)
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    navalili bi da nisu digli zahtejve ovoliko :D
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Lazu, mojoj 8600GT Dirt Demo kada stavim sjene na medium polomi sve zube, totalno ne igriva, AA iskljucen, 1024x768 :roll:

    Ev sad cu opet instalirat Dirt da se jos jednom uvjerim :wink:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    elem, ima li kakav patch da igra ide sa SM 2.0? Hocu sto bolju igrivost, sjaj i bljestavilo me ne zanima.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    vedo mozda je do demoa.... posjeti malo news server, ako si na bihnetovom ADSL u :) ugodno ces se iznenaditi na bih.comp.igre; )
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    grijesis jarane......., ista stvar sto ti kazes da ne mozes zivjeti bez AA i AF isto je to i u slucaju 3.0 i 2.0 :) :wink: :wink: jednostavno premocno premocnooooo )
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nikad nisam osjetio neku razliku izmedju SM2 i SM3, osim bljestavila. AA i AF mi ne diraj :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ej, a moze li se IKAKO izgasiti ovaj HDR, hebem li im misha, svi redom pucaju HDR pa svaka igra sva zuckasta?
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Može. Pretraži net, neko je napravio programčić da se može uključiti i isključiti. A imaš trik da ga isključiš bez programa tako što odeš u folder postprocess, i null.xml kopiraš toliko puta koliko ima fileova u tom folderu, i zatim sve fileove zamijeni sa fileovima od null.xml.
    Al' kad ga ugasiš igra izgleda kao smeće (ustvari možda ti se svidi u početku, ali kasnije je bezze, pogotovo na nekim mapama).

    Radi i na demo-u i na full igri. BTW vedo, probaj full igru + 1.1 patch. Nisam probao demo verziju, ali ljudi kažu da je full bolje optimizovana od demo-a.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, thx.
    Evo upravo jaran full verziju "zbavlja" pa ce mi je donijeti ovo koji dan :mrgreen:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    prvo, hvala :D

    probao sam igru i prilicno sam zadovoljan. nisam igrao karijeru nego po obicaju prvo time trial :D

    konfa je ona stara, a64 3000+@3500+, 1GB rama, X1950GT na defaultu.
    ide na 1280x800, uglavnom medium detalji. framerate 25-30 FPS, ali je sasvim igrivo. nego, glede toga ima jedan problem. kad negdje izletim ili udarim, framerate padne na 20FPS, mislite nije to nista kad je inace 25-30, ali tad opako zatrza. bas gadno. je li to samo kod mene? :mrgreen:

    inace mi se svidja igrivost i upravljivost auta, obzirom da nisam isprobao sve, ovo su samo inicijalni dojmovi.

    sve u svemu, solidno. i like.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja nemam taj problem. Framerate opadne za 1-2 FPS kada se slupam, najviše.

    BTW. Može li neko vidjeti razliku između low i ultra detalja (osim sjenki i sa uključenim motion-blur i sl.)? :mrgreen:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ne zmaram se previse podesavanjem detalja, ali bih volio znat sta najvise utice na performanse, dakle sta se obavezno treba ukljucit bez da igra ide na 5FPS.

    a ovo za pad framerate-a kod mene kao za je vezano za zvuk. cim imaju neki zvucni efekti osim zvuka motora, kad okrznem neki zid npr., tad se to desi.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Sjenke ubijaju framerate. Probaj i patch 1.1 ako već nisi, vjerovatno će popraviti i problem sa zvukom.

    Možeš li ti kada staviš zvuk na OpenAL, na onoj opciji ispod postaviti High? Meni ne da iznad low :T
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    verzija je 1.1, zvucna je integrirana, lajvica ne moze stat u ovu mATX maticnu :(

    nisam nista dirao kod audio setup-a, valja mi pogledat.

    jos nesto, u meniju zna zastopat na nekoliko sekundi.
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    ah da probaj Australiju vozit da vidis sta je igra svjetla i sjena :), za polizat prste.
    Ali prvo razvali sofersajbu ako vozis iz "cockpita" a to za trzanje kada izletis ima i kod mene.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    katastrofa. krenem igrat bilo kakvu utrku gdje ima vise auta, totalno neigrivo, framerate 10-15FPS.

    kad igram sam, rally npr., sve ide glatko sa oko 30-35FPS.

    svi detalji na low, svejedno igra lijepo izgleda. al dzaba.