Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Za sada sto sam igro mogu reci par stvari. Je li crysis:warhead bolje optimiziran, jeste, ali ne toliko da je drasticno vidljivo, mozda nekih 5 fps brzi vrti gtx 280 nego orignalni crysis.Napominjem ova brojka je ciste subjektivne prirode. Drugo sto mi pada u oci jeste da je grafika sada nije detaljna kao u orginalnom crysisu, manje je poligona po sceni, osvjetljenje je bolje nego u orginalu. Mjuza je ubitacna i tempo igre je daleko bolji, nema vishe campanja kao u orginalu. Isto tako ne mogu se oteti dojmu da se proradilo na 'preciznosti' oruzja, sada 2-3 metka skidaju ko ludi, bilo koje puskice, rate na puskama je takodjer promijenje, dodane su neke nove kamuflaze i sl stvari. No isto vremeno igra je mnogo teza sada, upravo pogidoh na plazu, gdje me napada jedno barem 20 prijatelja + 2 montirana mitraljeza na jipu me obilaze i stalno filuju olovom +3 helikoptera koji stalno zegu iz zraka i naravno mitraljesko gnijezdo gdje prasi po meni i cuva target koji ja moram unisiti da mi moji mogli da priskoce mi u pomoc. Naravno ja u stilu ramba zagidoh ko od sale.

    No sve u svemu, za sada pristojna igra, ne znam koko ce se dalje odvijati, ali ovo sto sam do sada vidio,svakako opravdava kupnju. Isto tako mislim da cryteku nije trebala sva ova silna gnjaveza sa DRM-om, koji dozvoljava samo 3 aktivacije igre ( igra se mora aktivirati ako se zeli igrati ).No, za to ipak treba kritikovati EA koja je zasluzna za ovu ogavnu zastitu protiv kopiranja.

    Do slijedeceg javljanja sa prve linije bojisnice :)
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

  3. Moncho

    Moncho Komšija

    to definitivno nije, mogu komotno reci :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    EDIT:Warez nije dozvoljen. Smatraj se upozorenim. .

    Moderator
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Decki necemo o tome ovdje, ovdje nema piraterija. Samo da se zna Moncho je narucio ovu igru, kao preorder i cekam je :)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Vec sam u par tema pisao da moderatori na forumu i ja ne ulazimo u to da li neko koristi legalan ili nelegalan softver, to je izbor korisnika, iako je kristalno jasno kroz veliki broj tema da se ljudi uveliko igraju prije njihovog izlaska, gledaju filmove ili serije dan nakon prikazivanja u SAD-u i slicno, no mi to ne osporavamo (jer je to i dalje izbor korisnika) vec iskljucivo ne dozvoljavamo raspravu o rjesavanju problema nastalih upotrebom nelegalnog softvera te mjestima na koji se nelegalni softver moze preuzeti.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Moncho, je si li uključio AA ? Ne znam, ja bez AA ne igram niti jednu igru. Draže mi je staviti detalje na medium a uključiti 4xAA (crysis, naravno).
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Nemam sta ukljucivati AA, kada dobijam 20-30 fps outdoor i 30-40 fps indoors scenama. AA bi podero ko fap zabu ovu gtx 280 :).Naravno detalji su postavljeni na enthusiast
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo probao sam igru,nije losa al od optimizacije cini mi se ni traga ni glasa,clockao sam grafu do kraja krajeva i temperatura GPUa nije ni jednom ni dosla do 70C a recimo MOHA je zabije i preko 75C a to znaci samo jedno:igra ne iskoristava GPU 100%.

    Igram na "mainstream" sa object i shader na "gamer" i imam izmedju 25 i 35 fps-a 1680/1050 a dok sam u starom krajsi igrao sve na medium a object i shader na high a to je odprilike isto pa sam imao 35-40fps cak u zatvorenom i preko 50.

    Jedino primjetim da mi je warhead popio vise rama nego stari krajso pa mozda je u tome trik te nazovimo je optimizacije! Mozda bi sa 3 ili 4 gige rama osjetio neki boost u performansama.

    Igam na XP-u SP3 sa forceWare 177.92 grafa 8800 gts 320mb 685/1075
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Crysis i optimizacija ne mogu biti u istoj recenici :lol:

    Taman dodje novi hardver koji solidno gura krajsis, oni izdaju novi i hajmo opet sve iz pocetka :smt005
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Po svemu sudeci hypeali su optimizaciju, a u guranju te price, pomogli su im i mediji :s
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    ... A mi naivci to sve progutali.

    Naravno, odavno su vec u spregu, kako bi se inace prodale nove serije kartica da je neko hypeovao da ce sve letit na 8800gt :)
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Ne mozemo reci da nisu optimizirali igru, ja moram reci da meni bolje radi nego orginalni crysis, jer orginalni crysis rijetko prebaci 20 fps na ultrahigh i gomilom neprijatelja. Dok crysis:warhead vecinu vremena baca 30 fps osim u izuzetno nakrcanim scenama kada ta brojka padne i do 20 fps.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovaj Warhead nema fluidnosti niti kad smanjim detalje toliko da probijem 60FPS. (Kombinacija gamer i mainstream postavki), niti kad je sve na "gamer", a framerate vani oko 40FPS, u zahtjevnijim scenama zna past i na 20FPS.

    Ne mogu usporedit sa starim Crysisom jer sam ga igrao na HD3850, ali sa Warheadom nisam previse odusevljen, sto se tice tog segmenta.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Super igrivo na 1680x1050 sve na high. Ovo nije nista bolje optimizovano, nego je sramotno koliko su smanjili field of view, preofirno se iscrtavaju kamenje/trava i ostalo na sceni, odmaknes se 30 koraka - nigdje kamena, odmaknes se 20 koraka vidis kamen al samo od nekakvih tackica, odmaknes se na 10 metera - vidis kamen..
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma ni na trailerima Crysis nema preko 40fps :)
     
  17. Esh

    Esh HWB

  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nevjerovatno sta nvidia sve radi da sjebe atija. pa 4870 x2 je gazila nv280 u testovima, a pogledaj sad, nema je s glave. negdje se nalazi cak u sredini, a sve nv kartice ispred. pih. izgleda da je i ovaj crysis napravljen samo za nv. ne bih ga kupio, nema tih para. koji je ovo papanluk prema gamerima sa atijevim karticama. sto se tice same igre, probao sam je. ide solidno na gamer postavkama. samo da mi je josh malo jaci cpu. ovaj je preslab za ovu grafu cini mi se.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakav high, to ne postoji u Warheadu. :mrgreen:

    Minimum, Mainstream, Gamer, Enthusiast

    BTW: Steka ovo opasno na HD3870, Gamer+Mainstream, 1680*1050, i kad smanjim rezu isto sranje, bolje je isla stara kriza. Kad vidim ono "Nvidia The way its ment to be played" digne mi se tlak. Moncho steka li na 280?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Lazes da ne postoji? :roll:
    Gamer - high
    Enthusiast - Very high