Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Igra rijeci, velim ne postoji High postavka u igri. Eo nastelio sam na mainstreamu da igram kolko tolko fluidno na 1680*1050.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    Ovo pise totalni noob koji ne zna da dual chip kartice zive od drivera. Sasvim je normalno da jedna gtx 280 pobijedi ATI dual chip, jer CF podrska kod ATI u Crysisu je nesto o cemu sanajaju svi ATI jevci. ATI teko treba izdati reviziju drivera koja ce raditi dobro sa crysisom i svakom drugom igrom.ATI moram pisati specificne stvari za svaku igru, isto sto SLI ne radi dobro sa novim igrama. Driveru su esecijalno vazni za ATI CF i NVIDA SLI

    ATI jeva arhitektura je bolja bolja od nvidine, ali ati ima shit drivere. Pa jedna 4850 je jeaca matematicki od GTX 280 ali ATI nema dobre drivere. Drugim rijecima ATI je stavio ferrarijev motor u jugu 45.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija


    Naravno da steka :), 20-30 fps u vecini slucajeva, ali zna pasti i na 17 u gadnim fajtovima.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koje postavke? Stavi sve na gamer, mislim da ce ti ici bez problema i nece biti pada fpsa.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Radi se o ethusiast postavkama ba :), ja igram igre samo na highest postavkama igre, kada prva zakasljuca idemo u nabavku nove graficke :)
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cujel se ventilator sa grafe haha :shock: :mrgreen:
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    nemas sta pametnije reci pa onda ispravljas ono sto je svima jasno :roll:
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    E hajde ATI vs Nvidia da vidimo sto su te razlike u performansama :wink:

    Evo ss-ovi Crysis sa patchem

    Sve iste postavke (high) bez AA


    8800GT[​IMG]HD3870[​IMG]

    U nvidia driveru sam ukljucio AF na 16x, ako ima jos neka postavka recite, ja ovdje ne vidim bolje ili losije drivere nego jako osakacene teksture u daljini, tako da nevidija pali po usima laganini.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    8800GT daje malo "zucu" sliku, al isto tako iscrtava vise poligona (na 3870 screenu fale palme na otoku)
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Editovao sam post, 8800 daje losiju sliku u daljini.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ok, hvala moncho ;)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    aha. A i nigdje sjena na grmovima/malim palmama kod 8800GT
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Da dobro primjecujes, isto tako na nevidiji su izrazeniji listovi na palmama ali jako puno fali poligona u daljini. BTW framerate je veci 10-20% u korist 8800.
     
  14. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Fali ovdje dosta drveca, a tek razlika u teksturi palmi, ove sto su blize :eek:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je zato sto Nvidia ima bolje drivere. :mrgreen:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    A ko kaze da ovi screenovi nisu fake? :roll:
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Pa bujrum instaliraj i napravi sa istog mjesta ss, stavi i onaj patch 4 nivo.
    Bas i mene interesuje :wink: btw driver je 175.19
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam pametnijeg posla :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Otkuco Warhead, zbilja prekratko. Cini mi se da je jos krace od vulgaris Crysisa, valjda zato sto sam ocekivao vece cudoviste na kraju. :roll:
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Nije nam ni trebala ova krajsisa, samo nam je donijela par nekih gluposti , ako je u org bilo nemoguce ubit na daljinu sad je previse lako, iscrtavanje tekstura i objekata svakih par metara - no coment..

    Mah ovo ce se brzo zaboravit da je ikad i postojalo za razliku od "provog" krajse.