Crysis

Discussion in 'Igre i konzole' started by iskusni, Apr 2, 2006.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Vise sam ocekivao od ove igre,barem malo originalnosti i da nece podjoniti bas sve iz predhodne..
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Taman tema umrla, opet je oživi :D
    Trial je dovoljan da se igra sva pređe ...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nisam citao o tome, no pretpostavljam da imaju neke reklame ili slicne ponude unutar te igre, Crytek nista ne radi besplatno :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ides pucas ubijas ljude uletis u dvoriste kad teta sa novim bonuxom mase :D
     
  6. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, iako stavim optimal settings (sve high) pomalo stopa. Najcesce stopa kad je guzva i kad koristim dvogled, sto je razumljivo. Ipak imam vise nego recommended requirements pa ne znam do cega bi moglo biti. Da li je moguce da je do RAM-a ili je nesto drugo? RAM je trenutno na 800MHz CL5. Temp. graficke pod opterecenjem je 80C.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zar ima ljudi koji nisu culi koliko je Crysis zahtjevan? :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakav je framerate, pogotovo kad ti zatrza?
     
  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Znam da je zahtjevan, isto stopa ni mid i na high detaljima. Uopste se ne primijeti razlika. Samo mi je cudno sto imam vise nego recommended a opet stopa. Valjda bi na recommended moglo da ide tecno.

    Kako cu to vidjeti? Ukljucim negdje u opcijama ili treba neki program? :oops:
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Instaliraj Fraps program, on ti prikazuje framerate.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A usput ako ti nije tesko de ti nama napisi koju konfiguraciju posjedujes.

    I meni u visti kad opalim optimal settings podesi sve na very high a to je puno i za GTX 280.
     
  12. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Klikni na "sysprofile" u sig-u, tu sve pise. Graficka je HD 4850. Znaci optimal settings procjena i nije toliko pouzdana?
     
  13. artemis

    artemis Komšija

    Kakav optimal settings.Sve treba rucno nastimati.
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Gdje mogu naci preporucene settings za moju konfiguraciju? Koje postavke imaju prioritet?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa probavaj :|
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivnio nije pouzdano to optimal settings al ti samo stavi shadows i post procesing na medium i trebalo bi fino ici.

    8800GT i 4850 su u crysisu tu negdje a meni ide bez problema na 1680/1050 sve na high,FPS preko 30.

    Probaj pronaci u bin32 folderu od krajse fajl GPU banchmark.bat pa istestiraj grafu.Tu ces dobiti prosjecni FPS u igri.Samo dvoklik na fajl i poslije bilo koja tipka na tastaturi i dalje ce samo.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Evo 3 puta je ponovilo, 45 je average cini mi se. 4 put je zaledilo pa sam ugasio preko task managera. Primijetio sam da je physical memory bio 88% zauzet, ne znam je li to normalno. Crysis sam jede 1GB.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobar je to avarege FPS al sve mi se cini da trebas reinstalirati drivere od grafe a vjerovatno i krajsu.
     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    I da, reza je 1280 x 1024 ali je FPS ipak iznad 30 i ne bi trebalo da stopa. Vidjecu da sredim drivere pa cu javiti sta bude. Hvala svima!
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Ne napisa koji je OS i koliko rama imas, jer je na visti 2gb jedva dovoljno za krajsu.