Danas je dan grada mog - 6. april

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sumeir, Apr 7, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jxxxx narod koji ima identitet i koji nema hljeba za jesti (>40% nezaposleno, 25% zivi ispod granice siromastva). Nisam iz Titinog vakta, al znam da bi se ovih 25% radje nazivalo "Hrvat-musliman" ili "Srbin-musliman" nego da gladuje. :wink:
     
  2. Furion

    Furion Novi član

    ogroman potpis na ovo... i jos da dodam, da samo budale i zadojeni nacionalisti (razlict naziv za iste medicinske slucajeve) mogu staviti nesto poput naziva jezika i nacije ispred normalnih zivotnih uslova... to je cista ludost...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm... Pomalo se slazem i sa ovim napadacima na Pashu a pomalo i sa Pashom :smt001
    Slazem se da su prije bili bolji uslovi za zivit al ni Jugoslavija nije bila u tako dobrom stanju na pocetku 40-ih i 50-ih i bilo je siromastva puno vise nego sada. A kamoli jedna mala razorena Bosna u kojoj sve 3 strane vuku sebi. E sad po meni je prijasnja zemlja mogla opstati samo sa Titom zivim a nikako bez njega jer je bila pravi bosanski lonac :mrgreen: Tako da ne vidim oko cega se svadjate :mrgreen:
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa bilo je u jugoslaviji dobro,nekih 6 godina,tada se i uzivalo.to je to :eek:
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ma nidje veze rasprava, trebali ste gledati na HRT-u sinoc, Latinica tema Opsada Sarajeva, pa prije toga na pola godine ista emisija tema Tito-diktator ili heroj.
    Sve ima 2 strane, istina je da Tito nije dao prava muslimanima apsolutno nikakva, istina je da je Tito imao fula ali takodjer je istina da je to bilo najbolje vrijeme za zivot, najsigurnije vrijeme.
    Na stranu sto je Jugoslavija bila jedna od najzaduzenijih zemalja, to je vec neka druga prica...Na stranu sto je CIA i ta ista EU gledala sa satelitima klanja po Bosni 4 godine i sad nama sole pamet kako da zivimo a krivi su koliko i cetnici na brdima oko Sarajeva.
    Hajmo sad na Opsadu Sarajeva, kakvi ba bosnjaci, pa ti te isti novonastali bosnjaci nista manje ne pljackaju nego neki hrvati ili srbi. Pogledaj Brankovica, Heću, Silajdica, reisa Cerica, Izetbegovica.
    Izetbegovic koji je mogao sprijeciti tolike zrtve da je reagovao na vrijeme a ne da proglasi ratno stanje 3 mjeseca nakon ispaljene granate. Koji je prodao ne znam ti koliko enklava, I po njemu da se ulica zove????
    Sve najveci muslimani a najvece stetocine i lopovi ove drzave!
    Brankovic zeli da proda telekom da bi gradio sportske centre i naravno da bi bio dobar koji postotak, najslabiji rad vijeca ministara za njegovog mandata do sad, Heco spletkari sa energetskim sektorom gdje i kako stigne, Silajdic najvece razocarenje postdejtonske bosnjacke politike, pored dodika ce stajati i njegovo ime u cementiranju RS-a i policije iste, Ceric mozda najveca bestija od njih sviju, da bi zaposlio silne hodje uvodei vjeronauk u vrtice gdje degradira djecu ostalih vjeroispovjesti. Sjeme mu se zatrlo. Jedan Bakir na 60 minuta treba da ga uci da je po Kuranu napisano da djeca do 7 godine ne trebaju da uce o vjeri!
    Sta je sa policijom, koja je i dan danas nemocna zbog tih istih politicara koji radi svojih kriminalnih radnji ne zele da ustroje jedinstvenu strukture policije na cijeloj teritoriji BIH! Cija je ono policija prvo rokala pa onda postavljala pitanja. Titina! Kad si mogao da spavas na klupi? U Titino vrijeme! Izmedju njih uvjek prije biram Tita a koliko znam Tito nije branio da se kuci krsti i klanja!
    Pogledaj Komsica, jel njemu pise na celu da je katolik il ga prepoznaju kao pod 1 dobrog covjeka pa onda dobrog politicara!
    E Tito je zato Tito jer je svu tu bagru trpao u zatvor koja u nedostatku ideje i vizije nije mogla nista drugo nego da pogadja neuk narod nigdje drugo vec u samu bit a to je nacionalnost...
    Pa cije je ime prvo u odbrani Sarajeva, nije Alijino vec Dragana Vikica i Jove Divjaka, koji su patriote Bosne a ne hrvati ili srbi dok je Topalovic Caco rokao po kazanima sve pa cak i muslimane koji nisu bili uz njega, ista prica sa svim prije ratnim kriminalcima grada Sarajeva od Juke pa do Cele Bajramovica i Delalica, prema tome stari moj nacionalizam na stranu i gledaj ljude po djelima i zaslugama a ne koji od njih pljeze po crkvi ili djamiji!
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam kako ti se dalo ovoliko pisati o ovoj gamadi, al hajd.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa ljudi jeli to toliko teško da se išta lijepo kaže ili poželi ovom gradu i državi. Šta je bilo... bilo je... idemo dalje.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Ako se meni obracas,pogrijesio si u procijeni moga profila. Ja sve na to gledam ocima vijernika,i sve te ljude uglavnom smatram tagutima. Google i opleti sta je tagut..
    A nacinalizam mrzim iz dna duse.. I u dzamiji niko ne pljeze vec obavlja namaz,jer je svakom muslimanu naređen.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    na drustveni poredak se treba gledati kao gradjanin kome je potreban krov nad glavom, posao, sigurna plata i dobro drustvo, a ne kao vjernik. sva zla upravo iz toga proisticu. zato nam je kako nam je - umjesto da se grade radna mjesta za silne nezaposlene ili stanovi za beskucnike imas dzamiju na svaki kilometar kvadratni. bruka i sramota zbog nekoliko dana u godini kad ljudi "odluce" biti vjernici.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa dzamije se nisu gradile parama ovoga naroda,vec su ljudi koji su dali pare htjeli da naprave dzamiju.I neka ima dzamija,sta fali,jel ti smetaju? Ponavljam da se nisu gradile parama ove drzave!
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sluzi se normalnim rjecnikom, nemoj mi nesto ala "tagut" i "protekfiriti". Sto ne kazes "nevjernik" ko svak normalan - nemoj mi te vehabijske price.


    Sto se tice dzamija, nemam nista protiv njih - musliman sam, drago mi je sto ima dzamija, ali apsurdno je gradit dzamiju kad ce biti popunjen saf i po, a onda ovi vikend-vjernici fole dodju na Bajram-namaz (a ne znaju Subhaneke proucit), a onda navecer idu da "slave" Bajram u aqui sa Anom Nikolic. To sto radi IZ ne podrzavam - nastancali hodza i sad valja ih sve zaposlit.

    Edit: Zamolit cu moderatore da zakljucaju temu, predaleko idemo sa ovom pricom.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    To je osnova islama i Quranski tekst.

    'Mi smo svakom narodu poslanika slali: Allāhu 'ibādet činite, a klonite se taguta'' sūra en-Nahl 36

    A el-Wehhab(koji mnogo poklanja) je Allahovo ime pa pazi kako pricas sa nekim,nazvavsi ga tim imenom,

    "Tekfir" izvedenica od imenice "kafir" ,je seriatski propis i termin.

    Pa eto ako nisi shvatio,sta cu,to je meni normalan rjecnik.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator


    Nije svima. Meni te rijeci nisu nepoznate, ali vjerujem da vecini jesu.

    Pod "vehabije" mislim na "reformisticki" pokret koji je pokrenuo Muhamed ibn Abdulvehhab.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakve to veze ima, drzava dopusta ovakve apsurde bez obzira odakle finansije stizu. Nista se ne gradi bez dozvole vlasti.

    Smetaju jer su iz licemjerja napravljene a ne neke ljubavi i poboznosti, i zasto bih ja na koncu bio PRISILJEN da slusam Ezan ili crkvena zvona ili drugi tip silovanja MOG uma kad mi je san najpotrebniji?

    Nego da ja ne budem dzelat, nek' ovo neko zakljuca posto natezanje s ekstremistima uvijek ode u k***c.
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    I treba da slusas ezan i neka se prave dzamije,znas li koliko ih je poruseno od strane ekstremista?Oko 1000 dzamija je sruseno
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne hvala, izdigao sam se iznad svake dogme. Sruseno 1000 dzamija? Prestrasno, donesite violinu. Ja taman pomislio da su samo zgrade od cigle i betona u pitanju. Zato se djeci u predskolskom uzrastu govori "ne bacajte djeco smece po mraku, dzini se skupljaju oko kontejnera".
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Upravo zbog ovakvih stvari smo zabranili politiku na ovom forumu. Još jednom se pokazalo da je forum bez politike bolji forum.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne samo da je forum bez politike i religije bolji forum, nego bi i svijet bio bolji svijet bez svega toga.
     
  19. Furion

    Furion Novi član

    Zivio komunizam... ili neki drugi izam bez gore navedenog smeca! :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Pasha, drzimo te na oku...

    Kao sto rece Dog, samo jos jedan klasicni primjer sto ovakve teme treba eliminisat u samom pocetku. Hajde ljudi zadivite me s ovom razinom diskusije oko hardvera, molim vas. Hardver smo prisvojili fonetski od "hardware", c c c c.
     
Thread Status:
Not open for further replies.