Deus Ex 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Oct 4, 2008.

  1. jeretik

    jeretik Komšija

    Slabo se prodaje, biće neisplativ
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma


    Eto Jeretik ti je dao odgovor ;)
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    O kojoj platformi vi pričate ? Deus Ex je jedna od najprodavanijih igara ove godine, kada se sve platforme uzmu u obzir i činjenica da nema MP. U augustu je ''otpuhala'' sve konkurente. Preko milion kopija je ''otišlo''.


    http://gamrreview.vgchartz.com/sales/43 ... evolution/
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Dva miliona u prve dvije sedmice, a to je bilo prije cirka mjesec dana, a baska sto igra jos nije ni izasla u Japanu, a Square Enix tamo ima poprilicno dobru reputaciju :)
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ah, do mene je onda, očito da nisam dobro upratio ;) Mada, koliko vidim iz linka kojeg je Pasha postavio, prodaja na PCu je slaba skroz, a mene ta platforma i interesuje. Ahmete, taj link pokazuje koliko je kopija igre isporučeno, a ne koliko je prodano, mada su do sad valjda to i prodali :)
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa valjda isporucuju prema potraznji :p A nije u to ukljucena digitalna prodaja, na Steamu je idalje u top20, mada se ionako rijetko sta dobro proda na PC-u.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nisam mogao naci troskove razvoja, ali treba da su to poklopili sa tim inicijalnim "prodajama", a sad kako vrijeme odmice sigurno ce biti kupaca i preko Steama i kroz razne dealove i sl. Plus tu su i DLCovi koji ce oziviti igru svakako i privuci novi broj kupaca i same igre.
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Ima ljudi koji kupuju igre samo radi MP-a, tako da radi same kampanje čekaju da se malo spuste cijene i dođu neke ponude. Ja sam nedavno Vanquish i Darksiderse platio po 5 eura svaku, jer nemaju MP. Također sam Fable 3 i još dvije novije igre uzeo za 40. To je već dobro znano u svijetu da se radi same kampanje ne isplati dati nekih 70 eura, to rade samo HC fanovi. :D
     
  9. jeretik

    jeretik Komšija

    Ljudi, dva miliona je pusteno u opticaj, a ne prodato. Kada je ova vijest ovbavljena, DE3 se bio prodao u nesto vise od 200 hiljada primjeraka, a to je pojasnilo svega par medija.
    Igra se sporo prodaje.

    EDIT: Da se razumijemo, to se vjerovatno odnosilo na prodaju u Evropi, ali igra će stvarno biti neisplativa.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Ama prodato je više od milion primjeraka čovječe. Samo na X360 je prodano preko 600 000 hiljada.
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Sve ti piše u mom postu.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    X360 - 680.523
    PS3 - 472.690
    PC - 160.784
    ukupno - 1.313.997
    Fina cifra, a mislim da ne ukljucuje digitalnu distribuciju.
    Izvor
    Trebao bih i ja ovo odigrati i onako nisam nista odavno. :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Grafika skroz podsjeća na Mass Effect...

    Ali nigdje prigušivača?!?!?!?!
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Kakav prigušivač ?
     
  17. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista


    Hahah tako sam i ja reagovo kad mi je jaran spomenuo :smt005 . Znači ima taj upgrade za pištolj, igram igru drugi put nisam ga pronašao :/
     
  18. colg

    colg Aktivista

    Sta ba nigdje prigusivaca, ja u prvom onome gradu stavio na sniper, masinku i pistolj, ima ih samo su skriveni.
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Ma ima prigušivač za pištolj, to znam. Može se kupiti skoro kod svakog dilera oružja. Nisam shvatio šta je napisao. Pričao je i grafici, pa ga je prenijelo na gameplay.

    Nego, porilično je skup ovaj DLC. Čekat će se neka ponuda ili tako nešto.
     
  20. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    :O :O :lol: ou em dži, tražio i tražio neeema kad vam kažem :D a fakat mi nije nigdje u igri pokazalo prigušivać, kod kojeg god dilera sam bio.