DIABLO III

Discussion in 'Igre i konzole' started by igor.g, Jun 28, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    HAHAHA ma zna se :D
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne zna se koja je zanimljivija klasa. Trenutno igram Witch Doctora i strasno koji je to ceif. Kustomizacija skillova je isto tako super uradjena, pa mozes u par klikova potpuno promijeniti playstyle :)

    Mislim da nema dovoljno contenta, maximalno 3 sedmice da se sve zavrsi na svim tezinama, achievmenti itd. Ako planiraju novi content izbacivati samo kroz ekspanzije koje ce naplacivati punom cijenom, nema sanse da to uzimam.
     
  3. n1dal

    n1dal Aktivista

    "It’s important to understand that Diablo is not World of Warcraft, meaning that there will be no major content patches with new dungeons, or bosses, or enemies. We have plans on patching in PvP of course, but in general the only ‘content’ we would patch in would most likely just be new items.

    Diablo III will see patches to adjust things like game balance and potential system improvements, but any actual content additions is not something you should expect to see.

    The purpose of the randomized dungeons and items in any Diablo game is to provide an endless amount out of content right out of the box."


    btw. Pisite battle tags pa da se nekad nesto skupa i odigra

    Delict#2546
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To randomized nije nista drugo nego iste stvari poredane drugacije na mapi. To sto su eventi randomized je jos veci problem jer ces neke zone morati ocistiti 50 puta dok potrefis onaj event koji ti nedostaje za achievment, iliti bezumno grindati jedno te isto. To nije content. Ne vjerujem da cu kupovati buduce ekspanzije ako je tako.
     
  5. fipi

    fipi Aktivista

    Evo sam ga i ja uzo, citav battlenet account na njemu diablo 3, wow cata account i wow beta expanzija. dao 250k golda
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Estoque#2973
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    narode jel ko uzeo sa one ruske stranice diablo? Puno mi je ovo 60e da dam, ako je ovo za ruse fejk,valja mi cekati da se malo spusti cijena.
    EDIT:nasao sam jos nekih stranica sa ruskim kljucevima i cinjenice su sledece: moguce je igrati tek od 7.6.2012,jezik nece biti moguce promijeniti, ruski kljucevi su potpuno legitimni samo sto nisu predvidjeni za "nas".
    EDIT2:dev blizarda kaze da je moguce mjenjati jezik,source: https://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/4209821334
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Chevap#2331

    Pred kraj igre sam na normal i da budem iskren ne vjerujem da cu puno duze igrati. Dobra je igra, prica onako povrsna, ali sad da je ovo igram sedmicima ili da mi ovo bude zamjena za WoW ili neki drugi MMO, jok. Nista drugo nego mala SP igra sa always online DRM zastitom. Eto, ko jos nije uzeo, ni ne preporucujem mu. Contenta je jako malo. Zone su male, imas 4-5 landmarka, ovo ostalo popunjava prostor, copy/paste. Na kraju ce najbolje Zeleni (ili ko je vec spomenuo) proci sa Torchlight 2 :) Ovo su radili godinu-dvije maksimalno, kakvih 12 godina.

    Nema nekih osnovih stvari, tipa tabova u chat window, da razdvojim whispere, da ne moram ganjati izmedju tone random NPC dijaloga. Da bi pristupio Auction House, moras izaci u jebeni meni, ne mogu da vjerujem. Tesko povjerovati da su ovo radili isti ljudi sto su radili na WoW-u. Kako to da nisu mogli prenijeti one osnovne stvari sto su bile uspjesne u WoW-u? Kako je Real-life currency AH uopste leagalna? Neko gore napisa da ce kroz patcheve izbacivati samo nove iteme, tj kad svi potrose prave pare na trenutne iteme, oni prosto ubace nove i eto para. Endboss kaze jednu jedinu recenicu i to je to. Tolike godine se stvarala ta jedna recenica. Sve u svemu, meh, cekajte snizenje ko planira uzeti kao i sa svakom drugom SP igrom. Jedna od rijetkih stvari za ubijanje vremena je crafting, koji je nevjerovatno jednostavan. Eto u WoW-u je malo podosadan, a bolji je i kompleksniji od ovoga deset puta. Takodjer nema apsolutno nikakve kustomizacije lika. Ama bas nista. Odaberes banner, ime i klasu i to je to. Onda igra je jako linearna, ides od tacke A do tacke B i usput ubijes horde neprijatelja, mozes malo i skrenuti, ali nista zanimljivo, vjerovatno neki random genericni event. Cinematica je jako malo i prilicno su dosadni (kao i citava prica, jako plitka i predvidiva). Postoje i za svaku klasu posebni cutscenes, ne sjecam se ni o cemu su bili, toliko su dosadni. Takodjer i lore info, nista "wow". Ustvari, u citavoj igri nema nista "wow". Ide "dobro, fino, cool", nikad "wow". I sam gameplay je naravno jako prost, dobijas skillove ali s njima samo biras na koji ces nacin ubiti monstere, nikakvi posebni fazoni. Sve je to cool ali brzo dojadi.

    Preprosta igra, tako je prazna da je to nevjerovatno. Toliki hype oko prosjeka. Recimo da je jedan Titan Quest nije nista losiji. Ko trazi originalni Diablo sa novom grafiku, to ce i dobiti, nista vise. Meni to nije dovoljno za jednu igru od 60e iz 2012. godine. Da se ne zove Diablo, bila bi tretirana kao jedna prosjecna igra tipa Titan Quest i Torchlight.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bilo je i jeftinije, ali trebali ste ganjati preorder, sada svi digli cijene.
    @Pelikan: Meni je igra odlicna, tek sam stigao u Act II jer nisam imao plaho vremena za igrati i level sam 17. Koji je level cap, 60 ili 99, valja dogurati dotle, a itema ima mali milion? Probaj na hardcore, mozda ti bude vise izazovna. Ja licno nikada nisam igrao WOW niti me je privlacio plaho, djetinjast mi je previse, ali znam da ste i za njega i sve one ekspanzije dobili tonu gameplaya vise ali ste i iskihali love polijepo.
     
  11. BoLa

    BoLa Aktivista

    @Pelikan - uporedjujes igru sa WoWom, to so kruske i jabuke. Igra je action rpg dungeon crawler i meni je dobro legla, bas kao pravi diablo. Istina da nema replay value kao MMO, ali to je zato sto i nije MMO :) Za svoj zanr igra je super, i treba je tako gledati.
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    dam ti ja 100e ako zavrsis sve modove za 3 hefte. solo naravno,mada neces moci ni u grupi jer je onda jos teze,na tebi se vidi da si wowas,i da trazis neke slicnosti u igri koje posjeduje wow. o ukusu se ne raspravlja to znam,al si je bas popljuvo da sam morao bayrov C sumeci popit. :wink:

    edit: tacno tako Bola,on place za wowom to se vidi,al to nije to,niti ce ikada biti.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    re arrived :D
    [​IMG]
     
  14. p4ja

    p4ja Komšija

  15. Esh

    Esh HWB

    Ima li neki CE da je ostao viska?:=)
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Kao sto kolege rekose, porediti jedan MMORPG sa klasicnim dungeon hack&slash RPG-em, nigdje veze. Osnovni hype oko ove igre jeste farmanje itema i prelazak sa sto vise likova na svim nivoima ukljucujuci i inferno, a pricu mozes nazvati praznom jedino ako nisi igrao ni keca ni dvicu.
    Diablo je davno dokazao svoj faktor replaya, s obzirom da su ljudi i nakon vise od decenije u velikom broju sjedali pa prekucavali dvicu. Iako je graficki bila prevazidjena u svakom smislu, imala je ono nesto sto te drzi vezanim za stolicu. Vrijeme ce to pokazati vjerovatno i za tricu. A za razliku od Diabla, ko jos danas spominje prethodnike slicnih RPG naslova uopste?

    Jedino u cemu se slazem sa tobom je da su animacije mogle biti dosta bolje i meni licno nedostaje malo onaj mracni feeling koji je postojao kod prva dva dijela. Ali kao i u svemu, odredjeni kompromisi se uvijek prave kada je zarada i prvlacenje sto veceg broja igraca u pitanju, pogotovo kada se radi o gigantima poput Blizza i gdje su milioni u pitanju.
     
  17. rama

    rama Aktivista

    Vidi Pelikana što pljuje po D3. :lol: :mrgreen:

    Ne znam što napadate čovjeka. Njemu se ne sviđa igra i to je to. Nije ni prvi ni posljednji sa takvim razmišljanjem.
    I mislim da je suština njegovog posta da mu nije dovoljno to što je dobio za 60e, a ne par stvari koje imaju u WoWu.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja ne kontam gdje ste u pelikanovom postu vidjeli ikakve poredbe sa wowom ? Pozvao je na neke prakticne stvari sto su bile u wowu. D3 je hajp. HC d2 fan, je to prokuzio u beti.
    Ostavio sam hiljade sati u D2, lvl 99 HC assassin, itd itd. Za D3 ne vidim da cu izdvajati lovu, a kako cu kad Torchlight 2 kosta 20$ i pravi ga orginalni D2 crew.
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam spomenuo WoW zbog nekih tehnickih rjesenja kao chat, auction house itd. Ako je tebi normalno izlaziti iz igre da bi otvorio AH, onda uredu, ili imati onakav chat kad znas da isti developer u drugoj igri ima daleko napredniji chat. Date velike pare i jos branite takve stvari.

    Preksinoc nas je pola izgubilo dosta achievmenta i jos ih nisu vratili i moguce je da ni nece vracati. Sinoc nas DC-alo i izgubio citav progress zone, sve ponovo morao raditi. Sto se dark feelinga tice, nije to samo izgled (meni licno ne smeta, fina grafika, nista posebno), nego citava prica kao da je za djecu, proste recenice, plitko napisano, predvidivo, ne nabija atmosferu, a ima mature rating. Pa kad su vec nagruali taj rating, mogli su igru napraviti malo vise "evil".

    Igra nije losa, ali ni blizu vrijedna ovolikog hajpa.

    @paja, ljudi su vec presli Butchera na Inferno modu, just saying.