DIABLO III

Discussion in 'Igre i konzole' started by igor.g, Jun 28, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cemu beta i svi gameplay klipovi ako cemo cekati jos pola godine. Sumnjam da ce biti i pocetkom 2012...
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa beta je radi testiranja i promocije igre. Dobar feedback su bez ikakve sumnje dobili na osnovu beta testiranja dijela igre te odlucili da je bolje da uloze dodatno vrijeme u optimizaciju i ispravku bugova.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda su imali dosta bugova ako im treba toliko vremena da ih isprave.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pa sad da je bila dostupna beta "cijele igre", mozda bi nesto vise o tome znali, no Blizzard je, barem do sada, imao poprilicno visoke standardne po pitanju onoga sto se isporucuje.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa ne znam bas s obzirom da im za svaki naslov izadje 20-tak patcheva. :mrgreen:
     
  8. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    I više, ali se uglavnom bave balansom u multiplayeru. Kvaliteta i ispoliranost igre koju oni izbace na tržište je ako ne na najvišem nivou, onda barem veća od dobrog dijela konkurencije.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vecina dobrih studija bi izbacivali vrhunske igre na trziste da im se dopusta 10-godisnji development. Za promjenu bih volio vidjeti kakvu bi igru izbacili da je razvijaju 2-3 godine i to bez naknadnog patchovanja. Hell, Torchlight je "sklepan" za 11 mjeseci, a itekako je zabavan.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Dobra primjedba vezana za duzinu razvoja, no jednostavno je cinjenica da oni to sebi mogu priustiti. S druge strane, Torchlight II ipak izlazi ove godine :) click, click, click :p
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    I dok ovi sretnici sa foruma igraju BF3 (a ja se spremam da plačem zbog performansi na svojoj mašini), moram se pohvaliti sa Diablo III beta pristupom :mrgreen: . I moram priznati da je odlično, iako na prvi pogled pojednostavljeno - ništa od ručnog mijenjanja i dodavanja stat poena, sve ide automatski kao u WoW-u. Zanimljivo je što sa svakim levelom dobivate jedan novi skill, pa je rijetko kad dosadno prilikom levelovanja, uvijek se ima nešto novo za isprobati. Skillova ima 6 aktivnih (to su ovi što idu sa svakim levelom po jedan) i 3 pasivna (koje otključavate na levelima 10, 20 i 30) i sve ih možete mijenjati i koristiti po želji. Nažalost, u beti ništa od runa kojima se mijenjaju aktivni skillovi :( .

    Town portali su izbačeni i umjesto njih dobijete poseban predmet a la Hearthstone u WoW-u za teleport u posljednji grad u kojem ste bili. Također dobijete i poseban item za prodaju loota gdje god da se nalazite, kao i za WoW-style disenchanting (ovako dobijate crafting materijal sa kojim kod blacksmitha možete praviti oružje ili armor). Ima tu još brdo sitnica i zanimljivosti, ali je i dalje to Diablo hack'n'slash kojeg se sjećam iz dvice; čak i ovo početno područje podsjeća na Act 1 u D2.

    Eh sad, always online je trenutno malo problematičan - kako nemam problema sa performansama u igri (V-sync on, lock na 60FPS, opadne na 40ak u nekim gustim situacijama), mislim da je problem u konekciji, jer mi igra blago zapinje kad krenem "otvoriti" neki kovčeg/bure/sarkofag u potrazi za zlatnicima. Trenutno je sve na US serverima ako se ne varam, pa se nadam da će do izlaska ovo biti riješeno (a i Euro serveri će biti od pomoći). I da, skroz je retardirano kad igrate sami ovaj online singleplayer i kad vas igra fino obavijesti da imate problem sa serverom, pa vas izbaci u meni. Pauze nema (nikakve), a izgleda da će vas i odlogovati ukoliko kojim slučajem budete idle neko vrijeme.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Za koliko si presao "betu", sat-dva?:)
     
  13. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Prvi put, uz guštanje i sve... jedno 3-4 sata. Možda i do 5. Tek sam sad skontao da možeš vidjeti koliko si igrao, kad sam drugi put prešao sve (sad mi je timer na 6 sati i 13 minuta). Drugi put kad se igra, ne treba ti tako... jedno sat-dva max. Witch Doctor je odličan, sad isprobavam Demon Huntera, koji isto tako djeluje odlično, skroz drugačiji stil borbe :)

    I da, čini mi se da ono usporavanje prilikom lootanja i nije toliko često, više me nervira opadanje frameratea, malo sam se preračunao u prošlom postu. Opadne i na (i ispod) 30 kad ti izleti ogromna grupa protivnika, a magije lete na sve strane. Nadam se da će ovo optimizovati još.

    PS - kao što neko gore spomenu, ovaj shared stash je zakon, u prvom prelasku sam ostavio nekoliko zanimljivih predmeta za Demon Huntera, tako da sad imam prednost od početka :mrgreen:
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Shared stash mi nikako ne zvuci hardcore :D
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Srećom će biti nedostupan u Hardcore modu, k'o što ti reče nekad ranije u threadu. I šteta što je samo normal težina dostupna u beti, djeluje mi prelagano, ali moram priznati da se sa Demon Hunterom već znam zabrinuti oko healtha na momente :D
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Koji bubreg da ti dam da mi prepustis malo tu betu nakon sto ti dosadi? Kontao jos jedan lik kreirati u dvici, ali sad kad sam se malo nagledao ovih beta gameplay-a u trici nema vise sanse, jednostavno k'o da se vracam u devedesete sa grafikom. :D
     
  17. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Heh, da nije vezana za B.net account, možda i bi' za dva bubrega (zdrava). Ovako... strpljen spašen :mrgreen:

    Nego, on a more serious note, javim ako budu dijelili pozivnice kao za SC2 betu, pa ako mi ostane viška :wink:
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Vazi. Kako stvari stoje bice ovo mozda tek polovinom 2012 godine, jer se svako malo ispostavi da neke krupne stvari jos nemaju ni blizu razradjene do finalnog proizvoda kao npr. rune sistem za koji nisu sigurni ni da ce ga na BlizzCon-u predstaviti u malo jasnijem svjetlu.

    Sto znaci da ce biti jos dosta beta gameplay-a.
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

    ne znam,meni diablo nije diablo kad tu nema prejebenog necromancera,mislim igrat cu ja i ovaj u nadi da ce u expanziji doci necrko,mada opet sumnjam i to jer ovaj wc ima masu ovih summon sranja,al eto igra ko igra je beton,peljo sam d2 5-6 godina..
     
  20. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Witch Doctor ima odličnih summona, od kojih većinu ne možeš ni isprobati u beti jer ne nude rune za izmjenu aktivnih skillova. Od zombija (u milion varijacija), preko žaba, nekakvih kvazi-demonskih pasa i čega sve ne. Meni izgleda kao super mix starog Necromancera i Druida, sa voodoo začinom :)