EPN - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zilo, Dec 22, 2005.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: EPN odgovara....

    Meni router svako 3-4 sata izgubi konekciju sa epn-om a nije do router-a 100% jer radi sa logosoftom normalno.
    Al glupo je izgubi jer tek nako 5 min uradi autoreconect.
     
  2. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    Kako ne stigoh ostaviti odgovor na temu koja je maloprije zakljucana ( viewtopic.php?f=8&t=9955 ), evo ovdje odgovor. Poslao sam uvazenom Dogu PM sa molbom da otkljuca topic na sekundu, samo da odgovorim, jer mi je bezveze da na ovoj temi pisem...

    ...sto se nije desilo, pa evo ovdje. Haj sve udure, razumijem fetiše admina/modova, ali nekad uraditi nesto sto ce za malo srusiti stecenu reputaciju ili ''autoritet'' nije nista lose.

    Eto, ako jos neko hoce da napise stagod na onu moju temu neka napise ovdje... Hvala...
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. Pinky

    Pinky Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    @forza
    Da se nadovezem na tvoju temu, posto sam frizak u ovome, tj. uvao sam cable prije cca 1 mj.
    Priliko prijavljivanja kod epn-a, ponesi svoju mac adresu modema i daj curi :smt002 , ona mora po nekom protokolu proslijediti zahtjev kabl operateru, ali ti otvori acc za cca 30min. Kad budu dolazili kabl operateri (cca 3 dana kod HS-a), oni te prvo nazovu i ti im samo kazes da si vec spojio i da sve sljaka, tako da oni nece dolaziti... glupo je znam, al' eto... protokol je protokol
    Placas unaprijed 35km, kabl operateru ne placas nista... Znaci prikljucak je djaba...

    Kad ti bude otvoren acc, mislim da ces morati nazvati njihovu teh. sluzbu, samo da ti daju frekvenciju koju ukucas u modem... i to je to...

    U ovih mjesec dana, koliko koristim epn, sam dosta zadovoljan, ping je ok (na COD2) u bilo koje doba dana... nisam im'o pucanje veze... Jedini problem je ovaj koji sam naveo gore, a mozda to ne bude kod tebe slucaj...

    sretno... :smt006
     
  4. GV

    GV Komšija

    Re: EPN odgovara....

    Ovo je odgovor na zaključanu temu ''Vozdra LOL; Europronet - pitanja...'' pa ako te put navede:

    Ja sam od jarana kupio modem (Motorola Surfboard) i sam instalirao sve, otvoriš neki od preglednika (IE, Mozilla ili šta već koristiš) ukucaš 192.168.100.1 (to ti je adresa modema) ->konfiguracija->ukucaš 402000000->save, modem se restartuje i ''spreman za marš'', prije toga naravno ti treba user i pass, konekciju praviš kao i inače tj dvije, jednu običnu i drugu kao username@local i tu ti je dostupna free zona na ftp://cableftp.europronet.ba./ Zovnu te jedno dva tri puta oni iz HS k'o hoće da dođu da izvrše konekciju i ti im se fino zahvališ i kažeš da si sve sam uradio i 20KM potrošiš na već što te interesuje
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: EPN odgovara....

    Nastavite na ovoj temi. Tema nece biti otkljucana, jer nije ni bilo razloga da se otvara. Svaka sljedeca ce biti brisana. Sta sad treba da imamo 50 tema o svakom provideru?

    I bihnetovcima isto upozorenje, nakacite se na oficijelnu temu, i placite koliko hocete. Nemojte sad svaki dan novu temu.
     
  6. forzajuve

    forzajuve Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    @ pinky i GV hvala, pomogli ste :wink: Nisu dolazili iz HS-a, nego sam uradio onako kako ste rekli.

    A sada, o samoj konekciji...
    Ja ne znam kako to fakat izgleda kod vas, ali kod mene je ocaj. Stranice je malo reci da jedva otvara, neke i po pola minute. Najobicniji forum kada refreshujem, treba 15+ sekundi, kada postavljam komentar nesto krace itd...
    Jebote, podsjeca me na period '99. i dial-up. Zovem one iz tehnicke, eto, nije do njih nego je do mene. Ja im kazem onako kako sam saznao ovdje i po drugim forumima, da ne zavisi od kablovske infrastrukture, jer ako mi je prije na LOL-u radilo perfektno, valjda bi trebalo i sada da radi tako. Jok, to je zato sto sam promijenio adresu modema, on sada radi na drugoj frek...
    Danas zovem, kaze gdje stanujes (a imam osjecaj da sam lupio bilo koje naselje da bi rekao isto) reko tu i tu, kaze e bas sa tim podrucjem (Malta, Cvila, Pofalici...) imamo problema, neki sumovi ovo ono, eto i njemu se isto dessava kao meni. Kad ce biti gotovo - ovih dana.
    Ne znam, ne mogu nista da tvrdim, mozda to i jeste sve tako, ali ja fakat na LOL-u ovakvih problema NIKAD nisam imao. Radim ping. epn.ba, loss bude uvijek od 10% - 16%. Uglavnom, radi kao mrtav konj.
    Zanima me samo imaju li i ostali ove probleme, znam kada sam se raspitivao prije nego sto cu preci, da je bilo haman sve bajno kod ostalih... zato i nisam ranije prelazio jer sam se bas ovoga pribojavao, da cu se ovako zivcirati.
    Najvjerovatnije da cu se vratiti firmi sa najlosijom ponudom, ali sigurno NAJBOLJOM vezom...
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Re: EPN odgovara....

    Dobrodosao na eurokremNET. Pokusaj sacuvati zivce, jer zdravlje je najprece. :wink:

    Najbolje kaze Velija u ''Bice, bice'': '' Svi oni prde u istu tikvu. To je naprdilo, moš dić ... moš dić sta god hoces!'' :smt023
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    Ljudi, korisnik sam HS interneta, i vec mjesec dana me guzi konekcija u vecernjim satima, da li se isplati preci na EPN (posto vidim da ovdje svi kukate)?
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Re: EPN odgovara....

    Ne isplati se. I kod nas je guženje. :mrgreen:
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: EPN odgovara....

    svugdje je guzenje. Cinjenica ja da ne postoji ISP u bih kod koga je ozbiljna usluga, samo postoje malo ozbiljiniji i prosjecni:)Svima nam je isto
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    FUJ NAJEBEM IM SE MATERE SELJACKE!!!
    Prvo su imali zagushenja do jaja
    pa su smanjili limite
    pa se ne javljaju na helpdesk

    Treba im umjesto mailova podrske slat sjekire bem im brdo.
    A racuni stizu.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma


    Stavi to u sig da vidi raja. Ovako ce proci nezapazeno.
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Evo i ja da pozdravim uz pesmu ''samo dok odem da vas odjavim'';

    [​IMG]

    Evo sta mi izbaci kada se krenem logovati na gmail;


    :lol: :lol: :lol:


    I jos nesta sa njihovog sajta;


    :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  15. artemis

    artemis Komšija

    Života mi,gori od bihneta.Čuj:
    :lol: :lol:
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    :smt005
     

    Attached Files:

    • epn1.JPG
      epn1.JPG
      File size:
      73.8 KB
      Views:
      4,672
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ovo postaje vec farsa sa EPN-om...kad ce neki Čeh, Švabo ili Rus doci da nam nude broadband :D
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Nama moze samo doci neki crnogorac :lol:
     
  19. zilo

    zilo Komšija

    Info. bajata par sedmica, ali da pritefterimo. Tehnicka je preselila dole na Stup u onaj Gadzo centar (ruzna zgrada sa zeleno-bijelim tufnicama). :)

    Meni (opet) rekose da mi je virus uletio :smt007 , te da kod njih sve radi fantasticno. :mrgreen:
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Sta je ba €amater NET-ovci ne javljate te se evo vec mjesec dana, niko im mater nije skhro niste se valjda obeshrabrili :mrgreen:
    Meni evo od 1. januara konekcija stabilna ko turska lira, na COD2 mi ping izmedju 30 i 1000 zna bit :lol:
    A tehnicka sluzba naravno ostala u cudu kad su saznali da su problemi "random" prirode i da se javljaju preko ELOBa i HS u razlicitim dijelovima grada, konkretno ovdje u Hrasnom dosta raje ima problema, ne znam ostali ?
    Uglavnom ekipa je na terenu :lol: