EPN - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zilo, Dec 22, 2005.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Pa procitaj, dvije stranice raja prica kako se fair spusta na 16gb :roll:
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Sorry,ako ponavljam necije pitanje.
    1) Zna li iko kako pristupiti EPN free-zoni, tj. http://cablezona.europronet.ba/cableftp.php ? Instalirao sam program FTP Commander Deluxe 8.73 i ukucam sve podatke kao sto pise na epn stranici, medutim ovaj FTP program izbaci gresku da se nemoze konektovati na trazeni server.

    2) Kako napraviti da mi Outlook Express radi sa yahoo i msn mail adresom, tj. koju adresu za njihovi Incoming i Outcoming mail server ukucati?

    Hvala unaprijed
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Pa prvo moras da se konektujes u cable zonu, pa tek onda da se kacis na njihov ftp. Konektujes se tako sto kucas ''@local'' pored username-a.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nekontam (tek sam prikljucio kablovski)..
    Odem u internet exploreru na http://www.epn.ba -} korisnicki centar-} Cable -}ukucam svoj usernam i password i sta onda?
    Ako ti nije frka - samo malo jasnije objasni..Gdje da ukucam "@local"
    Hvala unaprijed..
     
  5. zilo

    zilo Komšija

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala, evo uspio sam
    jesam nOOb :oops: :wink:

    A zna li iko te incoming i outcoming mail adrese(yahoo, msn) za Outlook??
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Nije on pitao za EPN in i out mail servere, nego od yahoo-a i msn-a.

    Google GMail incoming mail server: pop.gmail.com
    Google GMail outgoing mail server: smtp.gmail.com

    MSN incoming mail server: pop3.email.msn.com
    MSN outgoing mail server: smtp.email.msn.com
    (cannot send pop3 email from other domains)

    Yahoo incoming mail server: pop.mail.yahoo.com
    Yahoo outgoing mail server: smtp.mail.yahoo.com
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Do mene je.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala puno, hebo misha ima li ko na ovom forumu da sta nezna?! :D
    Svaka vam cast raja i hvala na konstantnoj podrsci :wink:

    PS: kada na Outlook-u ukucam ove in i out servere on pokusa da sve mailove iz mog inboxa, ouboxa itd. skine, i trazi mi password mail-a. Ja ukucam svoj password medutim kaze greska- a preko IE kada otvaram mail on najnormalnije ga otovori sa tim passwordom..
     
  10. Emx

    Emx Aktivista

    Da se nadovežem na topic jer je moj zaključan...
    sulu: nigdje tog topica od 20 stranica, možeš li otključati onaj topic? :roll:
    Kako ste mislili da nema flat ratea? Na europronet.ba za 256/128 priključak piše da je flat, ali čuo sam da se prilikom uzimanja tog paketa ugovori maksimum od 50 gigabajta transfera mjesečno.
    Može li mi neko to pojasniti? Neki EPN korisnik?
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Procitaj OVO i sve ce ti biti jasno. ;)

    Sve sto ti nije jasno oko epn-a pitaj ovdje. Nema potrebe za novim temama.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Na dobrom si topicu, ne truj dalje.


    I Cilit Bang pise da skida sve vrste mrlja cak i kovanice cisti.
     
  13. Emx

    Emx Aktivista

    Vidim...
    Uh, bilo je 47 GB, sad je 16. Pa dosta mi je to, budući da sam navik'o na 3 GB na BIHnetu :)
    Kakvo je sada stanje? Ping? Da li dolazi do padova konekcije? I btw. da li neko zna stanje sa HS-HKB CATV + EPN?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Do prije 5-6 dana situacija je bila tuzna i zalosna. Uspio sam se konektovati svaki 10-ti put, pucala veza, medutim, nakon jednog "ozbiljnijeg" razgovora sa EPN-om sve je izneneada proradilo :) Ev vec sam konektovan preko 48 sati i nijednom veza nije pukla.
     
  15. Emx

    Emx Aktivista

    Znači, da li se to tebi dešava ili se dešava i drugim korisnicima? Ili će se i dešavati? :)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Desavalo se meni,kao prvo,tek kad su mi prikljucili kablovksi, signal kablovske (ELOB) je bio preslab i net nije uopste radio, i oni su mi rekli da ce ELOB-u proslijediti zahtjev da dodu i da ga pojacaju..15 dana sam cekao da dodu, i dosli su tek kad sam dosao do broja mobitela direktora ELOB-a i nazvao ga, iako je sve to bila duznosta EPN-a. Prije 20-ak dana se nisam mogao uopste konektovati (javljala mi se greska da mi je username i / ili password pogesan), nazvao ja EPN, kazu da su pravili neke popravke na svojoim uredajima, pa mi je tako opet signal upola manji nego sto mora biti. Opet sam 10 dana cekao da ga pojacaju, iako su to uradili tek nakon sto sam ih nazvao i zaprijetio da u roku 24 sata mogu slobodno doci po ovaj svoj modem,da ja necu radi njih kidati sebi zivce..Kad vidi cuda, sutra odmah internet proradi,i ev ne ureklo se, i sad radi ko sat :wink:
    Bruku raje se zali na njih, i svi teze ka BiHnetu, tako da neznam koliko ti je pametna ta odluka..

    Pozitivna stvar je njihova "free zona", tj. FTP, tu ima jedno stotinjak filmova, softvera,muzike, serija, par igrica itd. pa kad ispucas limit imas sta raditi :wink: (neznm kako izgleda Free zona na BiHnetu)
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Vedolino, ti si jos frisak korisnik. :)

    EuroproNET generalno ima problema i 99% korisnika ih osjeti. Desavalo se i desavat ce se. Na epn-u sam oko 2 godine i nikad nije prosao ni jedan mjesec a da ne bude vecih belaja. Nekad se i ''sazale'' pa nam umanje racune, a nekad se moras lešit s njima da ti umanje isti.

    Otidji kod nekoga ko je na epn-u i nakaci se na cable forum i sve ce ti biti jasno. ;)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Truth, truth... tamo ih bas popljuvase i hebase im sve :D
    PS: iako sam na FUN paketu, sad mi dosao racun 34 KM :D
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    HAHA jarane ja sam upravo skinuo prije nove godine Robotech serijal oko 14 Giga. I snimim na MRTVI PRINCO je*em mu sve i propadne mi serija nemere ni jedan DVD da se ocita. Nikad vise necu snimati na PRINCO. Sto se tice EPN-ovog Personal paketa ja sam na njemu jedan od prvih korisnika jos kad je brzina bila 64/64. Raja se masovno zali na konekciju ali licno ja nikad nisam imao problema sto je za mene dokaz da je 90% problema do kablovskog operatera. Fair Use ti nije vise 60% nego su ga skresali na 20% jer je bilo likova koji nisu gasili racunare skidajuci (hehe i ja sam jedan od takvih). Tako da je sad malo crnjak sto se toga tice al ni 16 Giga nije lose jer par ljudi se dogovori sta da se skida i poslije se samo razmijeni. Nas par se evo dogovaramo za Smallville seriju. Imas takodje freezonu gdje raja upoaduje sve i svasta te mozes odatle skidati koliko god hoces bez obracuna, a brzina je konstantno 30Kb/s. Kad budes htio sta da skidas s neta javni mi se da se uvezemo jbg sto nas je vise skinucemo vise i brze :smt002
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Moguce je, ali ja sam sa EPN-om potpisao ugovor o internetu, a ne sa ELOB-om, tako da je na EPN-u da da rjesava probleme koje uzrokuje u mom slucaju ELOB, a ne ja da moram ganjati direktora :evil: :)