Euro Truck Simulator 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Sep 20, 2012.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ccccc ja obavezno sacuvam svoj profil. bezze mi ici s pocetka. Vidim da je SCS nesh sjebo s levelima. Bio sam 46 level, nakon jucerasnjeg patcha, vidim da sam 31. Igra solidno rade. Vide se razlike u AI i to dobro. Ja vozim Scania vec par dana, morat' cu se vratiti na FH16 da vidim sta su tu uradili :) Iveco je mijenjan, ali mi je on poslab (do 560 konja najvise cini mi se), pa ga ne vozim.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    a mislio sam da su implementirali neki save u cloudu posto je profil uvezan sa onom njihovom stranicom, a i sistem nisam mijenjao bar zadnje 2-3 godine tako da sam i zaboravio totalno na sacuvanje tih nekih sitnica...al ajd sad lagano sve ponovo pa i malo pametnije raditi :) :)
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    AI je jos uvijek glup, nije promjenjen kako su rekli.
    Evo primjer, stanem kamionom na sred ceste i niko da me zaobide ufatila se kolona iza mene, a govorili su ako stanes, oni daju zmigavac i zaobidu te.
    Jedino sto funkcjonise i sto sam primjetio, kad das zmigavac da se prestrojis, auto u toj traci u koju se prestrojavas uspori, sto prije nije bio slucaj.
    Sjebali su zvuk sirene na Scaniji, ali su popravili zvuk motora, odnosno sad je realan sinoc uzeo Scaniu V8 560KS ide ko zmaj sa prikolicom od 12 tona sto prije nije bio slucaj.
    Na blogu njihovom pise (Scania Streamline improvements (model, textures, paint jobs, new parts and accessories) - you may need visit truck dealer and re-purchase some parts), posijetio sam ali nema nikakvih novina.
    Ima novina u igri, ali ne onih sto su obecavali. :)
     
  4. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa isto tako ima bugova kad kamion skrece pa mu prikolica "gazi" ogradu opusteno itd... ma bitno da rade nesto, da imaju volju :D :D

    inace evo ima i promod mapa za 1.9 sacu je testiram :)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    radi ProMods mapa vec sedmicu, i to fino. Ja sam je ubacio, i zadovoljan sam :)
     
  6. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Radi dobro, jedino mala zamerka oko ovog dela koji su oni pravili je ta da recimo kod kruznog toga nije sratvljeno ko ima prednost vec vozila ulecu kao bez glave :)
    Ma da ovo ostalo je stvarno extra odradjeno, putevi itd, mogli bi malo i ove default puteve promeniti.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Izasla je i ProMods mapa za 1.9.22 a i TSM mapa :)
     
  8. sawfactory

    sawfactory Novi član

    tsm nisam probao, jel bolja ili to ide zajedno? :D
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    ovu igru modovi cine nevjerovatno zanimljivom, igrao se malo sa modovima tereta i trenutno teglim lokomotivu tesku 70t sa nekim slabim dafom, ubrzanje 0-60 km/h 3 i po minute :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. becke

    becke Aktivista

    3.99e na Steamu u iduca 2 dana, bundle sa Going East ekspanzijom 5.93e. Mislim da nikad nije bilo jeftinije.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tacno tako :) mislim da igra vrijedi bar 10E, jer se ekipa stvarno trudi da rijesi sve probleme s igrom, a imajuci u vidu kako je to mal studio, odlicno im ide.
     
  12. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Normalno da vredi, pogotovu ko voli takvu vrstu igrice.

    Inace u ovoj tsm mapi nema skandinavija koliko vidim jel da? a zajedno ne moze da rade 2 mape a? :D
    uvek kad nesto treba da procitam vazda je nemacki
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mislim da je Skandinavija u ProMods mapi hmmmmm a ima i ona Rebuilding europe mapa, tako nekako... pogledaj i nju :) a otkud vam pade napamet da vozite 70t tezak teret a da nemate najjaci kamion. tu je kasnjenje zagarantovano :D pa cak o sa volvom FH16 od 750 konja nisam siguran da se moze stici na vrijeme, jos ako ima uzbrdica, najebo si ko zuti :D
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ma sta fali nekad i zakasniti :mrgreen:
     
  15. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Ne fali nista, ali je patnja :D

    moracu videti onda i tu europe neku mapu valja li cemu, ova promods mi se svidja :)

    edit

    izaso update za promod mapu, pa ko koristi da zna :)
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    jbg nije vozanje kamiona samo stisnut gas i nagurat 90, treba se po nekad i muciti

    a mislis na 1.62 verziju promods mape?
     
  17. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Pa da, na taj "mali" update te mape.

    pa dobro u redu je to, meni tu oko 20-25t najvise odgovara, ali jos ni nemam najjaci motor, tek sam lvl 13 cini mi se. Ma da evo i nekih slicica "crne munje" cisto 4fun :)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Dobra vijest uskoro i novi Mercedes, snimaju zvuk kamiona. :)

    http://blog.scssoft.com/
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. sawfactory

    sawfactory Novi član

    Ma samo napred, bitno da se desava nesto :D

    kako su testirali volva svi verovatno, tako cemo ovog kad dodje :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo jos nesto novo, sto ETS2 zajednica trazi vec dugo vremena. Ne vjerujemo da je bilo tesko za implementirati, a nije nam jasno sto su tako dugo odugovlacili... Podesavanje sjedista u kabini :) vjerovatno ce ici u produkciju s narednim patchom.

    http://blog.scssoft.com/2014/04/interio ... 7s+blog%29