Euro Truck Simulator 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by kolinsb, Sep 20, 2012.

  1. z1xter_BIH

    z1xter_BIH Aktivista

    Podesio sam sada,fercera,eo sada ganjam turu Manhajm-Metz.Jao od FPS-a do kamiondžije,ETS 2 me pravo opušta...
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bome zakla ovu moju GT240, a HD4670 je jos sporija. Igram na toj rezi ali jedva ide, valjalo je dosta toga skresati.

    Parkiranje je strasno. Batalio sam nakon pola sata natezanja.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Haha sto je parkiranje strašno? Treba motati sve u suprotnom smjeru :-D manualno parkiranje donosi
    45xp :) ako ti ne ide parkiranje, samo dovezi kamion na označeno mjesto, kako bilo i pritisni Q za automatsko parkiranje :)


    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

    Scania je smece od kamiona, krivina koja je blaga i sasvim malo se volan smota i ako vozim 80-90km/h odmah ljubim bankinu, moram spustiti na 60-70km/h, sa ostalim nema problema.
    Trenutno se vozi samo MAN kralj ceste, a parkiranje maciji kasalj, jos ni jednom nisam ogrebao ili se namucio .
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja parkiram bez ikakvih problema :) trenutno imam Valiant, 760hp :) dere goozove :) stigao sam do 12 levela, vozeci posteno :) imam svoju firmu sa 2 kamiona i 2 vozaca :) dela se pomalo 8)
     
  6. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    ^ kad prije? :) Kredit od 400k ili?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    aha :) :) i vraceno vec 5 ili 6 rata. ima ih ukupno 70 :) ali fino zaradjujem po danu. u prosjeku 25k eura. imam na racunu sad nekih 150k E, i hocu da naguram na nekih 250k E, da kupim jos jednu garazu ili ovu prosirim. ali slabi se vozaci nalaze u pocetku. jedva 400E zarade dnevno, paraziti brrrrr ili ne voze nikako, ili voze neke shit terete. dosta nas se ne slaze s tim sto u igri nije omoguceno da mi upravljamo stvarima koje ce vozaci prevoziti. da mi mi odredjujemo koji teret i slicno, kao sto sebi odredjujemo. nego to radi igra umjesto nas, a kako to radi je katastrofa ziva....
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Kako vi ovo čudo igrate? Tastatura, miš ili volan? :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja igram s volanom. s tastaturom se naravno moze igrati, ali nije ni blizu realisticno kao s volanom :) jos kad krenes voziti preko makadama, pa se ukljuci vibracija u volanu, to je uzitak :) ali nazalost, makadama nema mnogo :( samo na izlazu iz tunela ima malo.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li kakva ruta za BIH, ima makadama koliko hoces haha
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahahah nema ove balkanske sitne buranije :D :D mozda bude naknadno dodato ili od strane proizvodjaca, ili od strane modera :)

    evo dva sajta sa modovima:

    http://www.ets2-mods.com/
    http://www.eurotruck2.com.br/search/lab ... %20ETS%202

    ja koristim par modova: ovaj za skidanje ogranicenja brzine na kamionima (ne uklanjaju se radari, tako da se opet puse kazne, ali se kamion moze raspaliti i preko 120kmh :D), korisitim ovaj za realniju fiziku, za pojacan zvuk turbine (kako extra zuji kad se gas doda do daske) i mod za "njihanje" kabine kod naglog starta i kocenja, sto sve skupa doprinosi realnijoj igri :)
     
  12. rama

    rama Aktivista

    Ja sam probao ovo s mišem igrati, i nije loš fol. :D
    Ali pošto ipak traži malo više pažnje i koncentracije vratim nazad na tastaturu samo.
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    stari 130 preticem kolone hahahah
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    meni je dosta lakse sa misem nego tastaturom, samo smanjis osjetljivost misa.

    koje licence za pocetak uzimati???
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ipak ispade da ima igrača, za razliku od nekih komentara s početka :)
     
  16. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Nije loše ni s mišom, tempomat na 90km/h i lagano. Ali je i puno praktičnije prilikom parkiranja. ;)

    @kolinsb: Valja u kredit opet zapast izgleda. :)
     
  17. becke

    becke Aktivista

    Meni je sa misem definitivno bolje, preciznije je upravljanje a i realnije izgleda. Trenutno sam na 10. levelu, kupio sam i neki kamion, malo ga nadogradio, sad skupljam pare za drugi :)
    Inace, necu da uzimam kredite, cini mi se da je tako izazovnije.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Skino da vidim o cemu je prica.
    Kamion pun rude ne ubrzava onako :) Nit koci na semaforu hah.
    Svaka vam cast, ja sam igru batalio u roku od 20 min.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a ti si to vozio kamion pun rude, pa znas kakav je osjecaj? prebaci na manuelno saltanje, pa nece ubrzavati tako, jer nemas kamiona automatika, koliko ja znam (izaslo se u susret i onima koji nisu ljubitelji prave simulacije, nego hoce nesto izmedju simulacije i arkade). ko hoce vise realnosti, koristit ce sekvencijalno saltanje brzine (samo up/down) a ko hoce jos realnije, kupit ce G25 sa kvacilom i pravim mjenjacem. dalje, sve zavisi kakav je kamion. kamion od 760 konjskih snaga ce ubrzavati dosta dobro, u odnosu na onog od 360 konjskih snaga. nadalje, ti si ubrzavao na asvaltu i to jos igrajuci s tastaturom (kad igras s tastaturom i pritisnes Up Arrow, ti si dao gas do daske, ne mozes dozirati gas ko na papucici, a vozaci u realnost upravo to rade, ne opale odmah gas do poda, pa vjerovatno odatle osjecaj da ovo starta brzo) takodjer, postoji i mod za poboljsanje fizike kamiona (od ubrzavanja, kocenja, ulazenja u krivinu.... sve je poboljsano. s ovim modom kad vozis 70-80kmh, zaustavni put s kocnicom do poda je jako jako dug, i x puta sam zgrno sve ispred sebe koji su cekali na crvenom na semaforu, jer sam pogresno procijenio :lol: :mrgreen: ), i koji se moze skinuti na sajtu koji sam napisao u jednom od prethodnih postova. ti si igru instalirao i igrao sa vec postojecom "mrznjom" prema njoj u startu (sto se da zakljuciti prema tvojim postovima gore iznad), prema tome i ne mozes biti objekivan, a pogotovo nakon samo 20min igre. trebas se provozati malo po predjelima gdje se vide alpe, puno krivina, jezerca, rijeka.... extra ambijent a grafika waooooo :) :) kad su u pitanju "perkovi", ja sam odradio najprije one koje se odnose na prevoz goriva, gasa, vrucih hemikalija i ADR (valjda se tako pise), jer ti tereti donose najvise eura po predjenom kilometru puta. i samo takve terete biram dok ne prosirim garazu, kupim koji kamion i rentam vozace.... onda dolaze long dinstance tereti, jer se i tu dobija dodatni XP (na 550km 15%, na 850km 20% itd...)
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas 99% šofera na novim kamionima koriste automatic. Probat ću i ja ovo čudi izgleda interesantno. Koliko je GB teška igra?