FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. civil

    civil Aktivista

    Treba preći sa firefoxa na waterfox da primjetiš razliku. Kažeš chrome,browser kojem treba dosta matematike da bi tako brzo radio,optereti procesor više nego cad alati.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Krom meni otvara linkove bilo HWB foruma bilo sajta "instant". I ne samo HWB-a. Postoji dijel u milisekundama. U poredjenju sa chromon je sporiji ali ne mnogo, nesto sitno.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Šta su ono "uprskali" sa Google translate-om.Ne možeš tekst prekopirati,moraš nake "alhemičarske" finte koristit da bi prekopirao tekst. :)

    U Chrome-u radi bez problema.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Je li samo do mene, ili jos neko ima problem sa youtube clipovima, tj sa gledanjem istih na drugim stranicama, npr neko postavi na forum clip, ne mogu da ga gledam dok ga ne otvorim direkt na youtube stranici?
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Politika konkurentnosti. :smt003
    Na žalost je tako.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Bila je neka "baja" nakon par dana proradilo je.Čitao sam negdje na nekom forumu.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam problem sa FF na kucnom racunaru, i na poslu, sinhronizovani su, a evo vidim na laptopu nema taj problem, a i on je sinnhronizovan.

    Problem je sljedeci, ne mogu da gledam youtube clipove nigdje osim na youtube stranici. Npr. na temi yubito moram svaki klip otvoriti na youtube da bi pogledao. Kliknem na play pocne da se kao ucitava, i onda stane..
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nešto imam osjećaj da je to do Flasha.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ljudi ima li kakvih caka da se ova mozila ubrza
    imam najnoviju verziju i uvijek najnovije skidam ali mi je uvijek nekako troma,tromo otvara stranice,nema one brzine,da kliknem i da odma otvara
    ovo se bas primjeti,jer sam sad evo instalirao maxthon browser i na njemu sve leti,kao da ima kakav boost :D
    crome je malo brzi ali ni on nije brz kao ovaj maxthon
    konfa je slijedeca,mada mislim da nije do nje
    dual core e5200 @2.5 GHz
    4 GB rama (3 koristi,32-bitni sistem)
    grafa HD 4670 512 MB

    kako se vama mozila ponasa
     
  10. ibran

    ibran Aktivista

    Meni je problem što se mozila ne prikazuje na dekstopu,a neznam zbog čega pokrenem je i učita se i vidim je u procesima ali nema na radnoj površini.
    OS win7 64.bit
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Odradi uninstal, izbrisi folder i instaliraj ponovo.. vidi hoce li biti promjena.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uradio i nikakvog efekta
    otprilike mi stranicu otvara 3-4 sekunde a ovaj maxthon to uradi za sekundu - dvije

    imam osjecaj da mi na poslu brze otvara a laptop je puno slabiji od mog kompa a i konekcija je wireless a kuci adsl

    nema one brzine,one fluidnosti a sto se tice ovog maxtona,necu se ja moci na njega navici a i slova na FB mi ne prikazuje kao na mozili,tamo su nekako tanka i blijeda ,isti slucaj sa slovima je i na crome-u
     
  13. civil

    civil Aktivista

    Ima li neko problem da mu se u firefoxu,kada se upali klasična tema na win7,tekst pri skrolanju prelama(kasni).Također se i slova malo zamute.Nije puno izraženo ali je vidljiva razlika pri upaljenom aeru(tada je sve normalno) i na klasiku.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mislis da se zamuti prilikom scrollanja ??
    meni se recimo slova zamute na FB,kada otvorim chat listu,budu nekada kao podebljana,uduplana
    kod mene je aero uvijek upaljen

    nego je ovo cudo toliko sporo,naspram onog maxthon-a,ne mogu da vjerujem a fale se kao da su najbrzi,jesu malo sutra

    skinite i vise maxthon i testirajte ( www.maxthon.com ),pa da vidite ima li kod vas izrazenije razlike
     
  15. civil

    civil Aktivista

    Ma ja,kada skrolam kao da dobijem onaj cleartype efekat. A da je spor spor je,brže se diže IE10 nego firefox.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mislim konkretno na dizanje,nego na surfanje i otvaranje stranica
    na mozili to traje 3-4-5 sekundi dok na ovom pomenutom brovsetu otvara instant,klik i starnica bljesne samo a neke teze otvara 1 sekundu ,probajte browser,ostavio sam link,lahko je obrisati
     
  17. civil

    civil Aktivista

    Problem rješen isključivanjem smooth scrolling-a.U Aero modu se skrolanje oslanja na GPU,u classicu na CPU pa zato i dolazi do laga
     
  18. daco87

    daco87 Aktivista

    napokon mi se sviđa download progress bar, stari me uvijek nerviro
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima li jos neko problema sa firefoxom i youtube clipovima, meni skoro svaki clip ono prekine i pise nesto ala there was a problem... bla i ono kao smetnje...
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    To jednostavno YT šteta u zadnje vrijeme, užas!