Folderi - gdje su i sta rade?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Feb 21, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Sta je s garancijom?
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prosla godina dana,kupljena na akciji u pcplusu prosle godine za bajram za 200km
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Trebas ih kontaktirati u svakom slucaju, reci da je ekipa sa Hardware Base porucila da provjere sa Gainwardom, posto su distributeri, mogu li izvuci onu garanciju proizvodjaca, koja je duza od godinu dana koju, na zalost, svi trpaju ovdje.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da ponovo javim da sam kontaktirao PCplus i da su mi izasli u susret i da ce mi uvaziti garanciju.Prilikom provjere racuna utvrdio sam da je kupljena 29.09.2008 znaci samo tri dana sam prekoracio garanciju.Jedino cu morati cekati oko mjesec dana da dobijem drugu(mozda mi gospoda sa HWB-a moze "urgirati" da manje cekam :D ).Sve u svemu dobro ce se zavrsiti :smt006
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Potrošnja struje je veća kad je GPU aktivan.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Haha, voda kljuca na 100C. Kako si to otkrio?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa sta hoces da kazes,da cu za vrijeme cekanja nove grafe ustedjeti da nadoplatim pa da dobijem GTX 285 :lol:
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Samim time i zagađenost zraka je veća. Ozon trpi...
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    itekako je veca potrosnja struje, stoga cu doci do 2mil, i stati s foldanjem iz nekoliko razloga:
    1. racun za struju mi je veci 25KM
    2. graficka se poprilicno nafoldala, i ne zelim da zavrsi kao i ona prethodna (4850) u kanti
    3. nece se ni gospon' Pande sjetiti da mi kupi drugu grafu kad ova rikne :D

    poprilicno sam dosta poena donio ovom timu, potogovo sa ovom grafom, jer sam bio na 6. mjestu prije nego sam je kupio, i neki ispred mene su bjezali za cak 700k poena.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Obzirom da znamo da su shaderi glavni za foldanje a kod mene je su se pojavile linije na monitoru kao mravi a za to se uvijek okrivljuje memorija moglo bi se reci da je nije foldanje ubilo nego jednostavno los kvalitet.

    Bas sam danas dok sam je pakovao prijetio da na jednoj naljepnici pise B klasa.
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    hm... srederi itekako znaju crknuti i da se pojave te linije :) znam trust me :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    da si je drzao na defaultu (bez tog Volt moda) izdurala bi ona vjerovatno duze..
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vjeruj da je ovako modana sa aftermarket hladjenjem bila 10 stepeni hladnija u full opterecenju nego na defaultu sa orginal hladjenjem.Ona je se jednostavno umorila. 1 200 000 sama samcata.Nek joj je lahka crna zemlja :wink:
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Nije da me je ovo prepalo, ali sam i ja vec vise od sedmice ohladio od ovoga prije nego sta crkne, trenutno foldam samo na ps3 nekih 2wu na dan. Nastavim aBd sa nekom nvidiom iz GT300 serije :smt006 .
     
  15. GW

    GW Moderator

    Crknuće ti i PS3 ako budeš foldao. Gasi odmah.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    :lol: NIJE MOJ...
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Oni koji tvrde da im je iskreno stalo do projekta i svega onog zbog cega smo se zajedno okupili da to napravimo, a imaju manje-vise opravdane sumnje na GPU stabilnost, predlazem da se malo potrude i iskoriste barem jedan SMP klijent.
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    Ja ne kazem da sam odustao, ja samo kazem da cu ohladiti sa GPU foldanjem dok ne uzmem novu grafu! A dok je ovaj cool down period, foldat ce gore navedena ps3, mislim da sam nabrao pofin broj wu-a za ATi foldera :) ...
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Moncho kaze da mu je i i7 pocela davati cudne znakove :|
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Dovoditi CPU u vezi s tim je smijesno.