Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Hajde, hajde samo naprijed. Ja imam dosta WU, ali sam 90% toga uradio za vrijeme kada su se WU radile po dan-dva :D
    WU koji skidas je uglavnom ispod 1MB pa ne bi trebao da se brines. Uostalom, sta je koji MB za dobar razlog?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa nema veze, fazon je biti dio zajednice pa se vremenom izvrsi nadogradnja, povecaju resursi. Racunamo na tebe :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Dobro onda. Samo da znate da ja naveče gasim komp. :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A i ja, jer jednostavno vise niceg nema na newsima, a tajni ftp je odavno nedostupan za anonimne juzere. :x Osim toga, ne mogu puno toga sa ovom ubogom grafickom i bijednim procesorom. :D

    Inace sam za.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Pa nije ni meni lako da se nosim s Monchom i njegovih 500p po WU, ali evo trudim se. Trenutno smo samo Moncho i ja na listi pa hajmo ljudi, potegnite taj o/c, nije PS3 u pitanju da treba 2 dana za WU :]
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    pa stivo zar ne vidis koji tamo sadrzaj bacam ( newsi ), vala ima tonu sadrazaja tamo sada :)

    Koliko sam uspio upratiti 177.41 podrazavaju cuda i folding

    GeForce Release 177 WHQL
    Version: 177.41


    preuzeto sa http://www.nvidia.com/object/winvista_x ... _whql.html
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tu imas pravo, ti si jedini pravi uploader. :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Podrzavaju, ali prema iskustvu su 177.35 i dalje najbolji za Folding operacije.
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sam se prikljucio

    kad tek otvorim pise 1000 iter / sec poslije toga spadne na 500 iter / s time left 5 hours :smt003
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Ma samo udri, izgleda meni jedinom ne radi viewer :) :shock:
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    meni radi ito vista 64 :D drama :smt004 :smt004
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    covjce pa ovo huci, ugrubo sam danas od 12:00 evo do 00:00 za koju minutu 'zdero' 5 WU od 250000 :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci ipak nisi dzaba uzeo tu GTX280. :mrgreen:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Moj Q6600 - [21:58:27] Completed 1400000 out of 5000000 steps (28%)

    al nema me na listi :|
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Vedo, moras prvo zavrsiti kompletan WU, uploadovati rezultat pa ces se onda kroz par sati pojaviti na listi. Usput, dobio si momacku jedinicu pa ce biti i dosta poena :)
     
  16. Esh

    Esh HWB

  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    I ja bih se prikljucio, ako bi mi neko rekao, o cemu se ovdje radi i moze li to na moju njubovsku 9600 pro :D
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam on ;)
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ico, ne mozes raditi GPU folding, ali mozes koristiti CPU klijent. Provjeri http://folding.stanford.edu.

    Radi se o analizi proteina na osnovu koje se pronalaze uzroci pojave brojnih bolesti medju kojima je i rak, uz pronalazenje odgovarajucih tretmana itd.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Moncho nisi jedini.
    Evo meni krene onaj viewer i pojave se one nekakve molekule, sta ja znam sta su, nisam dobar u hemiji. Nakon toga se sve smrzne i naravno restart preko tipke. OS je Win2003 Server i akceleracija je ukljucena (po defaultu iskljucena)

    @ Enis hvala na odgovoru.

    Hajd nek ovo radi u tray, cemu god da sluzilo, ako je od koristi 8)