Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Evo i ja savijam molekule. Trenutno 7/150 nečega. Odoh vidjeti šta ustvari radim.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa hajde samo naprijed. I dalje se ceka 4ti na listi :)
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Enise, koliko ovo otprilike traje. Cudno mi je jer kad sam otisao na status>my folding>unitinfo.txt kaze da je 2%. Zar ne bi trebalo to brze :D
    Evo ima 1h otkako mi je ovo ukljuceno.
     
  4. GW

    GW Moderator

    To ću valjda biti ja kad završim ovih 150 nepoznatih vrijednosti?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Zavisi od velicine radne jedinice i konfiguracije. Na PS3 nekad treba i 30h da se obradi jedna, velika jedinica.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Aha evo sad nadjoh. 4/150
    Hajd valjda nece mi maznut limit.
     
  7. GW

    GW Moderator

    I meni je taj 150 broj. To je valjda WU. Radi na CPU. Koristi jednu jezgru 100%, drugu nikako.Da li je moj broj uporediv sa monchovih 15000? Mislim da li on uradi toliko više od mene?
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Ne, to su ti velecine WU ( work unit). Kod mene radi 25000, dok kod tebe radi 150, valjda skuzi s kakvim hardwerom client raspolaze pa mu da i prikladnu WU.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Imas negdje opciju vezano za to da li zelis da koristis samo jednu ili vise jezgri. Za napredak je najbolje koristiti log - desni na ikonu u trayu pa status i log file.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Moncho, da li ti u trayu piše da radiš x/25000 ili u logu? U mene u trayu piše 66/150, a u logu 66000/150000.
    Meni se čini da daju manje WU GPU nego CPU klijentima, ali da GPU uradi puno više manjih.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pa eto, onda si skuzio foru?:)
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo da jos pitam: da bi se dospjelo na top listu, ovaj proces nakon zavrsetka treba obaviti jos par puta?
    P.S. Sad sam nasao opciju i odvrnuo CPU do daske i ide dosta brze. Trenutno 16/150.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Pa cim zavrsis obradu jedne WU, ako si konektovan na Internet, rezultati ce biti poslani na server te ces se i ti naci na listi nakon updatea rezultata. Po zavrsetu obrade trenutne WU, downloadovati ce se nova WU.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    i u sysu i u log fajlu mi pise da radim ovu od 25000.

    Naravno nije isto da li radis WU od 150 ili od 25000, prema slozenosti WU-ova dobijes i bodove, sto se moze zgodno skuziti iz nase liste gdje Enis ima oko 40 WU odradnjenih a ja imam nekih 11 i a razliga u bodovima je daleko manja.

    Skidam Enisa jos danas sa liste :) :mrgreen: , nadam se da nece ovo utjecat na moj account na HWB-u :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobijes dodatnih 50 znakova u sigu. :mrgreen:
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    i hejt mejlove moderatorskog tima :D
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Trenutna situacija:

    1 EnisDonKing 11115 45
    2 tommytdl 6240 13
    3 artemis 1920 4
    4 Mujka 234 1
    5 GW 15 1

    Syss, sta je s tim Pentiumom?:D Kao sto sam vec negdje napisao, ja sam prvih 30WU odradio prije par godina kada su se WU radile po 2 dana, drugacije se bodovalo i sl. Bez obzira na to, GTX 280 je strasna za foldinga.
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da je client za ATI grafe dobro napravljen, RV770 bi gulila GTX280.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Sad ide rasprava o grafickim karticama i koja je bolja na foldingu :lol:
    btw jeli ovo nastavi bez problema kad se pauzira rad i nakon gasenja kompa?
     
  20. GW

    GW Moderator

    Da. Izgubiš 3 minute rada po defaultu i to je to. Možeš smanjiti ako hoćeš.