Foodbase

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Oct 22, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako se ovo zove na nasem ba i gdje se ima kupit? :D
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Ili do domaćice pa može biti i sa suhim mesom. :)
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam vidio nigdje kod nas u trgovinama da ima gotovo, a naziv je univerzalan.

    Ima recepata kome se mili sam praviti: http://www.mojkuvar.com/recette+article ... d+1141.htm

    Recimo u McDonaldsu ovdje je ovaj jedan komad u kifli sa malo nabacane salate unutra, pola litre kole i porcijom pomfrita 13 maraka.
    Ja to isto, i daleko bolje, na brzinu spremim za triput manje.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jeste, samo ovako znas sta jedes.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Znaci jucher sam pravio tako dobru klopu da se mora podijeliti.

    Za 2 porcije potrebno je :

    2 pileca fileta.
    1 chilli, onako osrednji,3-4cm
    3 cesnja bijelog luka
    3 glavice mladog luka, sa listovima
    3cm dzumbira, gingera, ako ko ima kakvo bolje domace ime, bujrum : http://bs.wikipedia.org/wiki/%C4%90umbir
    Svjez korijander : http://bs.wikipedia.org/wiki/Korijander, moze i zacin, ali bolje mirise i smeka sa svjezim
    Soja sos
    Sweet chilli sos
    Jedna malo veca paprika.
    Neka vrsta graska, ovdje ga zovu shugar snaps, al eto, vjerovatno neche biti lose ni s onim s pijace.
    Par mrkvi.

    Kao prilog ide jasmin riza, ili egg noodle :)

    Priprema : Isjeckat sve.
    Piletinu isjeci na komadice, staviti u jednu zdjelu, politi kasikom maslinovog ulja i 4 kasike soje. Dobro promjesat i pustiti da se marinira
    Dzumbir i bijeli luk na stapice velicine sibice
    Chilli sitno isjeckat.
    Korijander pocupat listove i isjeckat stabljike na sitno. Jedna dobra shaka je ok.
    Mladi luk na kolutice.
    Mrkvu na stapice
    Papriku na stapice. Ne mora biti sitno.

    Kuhanje, zagrijati tavu, malo dublju ili jos bolje ako imate wok sa dvije kasike maslinovog.
    Ubaciti chilli dzumbir i bijeli luk da se malo upihaju.
    Pojacati kolo na najjace i dodati piletinu.
    Solliti po zelji, soja je poprilicno slana, pa pazite da ne bude preslano.
    Kad se piletina fino ispece, dodati mrkvu, grasak, mladi luk i korijander u to sve.
    30ak sekundi poslje dodati papriku.
    Sve zajedno peci jos 30 sec i zavrsiti sa fildzanom sweet chili sosa i pola fildzana soje, da bude saftali :)

    Servirati s rizom ili noodlama, i ukrasno razbacati listove korijandera odozgo za prezentaciju ;)

    Nisam odavno jeo nesto ovako dobro i ukusno.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nesto najvise volim ispeci pileci file (s grilom i soli naravno), pecem sve dok ne primi zlatnu boju, i kad bude gotovo, lagano uz domaci sir jesti

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kako to...
    perfect kljukusa by coldfajr :D bujrum dok je fručo jos :mrgreen:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ispeci perfektan biftek, u redu, ali isto tako valja odrijesiti kesu za dobar komad mesa.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Uu jes porumenila :mrgreen:

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sad ste nasli aktivirati temu sa poguzilucima kad ja skidam kile. :twisted:
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Ovaj sendvić sa prethodne strane izgleda drama ukusno :)

    Ja osobno ne kuham, al sad ću se ženit ubrzo ako Bog da, pa vjerujem da ću morati :)

    Jako volim gledati ove kuharske emisije, i naklepat se nečega finog poslje toga, isto kao što ću sad nešto smazat kad sam ovaj sendvić vidio.

    Inače od ovih kuhara što sam gledao po televiziji najbolji mi je onaj na OBN-u onaj gejasti kuhar proćelavi, ali kako pravi jest

    ono je čudo jedno. Ako znate na koga mislim, volio bih negdje kupit ako ima knjige, ili DVD-ove.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vjeko Kramar se zove, mislim da nema knjiga.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Ajii fala. :)

    Iako sam mislio da je ono bilo iz tvoje produkcije jer na foodbase podrazumjeva,zavrnuti svoje rukave i upregnuti svoje šerpe. :)

    Valja sad sastojke tražiti. Ima li ko ideju gdje bi se ova karamela mogla naći.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovaj me topik samo razalosti kako se lose hranim :/
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Karamelu, tj. smjesu sličnu njoj možeš sam napraviti. Tako ja pravi oblatnu, samo nikad da postavim ovdje recept :D
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Karamela se radi rucno - ona je najmanji problem, neke druge stvari su problem koje mozda u BiH nemaju ali kod nas imaju, zato kazem da bi bilo teze. Kucna produkcija je uvijek najbolja, recept se "prati" ali se uvijek prilagodjavas svojim potrebama/ukusima etc.

    Ali imao sam te dvije hefte "slobodne" tako da se moglo jesti svega - sad opet na bijelo meso... :D
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    A gdje je to "kod nas" ? :p

    Nema nista sto nema ja mislim, treba ti najobicnija smjesa za cokoladni kolach, mozes i sam svoj napravit.
    Karamela je u sustini uprzeni secer sa malo slatkog vrhnja. Onog za mucenje.


    Evo par od mene, u slikama :)

    https://www.facebook.com/media/set/?set ... 58e3ff2a55

    https://www.facebook.com/media/set/?set ... add8ffaa1b
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Rižoto nije za mene, ali iako nisam neki biljojed, ovo poviš izgleda dobro, što jest jest :D