Foodbase

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Oct 22, 2007.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gurmani - Muski pripremaci hrane

    Reko da otvorim da vidim koliko vas ima ovdje da upotrebljava "kuhinju" u punom smislu te rjeci :)

    Evo danas od mene

    Fajitas Mexicanas
    Lagano ovo ide :D

    SastojciBroj osoba:3 osobe (citaj samo za mene)
    1 pakovanje tortilji 1crvena paprika 1zelena paprika 1 zuta paprika 200grpilecih prsa braon pasulj (kuvani) "guacamole"sos Chilli sos sos od jogurta glavica crnog luka so
    Vrijeme pripreme:20 min
    1
    Priprema je vrlo jednostavna, u tiganju proprziti glavicu crnog luka, a zatim dodati papriku iseckanu na stapice, i sve dinstati na tihoj vatri dok ne omeksa.
    2
    Potom dodati piletinu iseckanu na stapice i nastaviti sa przenjem, ali na malo jacoj vatri
    3
    Posoliti po ukusu
    4
    U odvojenim cinijicama pripremiti braon pasulj, chili sos, sos od jogurta i guacamole (oni se mogu naci u bolje opremljenim supermarketima, a sos guacamole se moze napraviti i kuci, od pulpe 4 zrelijih abokada, jedne chili papricice i vrlo malo ulja)
    5
    U zagrejanom tiganju sa vrlo malo ulja zagrevati tortilje sa obe strane dok ne porumene
    6
    I na kraju tople tortilje puniti navedenim sastojcima
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    bhd, prebacen ti je post ovdje.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    hvala! :)
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Sve ej super osim ovog 1 pakovanje tortilji.
    Te tortilje su skupe,stoje na policama ko zna koliko dugo i po meni nisu ukusne kao domace.

    Recept je slijedeci:
    1 šoljica bijelog brašna( ja stavim malo vise možda 1.5 šoljicu)
    1 šoljica crnog brašna
    1/2 šolje mlijeka i 1/2 šolje vruce vode.
    kvasac,so,šećer i maslinovo ulje.

    Pomiješati kvasac sa vodom i dodati u brasno.Zatim dodati mlijeka(po potrebi staviti malo vise vode dok tijesto ne bude gusto kao za hlijeb,možda malo rijeđe.
    Kada tijesto nadodje podijeliti ga u male kuglice i onda razviti oklagijom.Posuti brasno i pecu tavi kao palačinke(bez ulja).
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma znam, imaju domace tortilje, u sustini mogu stajat dugo, ono sto ja mislim je to da definitivno manje se prlja sudja hehehe
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    imal u sarajevu loempia ? :D