Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. extibo

    extibo Komšija

    Imam istu, nije neka sreca.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @dmr: Metalni nogari, a ja sam na 75kg tako da ne ocekujem probleme. Na staroj otisla pneumatika, samo propada.

    @exitbo: Znam da su je hvalili, naravno nisam jos nista odlucio.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam dvije koristio, ne za svoje svakodnevne potrebe nego kod drugih osoba. Dijelim mišljenje extibo-a.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije do tog dijela vec naslonjac
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Imam slicnu sa razlikom plastika vs metalno postolje, nije uoste sreca, drzim hlace na naslonu :D

    Kada sjedim ramena rijetko naslanjam na naslon, ruke su na stolu blizu tastature, a ova stolica ima jako visok naslon. Neko ko je visok 190+ moze se bolje nastimati, ali sa 180+ tesko.

    Meni bolje odgovaraju stolice sa nizim naslonom. da ima izbaceni dio za lumbalni dio kicme do visine ramena, pa kada se naslonim podupre kicmu i ramena zabacim nazad, bas kako treba da se ispravim.

    Ovako nesto ;
    http://jysk.ba/120/783/3620020/a/catalog
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    ima dobrih stolica u opstini ili sodaso, svrati taman ti je blizu :smt005
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

    Ako vec nije ciganija pomela :D
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako sam i najavio, ja se zaletio u DIY varijantu. Dva dana casual posla, nesto manje od 50KM troskova, i dobije se najudobnija stolica na kojoj sam sjedio. Ima jos sitnica za odraditi, a jos nisam nacisto da li da nabacim i naslonjace za ruke (s obzirom da je sjediste dosta siroko), ali za sad sam prezadovoljan. Zena bas i nije, ali to je njen problem. :D

    [​IMG][​IMG]
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kaskaš malo..

    Davnih dana odustao od stolica jer mi nisu pasala, jednostavno neudobne. Preseljenjem u drugi stan radi prostora izbacim stol te montoram LCD na zid, zavalim se u fotelju. Nesto slicna kao ova: http://www.njuskalo.hr/image-bigger/sti ... 642469.jpg

    Tastatura je vec godinama u krilu te sam samo improvizirao mjesto za miša. Nema te stolice koja ce biti udobnija. Nema bolova u stražnjici nakon dugog sjedenja. Jednotavno savrsena za rad. Malo modifikovao naslonjač, nabacio dodatno spužve da mi ledja budu ravna da ne iskrivim kićmu, visina naslonjaca ide do pola glave i suma sumarum, ubila se za rad na kompu.

    Kako sam kući samo vikendom, ostala mi. Prezalit je ne mogu. Ali djaba, navika je gadna.. na novom mjestu nema dobre stolice, nema fotelje, nema problema, sada za kompom sjedim na manjem dijelu velike secije sa ispruzenim nogama.. hahahahahahahah...

    [​IMG]


    Super ti to izgleda. Montiraj dio za miša. Vidjet ces kako je prirodno za ruku.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma imao sam ja jos nekih opcija ovdje, ali me visina zezala pa sam morao odustati. Sjediste ima masazu i podesavanje po visini, ali sam pocupao instalaciju.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Eh da, još samo masaža fali.. a bilo bi epic da si je osposobio. Kako god, kako vidiš, bolje rješenje nego velika vecina ovih stolica. Postaj slike ako bude jos kakvog editovanja.
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Planiram stolicu sebi novu da uzmem pa su mi ove opcije.

    Ova zadnja jeste "umjetna koža" i nisam neki ljuditelj, ali ove dvije prve su platno. Stim da mi prva izgleda tanka,barem onaj dio gdje se sjedi.

    Jeli ima ko slučajno od raje ovdje ove stolice,kakvi su utisci i šta bi preporučili.

    Naravno čekat ću kakv popust kod njih da se šta uzme.

    Druge opcije i radnje dolaze u obzir

    Hvala.

    1.

    [​IMG]

    http://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-st ... na-plava-0

    2.

    [​IMG]

    http://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-st ... mreza-crna

    3.

    [​IMG]

    http://jysk.ba/radna-soba/kancelarij-st ... jetna-koza
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Tu trecu imam, ok je, al zbog tog materijala ce ti uvijek pozadina biti znojna.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jednom sam uzeo stolicu kojoj je naslonjač povezan sa naslonima za ruke, i ne mislim ikad više uzeti tako nešto. Baš u Jysk uzeo neku, bila snižena sa 200 na 100 KM. Već drugi put ja mislim imam problem da mi puca naslon za ruku jer on drži taj naslonjač za leđa. Uz to stolica ima onu opciju da se ko više zavališ, zbog koje je otišao dole onaj mehanizam. Sve u svemu, dosta problema je bilo s njom. Sreća pa su ovi iz Jyska korektni pa su mi zamjenuli taj dole dio i jedan put naslon za ruke, a evo sad stolica skuplja prašinu jer je otišao drugi naslon za ruku a oni nemaju zamjenski. Tako da bih ja iz svog iskustva to zaobišao.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovo mi je treca stolica iz jyska. Ni jednu nisam platio ispod 200km, pocnu skripit, i platno se podere...
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam uzeo ovu stolicu, i evo dvije godine mojih skromnih (104-108 kg) trpi bez ikakvih poderotina, a sjedim na njoj vala, svaki dan :)

    Uglavnom svremena na vrijeme dotegnem srafe (po preporuci) bas zbog toga (mal se odvrnu kao i sve sto se koristi, pa se zbog toga i razvale)

    da kucnem u drvo top :D
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    E kod mene je baš ova ko kod bhda. Platno se isto poderalo, to me Zeleni napomenu svojim postom. Sve u svemu, ne vrijedi tih para :D
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene buraz 115kg, svaku stolicu podere, naslonjac polomi. I parket ispod. :) Ima li sta u jysku kvalitetno?
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro

    Vedo ima ovu iz opcije 3 koja je baš zbog materijala zadnja opcija.Kolega bhd ima onu koja nije ušla u uži izbor. :) Ostali nemaju pozitivno iskustvo sa stolicama iz jysk i nisu predložili alternativu.

    Ima još mjesta za savjet i prijedlog.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ebg ne zenite se za stolicu, max. 2-3 godine i kupi drugu. Svakako dosadi :D Poderat ce se i rasklimat i da je 1000KM kad jases po njoj 24/7 nekoliko godina. Vala za 115KM je stolica top. Imam i ja slicnu, nije kupljena u jysk-u, ali je gotov isti model i cijena je bila nesto veca, ali nista joj nije osim sto sam izgrebao rucke onom policom od tastature. Pa vjerujem da su i ove od 300+ jos kvalitetnije.