Gdje kupiti Dobru Stolicu :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ghostbusters, Mar 31, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sslicnu, skoro identicnu sloticu sam probao u fisu u bihacu, cijena kako vidim ista, vjerovatno je i ista stolica u pitanju, nisam gledao ime. Nakratko sam probao i meni je bas udobna bila. Mozda je i na ljeto kupim, samo moram stan sebi urediti malo da oslobodim prostora.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao sam tu Tjele. Nije losa bila, ali ljeti se na njoj znoji pozadina. I nakon godinu počeo sa taj sky guliti, bilo crnih komadića po cijeloj sobi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  3. selvin

    selvin Moderator

    Stolice tog tipa što liče na fotelje, ne mogu bit dobre za sjedit nikako. Ovo je ono tipa sastanak sat, presjedis, uvalis se. Ali ako radis 6-8h+ za racunarom, uzmi sebi ergonomsku stolicu.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam, ali nisam bio odusevljen jyskovim stolicama, a 3-4 sam ih imao. Ona zelena gamerska sto sam uzeo na snizenju za 250 KM mi je trajala 4 godine, a i to sam morao variti baglamu za naslon.
    Gledam sad bude na snizenju za 350 KM.
    Takodjer i stol onaj na podizanje, onaj jeftiniji bez elektricnog podizanja je jako lose dizajniran, prvo sarafi su loseg kvaliteta, a druga stvar je da ne mozes podesavati on the fly vec moras sve skinuti sa stola i okrenuti ga eventualno naopako.
    Sad sam uzeo IKEA Markus, i SBOX MD-220 sto na podizanje, na stolicu prebacio jastuke s zelene jyskove stolice i ok je zasad, imao je u prvoj firmi gdje sam radio, sjedili teski ljudi godinama, pa je nisu uspjeli razvaliti.


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jysk stolice skripe drama :D low budget mehanizam.

    Evo sjedim na SKODSBORG i izludi me.
     
  6. dek

    dek Novi član

    Vjerovatno je sve stvar preferencije. Eto meni su sve Herman Miller i Steelcase neudobne. Imao sam i onu IKEINU Jarfjvallet (tako nešto). Kao neka naprednija verzija Markusa. Sjedište je preplitko, noge strše naprijed a pravilo je da mora biti dva do četiri prsta razmaka između ivice i koljena.
    Najudobnija mi je bila jedna slična onoj Billum iz Jyska, samo drugi proizvođač.
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam na sniženju prošle godine za 360 KM uzeo ABILDAA.
    Ok je, volio bi samo da je za nijansu mekša, ali je to lični moj ukus. Uglavnom ne škripi i mehanizmi su ok. Raznih podešavanja. Sada joj je cijena 649,- i precjenjena je.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Sestricu bi trebai kupiti kakvu stolicu ali gdje gledati pored yiska. Sancta, Target?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Sta je fazon s ovom Fef webstranicom, nema cjenovnika ni s glave, moras ih zivkati ili otici u radnju kako bi saznao cijene?

    Gledam na olxu ima jedna Herman Miller Aeron stolica polovna, 1200 KM, nesto mi puno. Mogu mislit posto je nova nakon ove inflacije :eek:

    Neko je na temi preporucio stolicu iz Ergonomic Line, ako nije F3 model. Ali i to samo ovaj Fef ima u ponudi, ako se ne varam.
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ergonomske H.Miller i Steelcase Series 2 npr. su drama cijene oko 2 milje trenutno,a mozda i malo vise.
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Vala previše. Ako bude šta od ovih manje poznatih brendova do 6 stoja maksimalno, možda i uzmem. Poslao sam fefu mail upit za cijene, možda i odgovore :D
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ova od sharkoon je odlicna u svakom pogledu.

     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    FYI, dobio sam odgovor. Sitnica :D


    · CONTESA – NE PROIZVODI SE

    · F3 – 765,00+PDV

    · ICS 600,00+PDV – TRENUTNO JE NEMA NA STANJU

    · INTEGRA – 715,00+PDV

    · INTEGRA NET – 725,00+PDV

    · JO JO – 258,00+PDV

    · MODEL J 925,00+PDV

    · MODEL H- 995,00+PDV

    · NET – 495,00 + PDV

    · NET P – 530,00+ PDV

    · PASSION – 250,00+ PDV

    · SKILL- 615,00+PDV

    · TECNA – NE PROIVODI SE

    · WORK – 345,00+PDV

    https://www.fef.ba/uredske-stolice/ergonomic-line-stolice/

    Da li je iko imao priliku ove jeftinije modele testirati?
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ko da smo u americi pa ne obracunavaju odmah u cijenu pdv
     
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    I cijene su veleprodajne, nece biti nikakvih popusta navodno.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Steelcase series 1, uzimaju firme, meni mana sto je kratak naslon, za visoke ljude nije najbolja, ima u dmcreativa, i dalje za jednu od jeftinijih uredskih stolica preporucujem ikea markus sa naknadno dodatim jastukom za ledja
    Cijene su veleprodajne, vjerovatno jer najvise se uzima od strane pravnih lica i firmi i uzima se na vecu kolicinu.

    Evo jos neke diskusije:

    https://www.reddit.com/r/ITPoslodav..._app&utm_name=ioscss&utm_content=2&utm_term=1


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vjerovatno su im kupci većinom druge kompanije koje su u PDV sistemu.

    PDV na nabavku stolice se odbija prilikom PDV prijave. Tako da kompanija koja je također u PDV-u opravdano gleda ovu cijenu bez PDV-a.

    Što bi se reklo, primarni target audience im nisu fizička lica.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Probao sam ja kod njih neke od ovih modela, sasvim solidne stolice. Poprilicno dobre kopije ovih "premium" brand-ova.
     
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    U svakom slucaju bolje od onih Jysk varijanti, gdje je jedino visina sjedenja podesiva?