GeForce GTX 200

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GW, May 12, 2008.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Slazem se za garanciju, 490 je nekako ok ako uzmes u obzir garanciju i vrijeme dok ti to stigne i ne daj Boze zavrzlame na carini...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    sad citao reviewe od raje koja je kupila tu BFG 275. ode preko 90 C dok igras a vent popizdi.Nju preskacem.
    @Selvin - ta MSI u Genelecu izadje 555 KM sa pdv-om
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Vedo, ma ja sam racunao i popust od 5% :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    MSI’s Twin Frozr proved to be a true wolf among the sheep. The temperatures it displayed were nothing short of incredible considering the heat generated by the core on the GTX 275. Add to that a near-silent running experience and we can say that MSI completely hit the nail on the head with their custom cooler.

    http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha ... fg-24.html

    MSI ganjam
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam MSI ganjao mjesec dana i niko mi od domacih firmi nije uspio dobaviti, kazu katastrofalno stanje na trzistu kartica, nema na stanju, bla bla... Uspio sam ubosti ASUS GTX 275, vent na 40% tih a temp ne ide preko 75C. Ja drzim vent na 80%, malo buke ne smeta ali je zato kartica hladna na 700/1566/2444 (3 sata crysis 68C). Kartica me kostala 548 KM sa PDV-om.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    sa ebaya iz USA bi me dosla 420 KM sa dostavom. Kontaktirao sam shop u kojem je kanim uzet, stigla bi ovdje za 14-21 dan. U slucaju kvara, oni preuzimaju troskove dostave nove. Vidjet cu jos sa apdjetom kada bi je Genelec mogao zbavit. Al nek prenoci jos koji dan, dok jos malo razmislim, nije mala lova.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Aha.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Hurma mani se spama, sto "aha"? :)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Logicno, ti bi njima morao da dostavis pokvarenu, a pritom trebas obratiti paznju na cinjenicu da bi karticu morao poslati nekom od kurirskih posta (da ne bi bilo ja sam poslao, nije doslo itd.), a cijena bi bila sigurno 150+KM. I da, nisi uzeo u obzir nesto sto se zove carina, a sto se u posljednje vrijeme malo cesce naplacuje nego prije :}
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Kod mene je msi 260 OC twin frozr, vent na 40%, redovno folda i temp su oko 6O do 70 zavisno od jedinica, ali i temperature kako vani tako i u sobi :mrgreen: Grafa uzeta sa newegga za 180$, sa nekim popustom, provela skoro 2 mjeseca u kontenjeru na brodu, al eto dosla ziva i sretno folda.

    A sada da narucujes sa ebaya, pukli bi ti nasi carinu, nemas garancije... jedino ako je super povoljno
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    stoja jeftinije neg kod nas. Ma i to sto kazes, dat stoju vise i mirno spavat.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa recimo da bi te ocarinjena dosla preko 550. :)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako joj je porijeklo EU nea carine.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    zasto bi porijeklo bio EU ako narucuje iz SADa :| ta tema je vec jednom prezvakana.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, i grafe se proizvode u PRC. Nemojte opet "carina" price plz :D
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U redu, ali velim ako je porijeklo karte EU nema carine. Za nekog eventualno ko bude narucivao da se ne zaleti u USA ako ima blize.

    Sve?
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma Tajvan, PRC... istocna Azija uglavnom.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje ih sastavlja club3d?
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Tamo gdje su TUL/Powercolor fabrike, znaci Tajvan najvjerovatnije. Niko ne pravi u Evropi, to budi siguran :wink:
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama nebitno, ja sam kupio kartu iz Eng preko ebaya i nisam platio carinu vec samo pdv, al odosmo oftopik.