Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Re: Google Android

    Mozda bi se moglo i ovako objasniti razlika iphona-a i androida.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Ahh.. nema ga kod mene. Ni kada skeniram kod. Moram provjeriti do cega je.. 1.5 android ili LG.
     
  3. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Google Android

    @NAILS neke aplikacije ne mozes pronaci jer ne podrzavaju android 1.5

    A za kupovinu aplikacija za Android postoji mogucnost zaobilaska Google-ovih ogranicenja. http://slideme.org/
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Nisam bas gledao da li neke aplikacije nisu podrzane za moj telefon a da se ipak nalaze na marketu. Moze biti. A "S" makret sam koristio. Zaboravio sam na njega i nisam ga instalirao nakon restarta. Samo, kako ide placanje ?
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    Nailise kada ćeš prestat više trovat temu. OK imaš low end mob na 1.5 sistemu, a znamo da je 2.2 aktuelan i nikako da prestaneš trovat sa glupostima. Prvo na 1.5 svaka novija, zahtjevnija aplikacija nema šanse da radi. drugo te bugove što si naveo ja nikad nisam iskusio na svom telefonu dok sam bio na 1.5

    Root nije nikakav problem odradit i postoje aplikacije koje se mogu koristit samo na takvim telefonima i nisu neophodne da to bude mana platforme kao što si naveo.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Procitaj sta pise. Ili nisi upucen. Kupovina koja nije moguca, aplikacije koje se ne nalaze na marketu, smjestanje aplikacija na mem. telefona i root nisu bugovi. Koga briga sto neko baca garanciju. I ne pricamo o kupcima iz EU. Kakve veze ima v1.5 sa ovim.. samo ti to znas.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Google Android

    To su kao mane. Pa nexus ima 1gb memorije ako se ne varam, moj mob ima 300mb ja u pola godine nisam uspio 200mb nabacit aplikacija, a inače za pet min se sredi da možeš instalirat na karticu.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    A ne.. nije mana, to je prednost. Nemoj Ti bezveze zapianjati za nesto sto tebi nije mana, tebi ne treba ili jednostavno ne zelis da znas. Naveo sam stvarn ostanje androida. To sto meni ne smeta, ne smeta tebi ili nekome trecem nema nikakve veze sa samom platformom.

    I nemoj moje iznosenje nazivati glupostima. Ja sam iznjeo cinjenice a ti licne potrebe. Drugacije ti ne bih odgovarao da nije ne-korisnika androida.
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Kupih sebi prije par dana ovaj LG GT540 "Optimus"; dosta dobro i kvalitetno urađen "hardver", dok za softver (android 1.6) mogu samo reci: PERVERZIJA :smt007
    Istina, vec sam iskusio problem oko down. app-ova, tj. nece da pocne download igre/app-a sa marketa, ali je i to brzo riješeno (thanks google), a igara i aplikacija sam svakako zbavio preko torrenata. Nisam vjerovao da ih je ovako lako "Instalirati", samo pljusnem na karticu, otvorim ga pomocu "Astro" file manager-a i eto ga - instalira :smt002

    PS. 99% stvari koje sam probao instalirati na fon uspio sam bez problema, osim nekoliko: NFS Shift, H.A.W.X., iBeer, itd. :smt006
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Sretno sa telefonom. Preporuka za: Quick Settings, no lock, folder player..

    Kolik osi ga platio ? Vidim da ima skoro isti hardware kao kod mene. Osim kamere i qwerty tastature.. dok je kod tebe nesto malo jaci procesor.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    Da vam je probati 2.2 ;) Kleli bi dan kad ste kupili telefon sa 1.5 :p

    Sto se tiche APK fajlova, PM me za forum s kojeg mozete skinuti sve.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Neka hvala. Neki modeli sa 2.2 su vise nego duoplo skuplji od mog LG-a ..a posto je njemu samo problem 1.5.. no coment.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Kod mene je 1.6(Donut), dok je update na 2.1(Eclair), ako je suditi po vecini foruma, samo pitanje sedmica, max. mjesec dana! 8)
    Nije prevelik, nije premalen, a po meni jedan od najljepših "entry-level" android telefona, a iskreno, radije i njega nesto slabijeg(jeftinijeg) ali da barem lici na nesto nego, npr. Hero koji je, osobine na stranu, RUŽAN KAO NOĆ :p
    Uglavnom, za 365KM, koliko sam iskeširao, prezadovoljan sam odnosom ulozeno/dobiveno! :smt006

    PS. @NAILS: Hvala za preporuke oko app-ova, instalirao sam odmah neke koje su, kako sam primjetio, po vecini foruma top-preporuke: Advanced task killer, Astro file manager, Rock Player (reprodukuje mkv-ove, avi filmove sa titlovima i našim slovima, strasno), Opera mini, Ringdroid, Perfect Uninstaller!
    Samo jos nisam pronasao dobar Audio player sa EQ i neki Office/pdf paket!
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Kucaj Media Player with EQ . Meni je on jedini koji poznajem sa upotrebljivim EQ. Taks kiler ti nece trebati jer na androidu mozes imati dosta aplikaicja koje su aktivirane qa da ne smetaju. Jedino ponekad da se nesto ukine. Aplikacje za PDF mi nisu bile potrebne, imama i neku office aplikaciju koja dolazi po defaultu tako da nisam trazio ali sigurno ima.
     
  16. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Mozete li mi dati savjet oko kupovine kakvog hardvera (bilo routera ili sl.) preko kojeg bi mogao imati wireless kod kuce uzimajuci u obzir da imam kablovski net, i istovremeno da bude sto jeftinije!? :mrgreen: Hvala unaprijed!
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Google Android

    I sta ovo ima sa google androidom ?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Google Android

    Pojede mu market kredit. Neka prebaci pitanje.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Sry, moja greska, evo prebaceno u thread "Umrezavanje" (vajda sam potrefio). :smt005
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Google Android

    Izasao 2.1 za LG Optimus! 8) Iako je trenutno dostupan samo Balticki rom, ipak nisam mogao cekati i pokusao upgrade prateci upute!
    Iako sam se par puta isprepadao tokom samog procesa, usljed trostrukog reboot-anja fontela, na kraju je ipak sve islo bez greske i zavrsilo za manje od 15min.
    Sve fercera, barem ova 2-3 sata otkad je "osvjezen"! Nisam vjerovao da Android moze jos LJEPSE da izgleda i jos BRZE da radi, strasno! Live wallpapers - perverzija :smt007

    PS. Evo i na gsmareni dodali pod: OS Android OS, v1.6, upgradable to v2.1 :p