Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koliko ja znam wildfire S nije dobio novi sense 3.5.
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

    U pravu se, nije jos zvanicno, ali beta testeri imaju testne romove sa Sense 3.5. Vjerujem da ce ici uskoro vani.
    Zadnji oficijelni update ima vec onaj 3.x lockscreen i android 2.3.5.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlične vijesti kolega.
     
  4. emirr

    emirr Aktivista

    KIES 2.0 ne podrzava vise samsung galaxy mini ili meni instalacija nije ok nesto??? Pise mi da uređaj nije podrzan...
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Vjerovatno si stavio neki "custom" ROM pa ti zbog toga KIES ne podrzava update. Vratis na originalni ROM i neces imati problema sto se tice toga.
     
  6. emirr

    emirr Aktivista

    Nije custom ROM nego uradio update preko KIES-a...od tad ga nisam palio, brisao KIES ponovo instalirao nije pomoglo :S
    [​IMG]
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Probaj jos promijeniti USB u koji si prikopcavao kabal. Nisam radio update preko Kiesa pa ti ne mogu nista reci vise, ali mi se desavalo da Kies ne podrzava update kad ubacim custom ROM.
     
  8. emirr

    emirr Aktivista

    Sad dobijam ovaj error :S
    [​IMG]
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kad smo kod mini galaxy. Ja sam nabacio davno 2.3.4 i imao sam problema prilikom flešanja. Pratio neki tutorial i kad je završio flešanje telefon se nije htio upaliti, jedva proradio download mode. Fol je bio što sam prema tutorijalu preko odina učitao 2 fajla onaj glavni flesh ops i csc ako se ne varam. Kasnije našao oficijelni 2.3.4 gdje su pored ova 2 fajla bili još i boot, phone i pda i uredno prošlo flešanje. Evo na slici ima:
    [​IMG]

    Gdje još ponešto pročitati o ovome kako ne bih opet dolazio u sl. situaciju kad budem nabacivao oficijelni rom?
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imas 2 vrste flashanja preko ODIN-a, jedna je ova koju si spomenuo a druga je kada nakon ulaska u download mode spojis mobitel, odaberes .ops file i onda oznacis "One package" u kojem su spakovane sve ove stavke sto si ti obiljezio. Obicno su ROM-ovi spakovani kao "one package" mada ima ponekad i ovih drugih. Ovo se naravno odnosi na Samsung telefone.

    EDIT: sto se tice informacija za mene je forum XDA Developers najbolji.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala mnogo. Evo naletih na ovo, izgleda regularno šta mislite da nabacim?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Na sta mislis :?:
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sto da ne. Imas cak i ROM od BH telekoma 2.3.5 (postavih na linku par postova iznad). Uradi backup iz recovery-a i ako sta i krene naopako samo opali restore.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Trebali brisati cache i to, mobitel je rootan? Išao bih na 2.3.6 kad već idem da bude zadnji ionako sam davno garanciju izgubio...

    EDIT: evo nabacio sam 2.3.6 bez problema. Sad me jedino zeza (opet) swype na hrvatskom kojeg nema...
     
  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    uvijek kad radis update (flash) brisi cache
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gotovo je sad, obisao sam cache naknadno ali sve radi normalno.

    Imali šanse da se nađe oc kernel za stock 2.3.6 ili oc ide samo na custom rom?
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

  20. Esh

    Esh HWB