Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. extibo

    extibo Komšija

    Veoma slabo. Cekaju se source-ovi, pa da vidimo sta ce community uraditi po tom pitanju.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako ikad uzimao opet androida, definitivno ce biti iz nexus 'linije', jer zaista bar meni cisti android radi odlicno i glatko, a plus uvijek imaju tonu zaista kvalitetnih custom romova i karnela, i jednostavni su za rootat i sve ostalo.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Galaxy Nexus je dobar fon, ali preko softverskih kontrola ne mogu da predjem, plus sto "kradu" prostor na ekranu.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ces zaobici na novim telefonima ? Ja se i dalje nadam da ce nam vratiti hardware jer se moze dizajnirati da zauzima 1% telefona.

    Istina, dodje to u 5 deka jer dugmad zauzmu onoliki prostor kolika su na ekranu (naravno.. nije bas identicno) pa si opet u plusu jer imas kraci telefon (za dugmad) a veci ekran i imas puni ekran na video klipovima i slicnim stvarima. Ali opet, moze se to dizajnirati da bude minijaturno ali da je hardware.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iskoristiva dijagonala na novom Nexus-u je 4.3", tako da ne dobivam onih finih 1280x720 vec dobar dio toga "pojedu" softverske tipke, a ovamo reklamiraju 4.7". Ne vidim razlog za kupovinu pored Note-a s obzirom da je Nexus jeftiniji tek 20€.
    I u igrama su recimo ove softverske tipke nezgodne jer mi se mnogo puta na SGS-u desilo da mi prst sa ekrana sklizne na kapacitivnu tipku, na ovome moze biti samo gore.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa valja sw tipke nece biti prikazane u svim uslovima. Pa tako ni u igrama (ako nisu uracunate za samu igru). Opet se vracam na to da bi i hardwerske tipke pojele dio prostora pa bi ekran bio manji. Ovako je barem veci kada gledas recimo video, koristis neke ostale funkcije gdje ne idu sw tipke ali isto.. i ja sam za hw.

    Sto se tice igranja, ne znam zasto si prodao sonija. Ubio se za PS1 igre.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Galaxy Nexus ne prikazuje ove softverske tipke samo kada gledas video, sto meni i nije cemu. Radije bih pristao na jednu hardversku tipku koja poziva/uklanja softverske iako bi to sigurno ljudima smetalo.
    Sto se tice XPlay-a, prodao sam ga najvise zbog toga sto mi je bio glomazan i pretezak, i sto sam navikao na amoled pa mi je lcd izgledao sr**e. Sa sljedecim Android fonom kupujem i iControlPad za igre kojeg cu koristiti po potrebi.

    Btw, evo mozda jos jednog mockup-a SGS3, a mozda je i prava stvar:
    http://www.sweet-armor.com/7-sweet-armor-gs3
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Osim gabarita i displeja.. u praksi, PS1 gejming dobro fercera ?

    A davno sam piskarao oko sladoleda i uklanjanja hw tipki. Takodje, mnogo mi smeta. A ako tipke nestaju samo prilikom gledanja videa, onda zaista pojede komad displeja.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odlicno. Prepakovani isoi u oficijelnom emulatoru su zaista igrivi, samo sto je metoda pravljenja .apk fajlova nezgrapna. Tih par dana sam vise igrao Mega Drive igre. ICS za XPlay ce donijeti mnogo toga novog i zaista su mu masa i dimenzije jedini problemi.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Uhh.. ubio se za mene. Gledao sam tvoj i kontao daje kakvih para.

    Nego mi nije jasno pretvaranje u .apk. Zar ne ubaciš samo .iso fajl i pokrenes sa PSX emulatorom a u istom podesiš komande ? Ja sam probao demo na svom telefonu i pokrenuo igru iz prve ali nije igrivo zbog loseg hardwera pa sam se malo zezao sa NES i GameBoy Advanced igrama. Prilicno fina zafrkancija obzirom da imam hw qwerty tastaturu pa se da super igrati.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeste kada koristis FPse emulator sa Marketa. Na oficijelnom koji je vec "ugradjen" u XPlay je drugacija i teza situacija. Googlaj PSXperia 0.2 pa vidi o cemu se radi. Imas i na youtube-u tutorial.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, pogledam. Nisam znao da je drugaciji fol.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav ljudovi :D
    imam problema sa baterijom na mobitelu,ZTE San Francisco/Blade,baterija mu se isprazni prebrzo,ne traje ni dva dana,bez obzira je li na stand by ili se umjereno koristi
    pa sada gledam na ebay.com,ima ih jeftino za naruciti,cak pakovanje dvije baterije i punjac 10ak dolara
    e sada ova orginal u njemu je jacine 1250 mAh,a to je malo za ovakav mobitel,a ima i baterija 1750 mAh pame zanima ima li neko bateriju ove jacine i koliko mi traje na njoj,ekran je 3.5 inca
    i je li bolje uzeti dvije po 1250 mAh ili jednu od 1750 mAh?

    edit
    evo vidi da imaju i po 1500 mAh,isto dvije baterije + punjac,12 dolara
    http://www.ebay.com/itm/2x-1500mAh-Batt ... 326wt_1185
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne mora nuzno bit do baterije, mozda ti je nesto pokrenuto, ili si instalirao nesto sti mu ne odgovara. Te kineske od par dolara vjerovatno nisu bolje od te sto dodje sa telefonom.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    standardne aplikacije,neke pogasim preko task managera,ali me nervira kada se baterija tako brzo prazni
    izgleda da je i ova org. u njemu kineska :)
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar ZTE nije i kineski proizvod?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste.
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=en

    Defaultni Task manager nije neka sreca. Probaj sa WTM provjeriti da li kakva aplikacija draina bateriju.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Finalni dizajn?

    [​IMG]