Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nek' proba instalirati usb drivere.
     
  2. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Halooo moze li neko pomoci oko onog "answering machine"
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne moze ga niko izmislit ako nema apkikacija na marketu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nabacivao je i usb drivere i KIES na svom kompu, džaba sve. Mislim da je problem u samom mobitelu. Moj samsung uredno prepozna na xp mašini koja nikad nije imala spojen neki android i nema instalirane drajvere, upali se standardno new device found itd dok njegov ace sa tim istim kablom na istoj mašini ne prepozna već samo puni bateriju. Uglavnom ako nekome padne kakva druga ideja na pamet bujrum, ovako rekao sam mu uradi backup i opali factory reset.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni neki romovi rade neki ne rade.. to sto se tice povezivanja telefona.

    Ima jedan widget, kada se sjetim kako se zove, javim. Meni je pomogao na jednom romu oko povezivanja telefona.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Probaj ovo buraz:

    1. Unplug the USB cable

    2. On the cell phone, dial the following number: *#7284#

    Once the last # is hit, the PhoneUtil application is launched. Choose USB -> Modem and then USB -> PDA mode.

    The good mode should be PDA. Even if the mode is PDA, switch to Modem and then back to PDA.

    3. Plug the USB cable.

    [​IMG]

    PS. Neka ti je USB Debugging na OFF u svakome slučaju!


    Da nije ovaj: S2E (simple2ext)?
     
  7. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    pa ono sam onako pitao samo da skrenem temu sa glupog prepucavanja :)

    usput sam malo googlao i izgleda da je takav komadic software-a neizvodiv (kvalitetno) na android-u......WTF??????????
    ima nekih izlolovanih slucaja ali su vezani iskljucivo za odredjene telefone ili nekih koji su polufunkcionalni sudeci po review-ovima.
    ne mogu da vjerujem. 2003-2004 sam imao nokiu 3650 koja je tada imala neki prastari symbian i ovakva stvar je perfektno radila.
     
  8. techton

    techton Aktivista

    Planiram uzeti mobitel iz ponude bh telecoma. Zanima me da li je neko koristio Samsung GT-I9001 Galaxy S Plus i kakva su iskustva? Koristio sam prvi galaxy i vidim da je ovome veci clock procesora, ima li tu neke drasticne razlike u performansama?

    EDIT: Pravo je hitno pa ako neko ima kakvu pametnu da napise bilo bi dobro.

    Po karakteristikama je fin i Sony Ericsson Xperia ray, a posto dosad nisam koristio sony ericsson android telefone, ne znam da li ici na to ili provjereni samsung. Ili ako ima neko prijedlog za telefon...
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Koristim SGS, dok za taj plus samo znam da je za njega skroz tanka ponuda custom romova! Inače, ta xperia ray nije ništa bolja od sgs-a osim kamere, dok je opet display manji!
     
  10. techton

    techton Aktivista

    Meni je sgs nakon nekog vremena poceo da ledi, pa sam mislio da ce sad radi malo vece brzine to bit stvar proslosti.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Na svome sam promijenio bruku romova i kernela pa nikada nije bilo (većih) problema, tu i tamo fc, reboot itd. ali kako sam nabacio ovaj icssgs rc4.2 i u kombinaciji sa semaphore kernelom radi besprijekorno, glatko i krajnje pouzdano!
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    neznam ja sam upratio za taj sgs+ nema romova uopće, i da nije neka razlika u usporedbi sa običnim sgs.
    ja bi prije sgs uzeo.
     
  13. techton

    techton Aktivista

    Jedino sto ga nema u ponudi
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima romova, ali ne toliko koliko za sgs standardni
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ces vec uzimati telefon sa Qualcomm/Adreno chipsetom, onda budi siguran da ce za njega stici ICS nadogradnja s cim ces dobiti performanse koje prestizu Tegru 2 i Hummingbird. Dakle, iako je manji ekran, Xperia Ray je dugorocno bolji telefon od SGS+.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Ima li tko sensationa (onaj prvi) i dali je dobio OTA update na ICS?
    Za kolegu pitam, neće da ga roota niti išta, pa ga zanima jel došlo kod nas, u HR valjda jest.
     
  17. wragg

    wragg Aktivista

    Krenulo je prije par dana i kod nas. Idi negdje pod wifi i provjeri ima li updatea ručno.
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Idem na postavke - o telefonu - softwerska azuriranja -i kliknem provjeri nova azuriranja - Malo vrti i kaze nema novih dostupnih azuriranja.
    Tako kaže da ide.
    Lik prije njega koji je imao taj mob je stavljao custom romove i to, i kad je ga on uzimao pitao ga oš da ti ostavim
    rootan ili a on je rekao da vrati sve na stock.
    Dali možda do toga može biti problem?
     
  19. burner

    burner Aktivista

    Ako mu je otkljucao bootloader preko HTCdev-a, nista od OTA update-a. Vjerovatno imas netaknut oficijelni ICS na xda. Isto ti je.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    i kod mene je HTC sensation (bh telecom) nisam gledao jel custom rom kako provjerit?
    jer sam i ja pokusao update na ICS al nemam jos ponudu, mislio sam da nije jos izasao ICS za HTC-ove.